Zavrieť

Porady

Zastavenie exekúcie a trovy

Dobrý den,
mam taku dilemu, bol som rozhodnutim súdu zaviazany uhradit spolu s mojim "znamym" na uhradu 1 miliona korun spolocne a nerozdielne. Opravneny dal tuto svoju pohladavku voci nam na exekuciu a teraz na nas bezi exekucia.

Ja som sa mimo exekutora s opravnenym dohodol ze mu polovicku zaplatim a polovicku exekutorskych trov taktie a druhu cast nech vymaha od mojho "znameho" a spisali sme aj dohodu u notara o odpusteni polovicke dlhu (kedze v rozsudku je spolocne a nerozdielne).

Teraz ale o co mi ide je ze neviem o aku sumu sa v podobe exekutorskych trov bude jednat. Kedze je to dohoda medzi mnou a opravnenym (exekutor nijakym sposobom nedopomohol k tejto dohode) je opravneny odo mna ziadat (exekutor) len svoje naklady v podobe hotovych vydavkov alebo aj odmenu exekutora vo vyske 10%. Druha vec ked som to ja splatil svoju polovicu, moze ma opravneny zbavit exekucie tym ze da navrh na zastavenie v rozsahu mojej polovice a bude exekutor vymahat iba tu druhu polovicu od mojho znameho? Neviem ako sa z tejto situacie vymotat s tym ze by nebola na mna uz ani exekucia v druhej polovice istiny a aby som exekutorovi nemuel platit neskutocne peniaze za nic.

Pomozte. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    miweb Pozri príspevok
    Dobrý den,
    mam taku dilemu, bol som rozhodnutim súdu zaviazany uhradit spolu s mojim "znamym" na uhradu 1 miliona korun spolocne a nerozdielne. Opravneny dal tuto svoju pohladavku voci nam na exekuciu a teraz na nas bezi exekucia.

    Ja som sa mimo exekutora s opravnenym dohodol ze mu polovicku zaplatim a polovicku exekutorskych trov taktie a druhu cast nech vymaha od mojho "znameho" a spisali sme aj dohodu u notara o odpusteni polovicke dlhu (kedze v rozsudku je spolocne a nerozdielne).

    Teraz ale o co mi ide je ze neviem o aku sumu sa v podobe exekutorskych trov bude jednat. Kedze je to dohoda medzi mnou a opravnenym (exekutor nijakym sposobom nedopomohol k tejto dohode) je opravneny odo mna ziadat (exekutor) len svoje naklady v podobe hotovych vydavkov alebo aj odmenu exekutora vo vyske 10%. Druha vec ked som to ja splatil svoju polovicu, moze ma opravneny zbavit exekucie tym ze da navrh na zastavenie v rozsahu mojej polovice a bude exekutor vymahat iba tu druhu polovicu od mojho znameho? Neviem ako sa z tejto situacie vymotat s tym ze by nebola na mna uz ani exekucia v druhej polovice istiny a aby som exekutorovi nemuel platit neskutocne peniaze za nic.

    Pomozte. Vdaka
    Nemali ste obchádzať exekútora. Spoločne a nerozdielne, podľa môjho názoru znamená, že to nie je na polovicu. Exekúcia bude vyrovnaná keď bude celá zaplatená a nezáleží na tom kto koľko zaplatí. Počítajte, že budete aj naďalej platiť, čiže môžete zaplatiť až 3/4 celej sumy.

    kocma je offline (nepripojený) kocma

    kocma
    Pozdravujem, Vás, čo sa týka Vášho problému, exekúciu je možné zastaviť
    pokiaľ o to požiada subjekt ktorému ste dlžný finančné prostriedky,
    pochybujem však, že to urobý pretože zatiaľ mu bola vyrovnaná len
    polovica dlhu hoci z Vašej strany, kde má istotu, že sa mu vráti aj druhá
    polovica. Súdne trovy a trovy exekúcie ste povinný uhradiť exekútorovy a
    čo sa týka odmeny pre exekútora, podľa mojich znalostí je odmena
    exekútora 20 percent z vymoženej sumy. Exekútor má nárok na odmenu
    pretože ste dlh začal splácať až po začatí exekúcie. Mali ste sa dohodnúť
    ešte predtým ako do problému vstúpil exekútor. S pozdravom

    mp4 je offline (nepripojený) mp4

    mp4
    ak opravneny poziada exekutora o zastavenie exekucie este pocas 14 dni od upovedomenia o exekucii, aj vtedy sa platia trovy exekutorovi alebo iba nevyhnutne naklady spojene s exekuciou ?

    Zastavenie exekúcie a trovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.