Zavrieť

Porady

LCD TV a obraz v obraze

Čaute Poraďáci. Kúpil som TV Samsung le 32 r86bdx, tam mi povedali, že má PIP, doma som to nemohol spustiť. Tak som sa pýtal predavačov v rôznych predajniach, ich odpovede boli rôzné- treba pripojiť cez HDMI, pripojiť cez PC, ďalší mi tvrdil, že nemá PIP.(PIP má je to aj v návode, ale tam tiež nie je ako na to.) Tak by som vás chcel poprosiť či niekto už podobný problém riešil a nevedel by mi poradiť? Ďakujem vopred. Cipo
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Na diaľkovom ovládači MUSÍ mať tlačítko PIP. Ja ho mám (mám iný model) za takými dvierkami. Vyklopiť a je tam asi 5-6 tlačidiel pre PIP.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

PiP alebo tlacidlo PbP mylne natlacene ovladace kde PbP je ina technologicka vymozenost velmi pribuzna ale sem tam to ujde...

a plus PiP na niektorych modeloch funguje iba pri pozerani ineho zdroja ako televizneho signalu...

Cize treba skusit napojit video alebo nieco ine a tam skusit pip kde by sa v malom obraze malo ukazat televizne vysielanie...

Inak velmi pekne dizajnovo prevedeny kusok
mate ho v ciernej alebo bielej?
Naposledy upravil Katabaticky : 02.02.08 at 14:23 Dôvod: Pochvala vzhladu
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Ďakujem zatiaľ mám, ho v čiernom prevedení a mám tam pripojené domáce kino a satelit, ale PIP nejde aj tak. Inak som s ním veľmi spokojný a dúfam, že sa podarí vyriešiť aj tento problém
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Treba pozrieť dostupné info na webe. Napr. http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...?pid=310132860

PIP(len pre PC) - teda nemá PIP!
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Dobre, ale ako ho prepojím, keď PC mám na poschodí, taký kábel asi nezoženiem (cca 13 metrov). Nedá sa to nejako oklamať? Aj tak ďakujem.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Bude tam nejaký vstup z PC... oklamať? Netuším... Neviem aké sú tam vstupy... myslím v TV ...
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Ja mám tiež LCD TV: LE40R86BD, teda pobobný. Informoval som sa o PIP-e na info@samsung.sk a napísali mi toto:
Dobry den,
dakujem, ze ste se obratili na zakaznicku linku spolocnosti Samsung Electronics.

Funkcia PIP bude aktivna, pri prepnuti Vasho televizora do analoga, a po pripojeni HDMI kablom s inym externim zariazenim(DVD, PC,...).
Potom som sa s tým dlho hral a funguje to, teda raz mi to ide raz nie, neviem kde robím chybu, a neviem prísť na to ako sa to prepína s tým prepínačom na dialkovom. Ak na to prídem napíšem. . Ja mám pripojený DVD recordér, bez pripojenia externého zariadenia to nejde
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
A fungovalo mi to aj tak že som mohol zvoliť v ktorom rohu obrazovky ho chcem mať a tiež aj na pol obrazovky. Len ešte prísť na ten systém aby som nemusel isť cez hlavné menu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

cipo13 Pozri príspevok
Čaute Poraďáci. Kúpil som TV Samsung le 32 r86bdx, tam mi povedali, že má PIP, doma som to nemohol spustiť. Tak som sa pýtal predavačov v rôznych predajniach, ich odpovede boli rôzné- treba pripojiť cez HDMI, pripojiť cez PC, ďalší mi tvrdil, že nemá PIP.(PIP má je to aj v návode, ale tam tiež nie je ako na to.) Tak by som vás chcel poprosiť či niekto už podobný problém riešil a nevedel by mi poradiť? Ďakujem vopred. Cipo
Nie je PIP ako PIP. Treba pozorne pozrieť v špecifikácii televízora, ako to uvádzajú.

Klasicky, keď sa povie PIP, myslí sa tým to, že na obrazovke ide jeden program a v malom štvorčeku vidí užívateľ inú TV stanicu. Toto ale dokáže len televízor, ktorý má v sebe 2 tunery. Takýto TV dokáže zobraziť aj PaP (Picture and Picture) - teda na polovici obrazovky jednu stanicu a na druhej polovici druhú stanicu.

Ak nemá 2 tunery, tak to je len čiastočný PIP. To znamená, že užívateľ síce môže na veľkej obrazovke sledovať nejakú TV stanicu, ale na malej obrazovke už inú stanicu neladí, ale môže tam mať niečo iné z externého zdroja, napr. PC, video. Alebo si to môže prehodiť, že napr. pracuje na veľkej obrazovke s PC a v malej obrazovke má TV stanicu.

Ten tvoj model je ten druhý prípad, preto bez externého zdroja nebudeš môcť sledovať dve stanice súčasne. Mohol by si to urobiť tak, že na telke si pustíš napr. Markízu a do malého obrázku (frame) pustíš signál z videa (napr. prehrávanú kazetu alebo nejakú inú stanicu naladenú na videoprehrávači).

Syn takto bežne pracuje na PC a pritom v malom rámčeku pozerá jedným okom, čo sa deje na jeho obľúbenom kanáli, či kontroluje, kedy mu začne seriál.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

cipo13 Pozri príspevok
Ďakujem zatiaľ mám, ho v čiernom prevedení a mám tam pripojené domáce kino a satelit, ale PIP nejde aj tak. Inak som s ním veľmi spokojný a dúfam, že sa podarí vyriešiť aj tento problém
A klasický anténový vstup tam nemáš? Všetky stanice chytáš cez satelit?

Potom PIP u teba môže fungovať tak, že na veľkú obrazovku si pustíš napr. nejaký film z domáceho kina a do malej obrazovky pustíš nejakú stanicu zo satelitného vstupu. Ty tuner zabudovaný v TV ani nepoužívaš.

V takomto prípade aj keby si mal 2TV tunery (čo ale tvoj TV nemá), aj tak by si nemohol využíť klasický PIP.
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Ďakujem za odpovede. Oklamať som myslel tak, že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC, či tak, by to nemohlo byť? A ešte klasický vstup tam je, len u nás je strašne slabý signál. Zatiaľ ďakujem za ochotu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

cipo13 Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Oklamať som myslel tak, že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC, či tak, by to nemohlo byť? A ešte klasický vstup tam je, len u nás je strašne slabý signál. Zatiaľ ďakujem za ochotu.
Z čoho prijímaš televízne stanice? Zo spoločnej antény, vlastnej antény,káblovej televízie či satelitu? Toto je podstatné vedieť.

Vstup na TV môžeš využiť ktorýkoľvek, ktorý je aplikovateľný pre daný zdroj. Napr. klasickú anténu môžeš na TV pripojiť len na koax. vstup, domáce kino môže byť pripojené cez SCART, kompozit, S-video, prípadne HDMI. Počítač sa pripája primárne cez VGA či DVI, sekundárne môžeš aj cez S-video či kompozit.

Schému zapojenia musíš prispôsobiť daný podmienkam (tvojim), to nie je univerzálny štandard.

Priznám sa, že tejto formulácii "že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC" teda vôbec nechápem. Neviem z toho vyčítať, čo s čím alebo aký vstup chceš kam pripojiť. Chápem len to, že domáce kino chcš pripojiť na TV cez SCART. To je OK. Ostatné nechápem.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

este raz ja som to myslel inak...

samsungy nikto netusi preco... ponukaju pip alebo pbp (picture by picture nie picture and picture )
len pre pc mod (alebo zdroj ako chcete)


cize pip mozte pustit len pri praci na pc a pip budete mat okineko na pracovnej ploche pre externy vstup alebo analogovy vstup naopak to nejde netusiac preco...

cize asi tak a je to velka skoda

a oklamat sa to da ...
ak na pc kupis tv kartu a spravis si z tv dalsi externy tv tuner v podstate...


ps: niekomu kto tu pise... neviem kto to bol nemam cas spatne citat to islo raz a inokedy nie pretoze bol prepojeny na pc a vtedy mu to islo aj krasne nastavit ... 2 velkosti a aj umiestnenie obrazu v obraze inokedy bol prepnuty na analogovy zdroj alebo externy a preto to tam neslo...

taky maly odzub od samsungu alebo len chybicka na krase to zalezi od pohladu na vec
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mám LCD TV Samsung LE32R8 - a PIP tam mám. Je to ten istý typ TV?
Ale zistila som to, až keď chytili dialkový ovládač do ruky chlapci.
Na ovládači to napísané nie je.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

v tej rade su 3 televizory presnejsie oznacenie?
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Chobot Pozri príspevok
Z čoho prijímaš televízne stanice? Zo spoločnej antény, vlastnej antény,káblovej televízie či satelitu? Toto je podstatné vedieť.

Vstup na TV môžeš využiť ktorýkoľvek, ktorý je aplikovateľný pre daný zdroj. Napr. klasickú anténu môžeš na TV pripojiť len na koax. vstup, domáce kino môže byť pripojené cez SCART, kompozit, S-video, prípadne HDMI. Počítač sa pripája primárne cez VGA či DVI, sekundárne môžeš aj cez S-video či kompozit.

Schému zapojenia musíš prispôsobiť daný podmienkam (tvojim), to nie je univerzálny štandard.

Priznám sa, že tejto formulácii "že pripojiť domáce kino cez SCART a do TV cez vstup pre PC" teda vôbec nechápem. Neviem z toho vyčítať, čo s čím alebo aký vstup chceš kam pripojiť. Chápem len to, že domáce kino chcš pripojiť na TV cez SCART. To je OK. Ostatné nechápem.
Čaute. TV stanice prijímam zo satelitu a žiadny iný TV signál nemám. Dal som to tu preto, lebo nie som nejaký odborník na tieto veci a viem, že tu takých nájdem. Zatiaľ ďakujem.
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

Prosím Vás, poraĎte......kúpila som si LCD Samsung...má to aj PIP....ale neviem prečo, ani ma to nepustí na ponuku PIP. Prečo? Máte s tým niekto skúsenosti?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...nepíšeš aký typ TV Samsungu si si kupila, funkciu PIP nemá každy TV automaticky, je ta funkcia v návode na použitie? ak áno, tak skús postupovať podľa toho, ak to nejde, tak kontakt na predajcu určite pomôže:-)
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

Mám Samsung LE32A559. Myslím, že mám PIP, len neviem prečo ma v ponuke nechce na to pustiť. Aj na internete som si prečítala v techn. parametroch, že to má PIP.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
A pripojila si k TV nejaké zariadenie?
Nepoznám tento televízor, ale podľa špecifikácie má iba 1 tuner na PIP, to znamena ze na druhy obraz budes potrebovat nejake zariadenie s vlastnym tunerom-napriklad Video, alebo DVD rekorder. Na sledovanie dvoch TV programov súčasne sú potrebné 2 tunerové tv prístroje....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať