Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    M3G Pozri príspevok
    Som to dnes objavil v google, môže sa nám to zísť:
    Odkaz na HN
    dávam bod,
    včera to spomínali v reklame na TV

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Pozerám práve na www.drsr.sk vypĺňanie nových výkazov pre podvojné účtovníctvo a:

    1. pri vypĺňaní mi nedovolí naraz zaškrtnúť kolonky:
    - zostavená účtovná závierka
    - schválená účtovná závierka

    Minulé roky som vždy odovzdával výkazy s oboma zaškrtnutými políčkami, teraz už musím odovzdávať na DÚ všetko dvojmo alebo to môžem začiarknuť ručne? Taktiež mi vypisuje chybu dátumu, v prípade že dátum schválenia dám v roku 2008 ?!


    2. Z výkazov mi okrem iného vypadli súčtové riadky a celkovo je trochu inak koncipované, až mám problém trafiť sa s riadkami bezprostredne predchádzajúceho obdobia(výkaz ziskov a strát). Je to ok?

    3. Pripájam sem ešte nové tlačivo daňového priznanie PO na rok 2007, aby to bolo už na komplet(na stránke drsr ešte nie je možnosť jeho vyplnenia).
    Naposledy upravil M3G : 31.01.08 at 20:48

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    M3G Pozri príspevok
    Pozerám práve na www.drsr.sk vypĺňanie nových výkazov pre podvojné účtovníctvo a:

    1. pri vypĺňaní mi nedovolí naraz zaškrtnúť kolonky:
    - zostavená účtovná závierka
    - schválená účtovná závierka

    Minulé roky som vždy odovzdával výkazy s oboma zaškrtnutými políčkami, teraz už musím odovzdávať na DÚ všetko dvojmo alebo to môžem začiarknuť ručne? Taktiež mi vypisuje chybu dátumu, v prípade že dátum schválenia dám v roku 2008 ?!

    2. Z výkazov mi okrem iného vypadli súčtové riadky a celkovo je trochu inak koncipované, až mám problém trafiť sa s riadkami bezprostredne predchádzajúceho obdobia(výkaz ziskov a strát). Je to ok?

    3. Pripájam sem ešte nové tlačivo daňového priznanie PO na rok 2007, aby to bolo už na komplet(na stránke drsr ešte nie je možnosť jeho vyplnenia).
    K bodu 1. z akého dôvodu chceš robiť krížik v okienku "schválená" ? Máš závierku schválenú valným zhromaždením ?
    K DP sa prikladá zostavená, schválená sa ukladá do Zbierky listín.

    K bodu 2. Kontrolné súčty v nových tlačivách nie sú.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    K bodu 2:

    K 1.1.2007 boli zrušené niektoré účty, ktoré sa používali v roku 2006, a preto na nich bol vykázaný zostatok vo výsledovke k 31.12.2006.
    Napr inak sa účtovalo čerpanie rezerv - 652.
    Sumu čerpania rezervy v roku 2006 treba prehodiť na príslušný účet podľa účelu jej tvorby.
    Treba sa vrátiť do roku 2005 - pozrieť na na aký účel sa tvorila rezerva ktorá sa následne čerpala alebo zrušila v roku 2006 (652) a čiastku preúčtovať na nákladový účet - 521,524,518,502 ,,, a podľa toho upraviť konečné zostatky vo výsledovke k 31.12.2006

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    M3G Pozri príspevok
    2. ..... celkovo je trochu inak koncipované, až mám problém trafiť sa s riadkami bezprostredne predchádzajúceho obdobia(výkaz ziskov a strát). Je to ok?
    Niektoré účty boli zrušené, tak aj niektoré riadky vypadli.
    Prehľadná tabuľka od Mudroša
    http://www.porada.sk/454766-post30.html

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Johanka Pozri príspevok
    K bodu 1. z akého dôvodu chceš robiť krížik v okienku "schválená" ? Máš závierku schválenú valným zhromaždením ?
    K DP sa prikladá zostavená, schválená sa ukladá do Zbierky listín.

    Je už schválená, hospodársky výsledok je už v roku 2008 rozdelený

    Problém s tým krížom mám ten, že po mne vždy na DU chceli, aby bola závierka aj schválená. Keď nebola schválená, očakávali odo mňa ešte druhý výkaz. Preto ho tam chcem dať.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    M3G Pozri príspevok
    Je už schválená, hospodársky výsledok je už v roku 2008 rozdelený

    Problém s tým krížom mám ten, že po mne vždy na DU chceli, aby bola závierka aj schválená. Keď nebola schválená, očakávali odo mňa ešte druhý výkaz. Preto ho tam chcem dať.
    Hej, chceli... Do roku 2005.
    Viď príspevok http://www.porada.sk/86357-post5.html

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    Prikladam manuál k vytvoreniu uzavierky 2007 pre podvoj. účtovnictvo. Možno to niekomu pomoze. Ahojte

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    posielam este vyber z finančného spravodajcu 1/2008 usmernenie k vyplnaniu poznámok k učtovnej zavierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.