Zavrieť

Porady

fa s naskenovanym podpisom

je to ok z danoveho hladiska ak vystavujem fa s naskenovanou peciatkou a podpisom miesto originalneho podpisu a original peciatky??? povazuje sa taka fa za original?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Kuk do § 71 zákona o dani z príjmov. Tam nie je napísané, že FA musí obsahovať pečiatku a podpis.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je problém FA originál podpísať a tak poslať poštou ? Alebo FA chcete poslať e-mailom ?
    Prikladám aj túto tému .
    http://www.porada.sk/t68580-faktura-...k%E1+fakt%FAra

    martina_j je offline (nepripojený) martina_j

    martina_j
    fa posielam poštou ,, ale nechce sa mi ich peciatkovat a podpisovat rucne ked mi to program umozni zrychlit,,, a elektronicky overeny urcite neni, ale ked sa teda v zakone o dani z prijmov nevyzaduje aby tam bol podpis a peciatka tak musi byt tento doklad danovo uznany, mam pravdu?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Gabi03 Pozri príspevok
    Kuk do § 71 zákona o dani z príjmov. Tam nie je napísané, že FA musí obsahovať pečiatku a podpis.
    Ale ved Martinina faktura predsa obsahuje peciatku aj podpis, ibaze ten podpisa a peciatku tlaci tlaciaren. Ved aj identifikacne udaje firmy su potrebne na fakture, ale to este neznamena, ze ich tam musime vypisovat rucne...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    misomiso Pozri príspevok
    Ale ved Martinina faktura predsa obsahuje peciatku aj podpis, ibaze ten podpisa a peciatku tlaci tlaciaren. Ved aj identifikacne udaje firmy su potrebne na fakture, ale to este neznamena, ze ich tam musime vypisovat rucne...
    Asi by som sa mala vyjadrovať presnejšie.
    Keď Martina_j sa pýtala, že ak na faktúre je oskenovaná pečiatka a podpis, či sa táto faktúra považuje za originál. No a ja som uviedla daný paragraf s tým, že nakoľko sa v ňom nehovorí o týchto náležitostiach (pečiatka a podpis), že aj keď sú oskenované, faktúra je naďalej originál a platná.
    Chápeme sa?!

    fa s naskenovanym podpisom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.