Zavrieť

Porady

korespondencia PO

Zdravim vsetkych,

Chcem sa opytat, ci je mozne poziadat danovy urad, aby mi zasielal vsetku korespondenciu do miesta mojho trvaleho pobytu a to do Rakuska. Som majitelom a jedinym konatelom slovenskej s.r.o, nemam zamestnancov a ani nikoho koho by som mohol v mieste sidla firmy splnomocnit. Moj zdravotny stav mi vsak nedovoluje sa zdrziavat mimo Rakuska avsak s uradmi komunikovat musim.
Poradte mi niekto, ako by som to mal urobit, aby mi bola korespondencia zasielana. Dakujem vopred za rady a nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    kikik Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych,

    Chcem sa opytat, ci je mozne poziadat danovy urad, aby mi zasielal vsetku korespondenciu do miesta mojho trvaleho pobytu a to do Rakuska. Som majitelom a jedinym konatelom slovenskej s.r.o, nemam zamestnancov a ani nikoho koho by som mohol v mieste sidla firmy splnomocnit. Moj zdravotny stav mi vsak nedovoluje sa zdrziavat mimo Rakuska avsak s uradmi komunikovat musim.
    Poradte mi niekto, ako by som to mal urobit, aby mi bola korespondencia zasielana. Dakujem vopred za rady a nazory.

    § 17 Zákona o správe daní a poplatkov 511/1992, rieši túto situáciu:
    (6) Ak sa daňový subjekt, ktorý má trvalý pobyt alebo sídlo na území Slovenskej republiky, zdržuje v zahraničí, je povinný mať zástupcu na doručovanie písomností, ktorého oznámi správcovi dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.