Zavrieť

Porady

Švédske mäsové guľky

Pozná prosím niekto recept na švédske mäsové guľky s tou super omáčkou ako predávajú v Ikei?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    Vďaka Zitka!
    Podľa názvu by to malo byť ono, uvidím keď uvarím, či naozaj.
    Už sa teším, lebo u nás je toto jedlo vo veľkej obľube, lenže ísť častejšie do Ikey a dať si to tam, tiež ide do peňazí.
    Ešte raz dík!

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    dalida Pozri príspevok
    Vďaka Zitka!
    Podľa názvu by to malo byť ono, uvidím keď uvarím, či naozaj.
    Už sa teším, lebo u nás je toto jedlo vo veľkej obľube, lenže ísť častejšie do Ikey a dať si to tam, tiež ide do peňazí.
    Ešte raz dík!
    Skoč nie do reštaurácie, ale do potravinového kútika na prízemí - mrazené guľky 1 kg + omáčka + brusnicový džem k tomu = ak kúpiš veštky 3 veci teraz 299,- Sk. A môžeš doma variť a bude to "originál".....

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ja ich robievam takto:
    chudé bravčové, alebo hovädzie mäso pomelieš, pridáš nadrobno pokrájanú cibuľu, kôpor (musí byť), 1 žĺtok (alebo celé vajce) a spracuješ rukami, podľa chuti osolíš a okoreníš. Vytvoríš guličky s priemerom tak 2,5 - 3 cm, opečieš na troche oleja (najlepšie vo woku) zo všetkých strán cca 15 minút, potom pridáš 1 kyslú smotanu a všetko spolu prehreješ. Ak by bola omáčka hustá, rozriediš vodou, ak by bola príliš riedka, zahustíš vodou zmiešanou s trochou múky a ešte mierne prevaríš. Nakoniec pridáš ešte trochu nasekaného kôpru (mrazený je lepší ako sušený) a môžeš dochutiť aj trochou citr. šťavy.
    Je to rýchle a sú fakt dobré.
    Podávam k tomu tagliatelle.

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    zalobaba Pozri príspevok
    Skoč nie do reštaurácie, ale do potravinového kútika na prízemí - mrazené guľky 1 kg + omáčka + brusnicový džem k tomu = ak kúpiš veštky 3 veci teraz 299,- Sk. A môžeš doma variť a bude to "originál".....
    Toto je super riešenie!!!
    Ale aj tak vyskúšam aj sama, možno to bude len plagiát, ale možno bude na nerozoznanie od originálu

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    dalida Pozri príspevok
    Toto je super riešenie!!!
    Ale aj tak vyskúšam aj sama, možno to bude len plagiát, ale možno bude na nerozoznanie od originálu
    Tak ti budem držať palce pri vlastnej výrobe, a potom vydaj zápisky, ako ti to vyšlo...

    Gottesgab je offline (nepripojený) Gottesgab

    Gottesgab
    odporúčam blog Šárčina škola vaření dolcevita.blog.cz/.
    Je to krásne pohodové čítanie, fajnšmekeri si tu zgustnú ) -pod názvom "Kdo nekoulí není Švéd" je opísaný postup. Viackrát som podľa toho varila a pochutnali sme si.

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    zalobaba Pozri príspevok
    Tak ti budem držať palce pri vlastnej výrobe, a potom vydaj zápisky, ako ti to vyšlo...
    Držala som sa presne receptu, ale naozaj to nebolo to pravé švédske
    Muž to statočne zjedol, ani nemal komentár
    Ale skúsim ešte raz a receptu sa budem držať len orientačne. Nádej zomiera posledná

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    dalida Pozri príspevok
    Držala som sa presne receptu, ale naozaj to nebolo to pravé švédske
    Muž to statočne zjedol, ani nemal komentár
    Ale skúsim ešte raz a receptu sa budem držať len orientačne. Nádej zomiera posledná
    Ja som minulý týždeň robila tie mrazené (v kilovom sáčku ich je 60, a môjmu synovi sa oči rozžiarili, keď zbadal to množstvo, lebo ich miluje), ale musíš kúpiť 2 omáčky, lebo 1 je na to množstvo málo..... a bola som tá najlepšia mama na svete.....
    .... a máš to rýchlo, bezbolestne a aj kuchyňa čistá zostane.....

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    zalobaba Pozri príspevok
    Ja som minulý týždeň robila tie mrazené (v kilovom sáčku ich je 60, a môjmu synovi sa oči rozžiarili, keď zbadal to množstvo, lebo ich miluje), ale musíš kúpiť 2 omáčky, lebo 1 je na to množstvo málo..... a bola som tá najlepšia mama na svete.....
    .... a máš to rýchlo, bezbolestne a aj kuchyňa čistá zostane.....
    Toto bude asi to najlepšie a najistejšie riešenie. Ale ja som ti taký trco nepoučiteľný, tak skúsim ešte raz. Problém bol, že vždy varím by očko, ale teraz som sa snažila (až príliš). No a po tom druhom pokuse sa uvidí.
    Ale je dosť zrejmé, ktorým smerom sa to bude uberať (Ikea)

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    viete mi niekto poradiť, kde okrem Ikei sa dajú kúpiť takéto švédske mäsové guľky? v akom obchodnom reťazci ... ďakujem

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ... to Ti bohužial neviem poradiť, ale ja robím doma takéto :

    http://varecha.pravda.sk/recepty/mas...32-recept.html
    Naposledy upravil evuš : 25.11.11 at 08:10

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html

    ..čo by nahradilo ten jamík?..vyzerá to ako fašírka na smotane, mohla by uhorka?..lebo jamík s mäskom u nás nyjee...
    Naposledy upravil pepsikova : 25.11.11 at 08:17

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    QUOTE=pepsikova;1902150]http://varecha.pravda.sk/recepty/masove-gulky-z-ikea/16532-recept.html

    ..čo by nahradilo ten jamík?..vyzerá to ako fašírka na smotane, mohla by uhorka?..lebo jamík s mäskom u nás nyjee...[/QUOTE]

    ...my tiež papáme bez jamíka... ono to aj chutí skoro ako fašírka - skúšala som zatiaľ iba raz, lebo originál z Ikei som nikdy nejedla
    Naposledy upravil evuš : 25.11.11 at 09:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.