Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - zvladli ste to? Podelte sa o skusenost...

Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
Usporiadat
Téma je uzavretá.
BiznisWeb.sk BiznisWeb.sk

BiznisWeb.sk je offline (nepripojený) BiznisWeb.sk

wrah706 - ak potrebujes poradit ohladom tvorby internetoveho obchodu, kontaktuj nas na biznisweb.sk/kontakt alebo si vyskusaj vytvorit e-shop na 15 dni zdarma
Ak potrebujes poradit s podnikanim na internete,m navstiv nas blog - podnikanie-blog.sk
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
a ak potrebujete kávu, tak nás navštívte na xxx.sk a ak masáž, tak na xyz.sk ak chceš kúpiť šperky, tak si pozri moju dalsiu firmu 1234.sk. Kurva čo to tu je ? Dávno sa vyhadzovali členovia porady preto, lebo si dovolili mať iný názor ako admini (laco-montér) a teraz si tu robí každý reklamu a nič sa na to nehovorí. Richard, tvoja porada sa onedlho tak prepadne, že už bude neskoro s tým niečo robiť. Ja osobne nemám problém ak má niekto nick taký, ako aj firmu, ale nech radí nezištne a neskor sa mu to vráti vo forme zákazníkov, ktorým úprimne pomohol. Veď porada by mala byť o úprimnej pomoci a nie, že pomožem ti, ale vyber si moje služby...
4 0
Mjjj Mjjj

Mjjj je offline (nepripojený) Mjjj

Ahojte,rada by som obnovila túto staršiu ale prínosnú debatu.Obchodníci,podeľte sa so skúsenosťami so založením e-shopu,aké riešenie je podľa Vás najlepšie,akým chybám sa treba vyhnúť atď.Ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, dá sa to v pohode zvládnuť. Hlavne pokiaľ necheš urobiť internetový obchod ako východisko z núdze, keď už nič iné nevychádza. Ja fungujem na prenajatom riešení, práve som sa mrkla do administrácie, že prvú objednávku som dostala 1.10.2006, takže už je to celkom zabehnuté. Denne strávim prácou okolo obchodu také 2-3 hodiny, niekedy aj viac, niekedy vynechám

Stále tvrdím, že predávať by si mala to, čo ťa baví a čomu rozumieš. To ja osobne považujem za základ úspechu. A to ostatné, to je už o pravidelnej práci, sledovaní toho, čo je okolo, nepodľahnutí všetkým rečiam "reklamných" odborníkov.
1 0
Mjjj Mjjj

Mjjj je offline (nepripojený) Mjjj

Ďakujem za prvý príspevok,budem rada ,ak budú pribúdať.Mám v tom riadny chaos a kopu otázok.Keby mi to všetko dopodrobna vedel niekto vysvetliť...Neviem,kde sa mám obrátiť.Aj ja si asi prenajmem,len neviem ,kde.Spočiatku to chcem na skúšku zadarmo,ale budem mať veľa produktov.Neviem,či sa to dá pripojiť k nejakému účtov.soft.(Aký mám vybrať,či ho vobec potrebujem,keď neplánujem mať tovar na sklade,len budem to čo u mňa objednajú objednávať v zahraničí a dochádzať poň a posielať u nás)Ako si prepojím moj eshop so skladmi dodávateľa...Ďakujem vopred za rady od dobrých ľudí...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mjjj
Ďakujem za prvý príspevok,budem rada ,ak budú pribúdať.Mám v tom riadny chaos a kopu otázok.Keby mi to všetko dopodrobna vedel niekto vysvetliť...Neviem,kde sa mám obrátiť.Aj ja si asi prenajmem,len neviem ,kde.Spočiatku to chcem na skúšku zadarmo,ale budem mať veľa produktov.Neviem,či sa to dá pripojiť k nejakému účtov.soft.(Aký mám vybrať,či ho vobec potrebujem,keď neplánujem mať tovar na sklade,len budem to čo u mňa objednajú objednávať v zahraničí a dochádzať poň a posielať u nás)Ako si prepojím moj eshop so skladmi dodávateľa...Ďakujem vopred za rady od dobrých ľudí...
to že nemáš tovar fyzicky na sklade neznamená, že ho papierovo nemusíš mať. A čo sa týka účtovného sw, zaleží, ako to bude u teba z účtovnítvom. Ak predpokladáš, že bude veľa faktúr, tak je super, ak ti systém umožňuje priamo vystavovať faktúry a tie potom exportovať do formátu podporovaného účtovnícvom.
Aj keď aj pri tom generovaní sú záludnosti - veľa záleží na tom, aký druh tovaru budeš ponúkať.
0 0
Mjjj Mjjj

Mjjj je offline (nepripojený) Mjjj

Nenájde sa ešte niekto ,kto sa podelí s tým,ako si poradil s e-shopom a účtovníctvom?Ďakujem
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Skús zadať konkrétne otázky v rámci porady o eshopoch http://www.porada.sk/eshop

Môžeš to priradiť aj do ďalšej špecializovanej Porady (rubriky) http://www.porada.sk/podnikanie-cez-internet
0 0
wrah706 wrah706

wrah706 je offline (nepripojený) wrah706

Zdravím mám takú konšpiračnú otázku.
Mohol by som vo svojom eshope predávať tovar ktorý by som objednával z číny ???
Ako by to bolo potom s faktúrami ??? postačil by výpis z uctu o zaplatení tovaru ktorý som kupil do svojho eshopu alebo by som to musel poriešiť s dodavatelom aby mi posielal z tovarom aj pribalenú faktúru ???
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

predavat mozes, ved snad vsetci dovazaju z ciny a predavaju Tam len treba pocitat ze ty si povotom dovozca, ty musis riesit reklamacie (a cinan nie vzdy uzna) a mas na to 30 dni, cinan neobmedzene.... Okrem toho ak to ty dovazas zodpovedas za nezavadnost a pod. uctovne myslim ze cinania vystavuju nejake doklady a ak to zaplatis z uctu, resp kreditkou ci paypal tak to mozes zdokladovat. A treba pocitat aj s clom a DPH....
0 0
wrah706 wrah706

wrah706 je offline (nepripojený) wrah706

neskusal som ale som počul že pokial by som si objendal tovar cez napr. FEDEX,DLH alebo UPS tak sa vyhnem plateniu cla a DPH pretože to nejde cez poštu a ani colnicu ale cez tú konkretnu prepravnú sluzbu . je to pravda ???
0 0
mtsa87 mtsa87

mtsa87 je offline (nepripojený) mtsa87

Clo platis ajtak..
0 0
wrah706 wrah706

wrah706 je offline (nepripojený) wrah706

mtsa87
Clo platis ajtak..
takže DPH nie ?
0 0
racham racham

racham je offline (nepripojený) racham

Prosím Vás ja som to tu už všetko naštudovala ak tiež rozbieham e-shop a idem si robiť aj sama účtovníctvo preto by som poprosila o radu kto to takto tiež rieši ked predam tovar smrteľníkovy teda osobe nepodnikateľovi vystavym mu faktúru a som neplatca dph tak do faktúry dam rozúčtovanú dph alebo ju tam vôbec neuvádzam???
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Keďže si neplatca DPH, tak tú DPH ani nemôžeš nikde "rozúčtovávať" a ani uvádzať. DPH proste nikde neriešiš, akoby neexistovalo. Je jedno komu predáš tovar, či súkromnej osobe alebo firme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať