Zavrieť

Porady

Taliansko - Palmová rivéra

Tento rok sme sa rozhodli pre dovolenku v Taliansku na Palmovej riviére. Práve sa chystám potvrdiť rezerváciu v rezidencii Mediterraneo I. ... nájde sa tu poraďák/čka, ktorý už túto rezidenciu navštívil a vyjadrí svoju spokojnosť, prípadne nespokojnosť s touto rezidenciou?
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

... odpovie mi niektorý scestovaný cestovateľ, prosím ???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Palmová riviéra je dosť široký pojem. Je to Martinsicuro ?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Sorry, zabudla som napísať, rezidencia Medeterraneo I. je v San Benedette del Tronto.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tak v San Benedette som bol len pozrieť. Palmy sú pekné, živý ruch.... Rezidencia sorry neviem. Ale celkový dojem z "Palmovej riviéry" : čakal som určite viac. Plus je určite ustálenejšie počasie ako na severe. Veľký mínus je vzdialenosť. Ak sa chystáš len na týždeň (7nocí), tak je to na uváženie. Aspoň 11 nocí. Ale keď Taliansko tak by som odporučil Lignano - Pineta. Je to o polovicu bližšie. Pekné prostredie. Aquasplash, Gulliverlandia aj lunapark.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Díky moc za reakciu, Ekopo, veď práve, zvažujeme tú vzdialenosť, či sa oplatí podstúpiť to cestovanie (ideme aj s 3-ročným synom a iba na 7 nocí). V Lignane sme boli minulý rok, lenže nám absolútne nevyšlo počasie, z 8 dní nám 5 dní pršalo ... a ten ôsmy sme už boli na ceste domov, takže náš výlet do Lignana bol vcelku skoro zbytočný (teda čo sa pobytu pri mori týka). Lignano sa nám páčilo, je to super destinácia pre dovolenku s deťmi, ak vyjde počasie. A aké je more na Palmovej riviére?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
More je trochu teplejšie, a čistejšie (od piesku). Uff na 7 nocí je to dosť málo. To by som zvážil. Nechcem Ťa odrádzať, je to ďaleko. Vyčkaj radšej na last minute. Zhruba 10 dní pred plánovaným odchodom sa počasie už dá odhadnúť presnejšie. Aj ubytovanie sa dá zohnať a skoro všade.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

ekopo Pozri príspevok
More je trochu teplejšie, a čistejšie (od piesku). Uff na 7 nocí je to dosť málo. To by som zvážil. Nechcem Ťa odrádzať, je to ďaleko. Vyčkaj radšej na last minute. Zhruba 10 dní pred plánovaným odchodom sa počasie už dá odhadnúť presnejšie. Aj ubytovanie sa dá zohnať a skoro všade.
díky za odpoveď, ideme tri rodiny, tak s tým last minutom to bude asi horšie, keďže chceme byť spolu, no ale skúsim teda pozrieť niekde vyššie od Palmovej riviéry ... čo by tak mohlo podľa Teba pripadať v úvahu?
A koľko Vám trvala cesta do Martinsicura?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
petovsan Pozri príspevok
díky za odpoveď, ideme tri rodiny, tak s tým last minutom to bude asi horšie, keďže chceme byť spolu, no ale skúsim teda pozrieť niekde vyššie od Palmovej riviéry ... čo by tak mohlo podľa Teba pripadať v úvahu?
A koľko Vám trvala cesta do Martinsicura?
Neodrádzam Ťa od Palmovej. Je to len trochu ďalej. Zase o 100 km vyššie to veľmi nemá význam. To už radšej San Benedetto. Boli sme dávnejšie (asi 5 rokov). Cesta bola dobrá, samá dialnica (poplatky ) Trvalo nám to okolo 20 hodín.


p.s. A v Bibione si bola? Ako stvorené pre deti. miestami 100 m široká pláž.....
Naposledy upravil ekopo : 04.02.08 at 09:51 Dôvod: p.s.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

uff, 20 hodín? a to ste odkiaľ štartovali? som myslela, že z TN by sme to tak max. za 14 hod. mohli zvládnuť. No nemyslela som o nejakých 100 km vyššie, to je jasné, že už radšej do SB, rozmýšľala som, či teda nezakotviť niekde v Lido di Jesolo, Caorle alebo kde?
Zatiaľ sme boli 2x na Rimini (Cesenatico, Pinarella di Cervia) a 1x v Lignane, no radi by sme sa pozreli na nejakú inú časť IT, .... len tá cesta ...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nemôžeš počítať tak, že keď urobíš Lignano za 7 hodín, čo je normálne, tak San Benedetto za 14, pretože je to 2x toľko. Okolo Benátok a pod nimi sa spomalíš, prídu turnikety, dokopy minimálne hodina čakania, dostaví sa únava.....atď.
Ako som uviedol vyššie čo tak Bibione, ale to je tá istá časť.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Tak teda skúsim popozerať nejaké ubytko v Lide a Bibione, príp. skúsime ešte raz to Lignano ... vedel by si mi aj doporučiť čosi konkrétnejšie ... mám na mysli nejaký slušný apartmánový dom alebo vilku?
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
ekopo Pozri príspevok
Nemôžeš počítať tak, že keď urobíš Lignano za 7 hodín, čo je normálne, tak San Benedetto za 14, pretože je to 2x toľko. Okolo Benátok a pod nimi sa spomalíš, prídu turnikety, dokopy minimálne hodina čakania, dostaví sa únava.....atď.
Ako som uviedol vyššie čo tak Bibione, ale to je tá istá časť.
Boli sme pred 2 rokmi na Palmovej Riviére Alba Adriatika v apartmane EL CHICO ,je to len pár km od San Benedetto , boli sme to tiež pozrieť.
Je pravda , že ak sa tam vyberieš treba isť aspoň na 11 dní. Nám bolo tiež ľúto, že už treba ísť domov. Bývam pri NZ kým sme tam prišli bolo to 1.650 Km. Zvládli sme to s malými deťmi 2,5 roka a 8 rokov a dvomi profesionálmi vodiči-kamionisti za 20 hodín aj so zastávkami. Mali toho už dosť aj oni.
Dovolenka bola super, stálo to zato. Deti tú cestu zvládli lepšie ako ja.
Cestovali sme v noci detičky prespali v pohode cestu. Bolo to koncom augusta a počasie bolo skvelé.
Cila
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som tiež bola pod San Benedetto dell Tronto a myslím si , že pláž sa s plážou v Bibione nedá porovnávať. Cesta je síce dlhšia, ale je to diaľnica a dá sa to v pohode zvládnuť.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ďakujem za Vaše ohlasy, ešte teda stále váham nad miestom našej letnej dovolenky ... už som aj pozerala nejaké tie apartmány v Lido di Jesolo, ale nič také, čo by sa podobalo nájdenému Mediterraneu a tomu okoliu v SB som tam zatiaľ nenašla.
A vie mi niekto povedať, koľko je to vlastne km do San Benedetta? Keď som to pozerala cez AutoRoute, tak mi vyčíslilo, že 1.210 km a tu viacerí hovoríte o 1.600 km .... tak to už sa mi zdá trošku veľký rozdiel.
Ak by sme sa tam dorútili za nejakých 14 - 15 hod., no hádam by som to ešte podstúpila (a celá rodina so mnou... to sa zasa napočúvam komentárov ).
0 0
martina2111 martina2111

martina2111 je offline (nepripojený) martina2111

ahoj,
ja sa tiež tohto roku chystám na palmovú rivieru a takisto do mestečka Martinsicuro - hotel Mediterraneo. V CK mi povedali že cesta autobusom trvá cca 12 hodín. Ideme na 7 nocí. chcela by som poprosiť o info, či niekto nevie aké sú v taliansku ceny napr. základných potravín, kozmetika a pod.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
martina2111 Pozri príspevok
ahoj,
ja sa tiež tohto roku chystám na palmovú rivieru a takisto do mestečka Martinsicuro - hotel Mediterraneo. V CK mi povedali že cesta autobusom trvá cca 12 hodín. Ideme na 7 nocí. chcela by som poprosiť o info, či niekto nevie aké sú v taliansku ceny napr. základných potravín, kozmetika a pod.
Sorry, ale chcem vidieť autobus, ktorý Martinsicuro urobí za 12 hodín. Čo sa týka základných potravín, je to rôzne. Mlieko 1 EUR, chlieb, záleží aký od 0,60 - 1,50 EUR, salámy sú drahé, ale najesť sa dá v pohode v reštaurácii.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
keď pôjdeš koncom júla event. v auguste všetko bude o 100% drahšie ako v inú sezónu
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahoj,bola som na Palmovej v Martinsicuro.More je krásne čisté,teplé úplne iné ako v Bibione.Pekné ustálené počasie.Kúsok odtiaľ je fantastický Aquapark"Onda blue".Toľko atrakcii,že máš čo robiť aby si to stihla za deň.Decká sa tam vyjašia,ale aj dospeláci.Tá cesta nie je taká zlá išli sme autobusom od 16 hod do rána asi ôsmej.Z Nitry.Ja by som tam išla ešte raz.Bola som na dosť miestach v Taliansku toto bolo naj.(ale nebola som v Kalábrii-takže.........)
Naposledy upravil sonusik : 07.02.08 at 13:09
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

petovsan Pozri príspevok
Ďakujem za Vaše ohlasy, ešte teda stále váham nad miestom našej letnej dovolenky ... už som aj pozerala nejaké tie apartmány v Lido di Jesolo, ale nič také, čo by sa podobalo nájdenému Mediterraneu a tomu okoliu v SB som tam zatiaľ nenašla.
A vie mi niekto povedať, koľko je to vlastne km do San Benedetta? Keď som to pozerala cez AutoRoute, tak mi vyčíslilo, že 1.210 km a tu viacerí hovoríte o 1.600 km .... tak to už sa mi zdá trošku veľký rozdiel.
Ak by sme sa tam dorútili za nejakých 14 - 15 hod., no hádam by som to ešte podstúpila (a celá rodina so mnou... to sa zasa napočúvam komentárov ).
na www.cestujeme.sk 1082 km z Bratislavy
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ďakujem pekne všetkým za Vaše príspevky, tak sme sa teda nakoniec rozhodli, že "výlet" na Palmovú riviéru podstúpime. Po návrate podám hlásenie, či to stálo za to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať