Zavrieť

Porady

Zdrav.poistne za brigadnika???

Dobre ranko,

prosim o radu. V roku 2004 sme zamestnavali študentov na DoBPŠ , ktorých zárobok presiahol 3.000,- Sk. V zákone sa píše, že musia pri presiahnutí tejto sumy odviesť zdravotnej poisťovni 14 %. Ale :
1. V zdravotnej poistovni tvrdia, ze 14 % sa odvadza z ich celkoveho mesacneho prijmu a druhí zasa tvrdia, žev sa to odvadza len zo sumy presahujúcej 3.000,- Sk

2. V zdravotnej poisťovni Apollo mi povedali,že sa to musí odvadzat. Poslala som študentov, aby si to vybavili. Zo Všeobecnej zdrav. poisťovne ich však posielajú späť s tým, že majú všetko v poriadku ( napriek tomu, že nič neodviedli ) . Čo môžu teraz spraviť??? Čo keď si to teraz neodvedú a za pár rokov im tam povyskakujú nedoplatkly???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Podľa zákona platného do konca roku 2004 mali takíto študenti v mesiacoch, kedy ich príjem prekročil 3000 Sk, zaplatiť sami zdravotné poistenie vo výške 14% z tohto príjmu, najviac však zo základu 32000 Sk.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ja som mala v roku 2004 tiež študenta - brigádnika a dohodli sme sa, že mu to zrazím o odvediem z výplaty ja ako zamestnávateľ, teda bolo to v mesačnom výkaze a mal to aj na výplatnej páske, že si splnil povinnosť. A ešte som posielala prihlášku a odhlášku za neho každý mesiac, keď prekročil príjem 3.000,- Sk. - Tak som to mala odkonzultované s poisťovňou.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Ja som ako zamestnavatel neodvadzala z vyplaty , co je skoda mohli to mat vysporiadane. Volala som s VsZP.Nevedeli mi povedat, preco ich poslali prec a dali mi cislo na poradkynu. vraj to brali asi ( asi ) z ich celkoveho rocneho prijmu , ktory nepresiahol 36.000,- Sk . Takze nemuseli odviest. Je to podla mna blbost, lebo aj na webovych strankach uvadzaju z prijmu za kalendarny mesiac, ktory presiahne 3.000,- Sk. Som zvedava,ale necham to uz tak, lebo ani sami nevedia co robia.Dufam, ze z toho nebudu mat ti studenti neskor problem.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    odporúčam, aby študenti zobrali výplatné pásky, v ktorých presahovali mzdu 3.000,- Sk a išli do VŠZP. Tam je to totiž tak, že každá pracovníčka vám povie niečo iné. Mám s tým tiež osobné skúsenosti.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Ved to je prave to. Aj ich zobrali, aj tam boli, ale prava ruka nevie co robi lava. To iste je na Socialke a skoro vsade inde. Hlavne , ze ked pride kontrola, tak si povie tiez ako chce ona a potom clovek vyzera ako blbec .

    Zdrav.poistne za brigadnika???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.