Zavrieť

Porady

FIRMA NA PODLAHOVE KURENIE

Kto pzna nejaku firmu(dobru) na realizaciu podlahoveho kurenia v poprade?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Material si nechaj nacenit od Univenty, oni ti vedia doporucit aj vhodnu firmu(mne robia chalani s Kosic v BA, takze k tebe to maju na skok). Vyzera to, ze zastupenie maju po celom Slovensku:
http://www.univenta.sk/kontakt/

Ich trubky su podla mna kvalitnejsie ako napr. gabotherm, ktory je spicka, takze je to podlahovka na cely zivot.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ssandra-123 ssandra-123

ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

A co si myslis o elektrickych rohoziach?Nasla som nejaku firmu DUVI, ktora dava elektricke rohoze, myslim, ze ta firma, ktoru si mi napisal ty robi púodlahovku na inom principe?CI NIE?TA CENA, CO SI MI PISAL 1.200,-/M2 JE VRATANE PRACE AJ MATERIALOV ATD.TREBA K TOMU AJ NEJAKY PROJEKT?AK ANO TEN SI PLATIS ZVLAST, CI TO SI MAL CENU KOMPLET.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

DEVI, da sa aj tak. Ale co sa tyka investicnych nakladov je to podobne. Ta firma ktoru som ja uviedol, robi teplovodne podlahovky. Mne je voda sympatickejsia z viacerych pricin, ale to by bolo na dlhsie. Ano, ta cena je komplet a to som pocital ten drahsi material. Projekt som si robit nedaval, tepelne straty som si vypocital, ale ani tie som nakoniec nezohladnoval, daval som hustu roztec, 10cm, na celej vykurovacej ploche. Mam to sice hodne predimenzovane, ale bude stacit mozno 30 stupnova voda na vykurenie miestnosti oproti 40st. keby som to dimenzoval na menej. Jednak sa usetri, jednak podlaha bude prijemna ale nie priliz tepla.
0 0
ssandra-123 ssandra-123

ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

Je rozdiel v spotrebe el.energie, ked su rohoze a ked je voda?Alebo celkovo ake su za a proti pri rohoziach a vode?Ja viem, ze sa ta pytam vela, ale dost ma to zaujima a som totalny laik, ale uz sa od teba ucim.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ssandra-123 Pozri príspevok
Je rozdiel v spotrebe el.energie, ked su rohoze a ked je voda?Alebo celkovo ake su za a proti pri rohoziach a vode?Ja viem, ze sa ta pytam vela, ale dost ma to zaujima a som totalny laik, ale uz sa od teba ucim.
Podla mna v spotrebe velky rozdiel nieje, pracuje to na rovnakom principe. Teda pri rovnakej hustote a vykone. Na kabloch mi vadi to, ze su to kable. Budem uz mat elektriku v stene, na strope, nechcem ju mat aj pod nohami. A co sa tyka regulacie, kable sa kupia na nejaky vykon a potom vypinaju/zapinaju podla potreby, chvilu idu chvilu nie, aby udrzali nastavenu teplotu. Ked je dobra akumulacia podlahy, mozno to clovek az tak nepociti. Pri vode, tam sa meni iba jej teplota podla toho kolko stupnov treba v miestnosti, takze podlaha je stale tepla. Navyse pri vode sa da menit zdroj kurenia do budicna(el., plyn, TC), pri kabloch uz je to definitiva kym sa nevyhadzu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím o pomoc, koho mám zavolať, ak podlahové kúrenie "nedrží" teplotu. Tiež sa musí nejako osobitne systém tlakovať?
Plynový kotol v pivnici ukazuje správny tlak, beží čerpadlo, ale voda v okruhu pre podlahové kúrenie sa "nedvihne" nad 25-30 stupňov, miesto pôvodných 40-45 st.?
Ďakujem.
0 0
ssandra-123 ssandra-123

ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

Taj dakujem za pomoc AndrejG, zo stavacky nic nebude, lebo predavajuci nam hodil taku cenu za tu hrubu stavbu bytu, ze mi nezostava nic ine len sa zasmiat.Postavil to cca pred 4-rok., teraz nam urobil kalkulaciu podla aktualnych cien pouzitych materialov, ked sme mu povedali, ze vtedy ked to staval boli materialy v inej cene, tak to argumentoval, ze predsa aj byty idu hore.Tak si musi najst niekoho ineho, kto mu to kupi.Ale aj tak sa Ti chcem podakovat za vycerpavajuce odpovede.pa
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Prosím o pomoc, koho mám zavolať, ak podlahové kúrenie "nedrží" teplotu. Tiež sa musí nejako osobitne systém tlakovať?
Plynový kotol v pivnici ukazuje správny tlak, beží čerpadlo, ale voda v okruhu pre podlahové kúrenie sa "nedvihne" nad 25-30 stupňov, miesto pôvodných 40-45 st.?
Ďakujem.
posúvam..... neviem to podlahové ovládať, tak snád nejaka firma mi poradí.
posunula som o jeden dielik "usmerňovač" teplej vody do rozvodu pre podlahovku, a teplota stúpla. Akurát neviem, prečo doteraz to fungovala bez toho.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ak ma podlahovka ekvitermicku regulaciu podla vonkajsej teploty, teplota je spravna. Teplotu 40 - 45*C ma podlahovka pri tuhom mraze, kedy sa zmiesavaci ventil otvori naplno.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
Prosím o pomoc, koho mám zavolať, ak podlahové kúrenie "nedrží" teplotu. Tiež sa musí nejako osobitne systém tlakovať?
Plynový kotol v pivnici ukazuje správny tlak, beží čerpadlo, ale voda v okruhu pre podlahové kúrenie sa "nedvihne" nad 25-30 stupňov, miesto pôvodných 40-45 st.?
Ďakujem.
Nedrzi teplotu v miestnosti alebo vo vode?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Nedrzi teplotu v miestnosti alebo vo vode?
nedrží teplotu vody,...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
nedrží teplotu vody,...
A v com je potom problem? Ved ide o teplotu v miestnosti, nie? Je jasne, ze do podlahy pojde ina voda, ked je vonku 0 stupnov a ina ked je 10. Ked mas NED, aj 25 stupnov moze stacit na vyhriatie izby.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no, neviem, subjektívne som mala ocit zimy, chcela som pridať teplotu a nejako sa to nerozbiehalo, tak som sa možno vyplašila a zbytočne.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
no, neviem, subjektívne som mala ocit zimy, chcela som pridať teplotu a nejako sa to nerozbiehalo, tak som sa možno vyplašila a zbytočne.
Ono kym sa podlahovka "rozbehne", to nejaky cas trva. Mozno sa vonku oteplilo, kurenie zoslablo a potom nahle ochladilo a nestihalo. Preto je najlepsia ekvitermicka regulacia, ktora sleduje teplotu aj vonku a vnutri a v predstihu reaguje na zmeny.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, oceňujem,....
bude totreba prerobiť, regulácia tam nie je.....
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

KEJKA Pozri príspevok
no, neviem, subjektívne som mala ocit zimy, chcela som pridať teplotu a nejako sa to nerozbiehalo, tak som sa možno vyplašila a zbytočne.
Neviem aký systém máte. Ale podľa toho čo opisujete môžete mať vzduch v systéme. Naše podlahové sa pri regulátoroch prietoku aj odvzdušňuje. To môže byť jedna z príčin a druhá môže byť nedostatok vody v systéme.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

AndrejG Pozri príspevok
Material si nechaj nacenit od Univenty, oni ti vedia doporucit aj vhodnu firmu(mne robia chalani s Kosic v BA, takze k tebe to maju na skok). Vyzera to, ze zastupenie maju po celom Slovensku:
http://www.univenta.sk/kontakt/

Ich trubky su podla mna kvalitnejsie ako napr. gabotherm, ktory je spicka, takze je to podlahovka na cely zivot.
A si spokojny s tou partiou?
My tiez hladame niekoho na podlahove kurenie v kombinacii s klasickým /podkrovie/ ale nieje majster ako majster, o tom som sa uz kruto presvedcila pri hrubej stavbe, takze hladam teraz firmy len na odporucanie.
Jednu taku som mala na strechu a bola to pohoda.
Tak ak mas s niekym dobre skusenosti, porad.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

anina Pozri príspevok
A si spokojny s tou partiou?
My tiez hladame niekoho na podlahove kurenie v kombinacii s klasickým /podkrovie/ ale nieje majster ako majster, o tom som sa uz kruto presvedcila pri hrubej stavbe, takze hladam teraz firmy len na odporucanie.
Jednu taku som mala na strechu a bola to pohoda.
Tak ak mas s niekym dobre skusenosti, porad.
Podlahovku som zatial nerobil, ale ta partia mi uz robila rozvody vody. A maximalna spokojnost, okrem toho ze na rozdiel od inych boli velmi rychli(2 dni, 4 kupelne alebo wc, aj s osadenim geberitov, atd) boli aj cenovo v pohode. Vsetko pex-al-pex.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

AndrejG Pozri príspevok
Podlahovku som zatial nerobil, ale ta partia mi uz robila rozvody vody. A maximalna spokojnost, okrem toho ze na rozdiel od inych boli velmi rychli(2 dni, 4 kupelne alebo wc, aj s osadenim geberitov, atd) boli aj cenovo v pohode. Vsetko pex-al-pex.
Mozes mi poslat na nich kontakt?
bgn@nextra.sk
Dik
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

anina Pozri príspevok
Mozes mi poslat na nich kontakt?
bgn@nextra.sk
Dik
Bohuzial sa mi nieco stalo s telefonom a vsetky cisla ktore boli v pamati telefonu sa mi zmazali. Ale napis na blava@univenta.sk, tam sa pytaj na p. Micanskeho. On mi tu partiu doporucil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať