Zavrieť

Porady

ako zauctovat stravne listky v JU?

Ahoj poradaci, poprosim o radu ohladom JU, nakolko to nie je moja salka kavy - ako zauctovat v Pohode doslu fa za stravne listky u zivnostnika? Dakujem velmi pekne a pekny vecer....
Usporiadat
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Ahoj - tak ja to robím tak, že
DF zaučtujem :
55 % do vydavky zahrnujúce do ZD - prev.réžia
45% do výdavkov nezahr.do ZD
Provízia ide do prev.rézie tiez a DPH z provízie - ked si platitel DPH tak si môzeš odpočítať. ked nie ide do VZZD - prev.rezia.
45 % - mozes stiahnút zamestnancom zo mzdy alebo ja mám urobený listinu na vydaj stravných lístkov kde je napísané kolko mi majú vrátit zamestnanci za stravné lístky a oni mi podpísu a ku tomu dávam PPD - a zúčtujem to na učet VNZD - na ten úcet ako DF ale mínusom - a nakoncu roka mi tam výnde nula. Tak to robím ja - a zatial som nemala problém tak dúfam , ze som aj ja pomohla troska a vysvetlila do dobre §
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
netsky Pozri príspevok
Ahoj poradaci, poprosim o radu ohladom JU, nakolko to nie je moja salka kavy - ako zauctovat v Pohode doslu fa za stravne listky u zivnostnika? Dakujem velmi pekne a pekny vecer....
myslím,že netsky mala na mysli SL v NH 89.- Sk ..ktoré si od stravovacej spoločnosti objedná živnostník. Ak áno ,potom dávam celú sumu do réžie .
Zaevidujem do DF a sumu rozčlením na

a/ réžia - stravné lístky podnikateľa -VOZD
b/ réžia - poštovné a balné -VOZD
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Doplním, ak je platiteľom DPH tak nemá nárok na odpočet DPH z provízie spoločnosti, ktorá poskytuje str.lístky.
0 0
netsky netsky

netsky je offline (nepripojený) netsky

Dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla, chcem dnes este ukoncit jednu zivnost a zostala som na tomto stat - dik za rychlu odpoved a prajem este peknu nedelu....
0 0
netsky netsky

netsky je offline (nepripojený) netsky

Snad este jedna otazocka - pises ze 45 perc. mozem stiahnut - ale nemusim? jedna sa o zivnostnicku, ktora nikoho nezamestnava, tie stravne listky su pre nu osobne.... dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
netsky Pozri príspevok
Snad este jedna otazocka - pises ze 45 perc. mozem stiahnut - ale nemusim? jedna sa o zivnostnicku, ktora nikoho nezamestnava, tie stravne listky su pre nu osobne.... dakujem
Odpoveď ohľadom stravného živnostníka máte v príspevku č. 3 .Príspevok č. 2 sa týka zamestnancov .
0 0
netsky netsky

netsky je offline (nepripojený) netsky

ano - mala som na mysli str.listky v nak,hodnote 89,- Sk pre zivnostnicku - jaj tak mozem to dat cele do rezie, alebo rozdelit ako bolo v prvom prispevku - 55perc. do rezie, a 45perc. do vydavkov nezahr. do ZD? dakujeem...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
netsky Pozri príspevok
ano - mala som na mysli str.listky v nak,hodnote 89,- Sk pre zivnostnicku - jaj tak mozem to dat cele do rezie, alebo rozdelit ako bolo v prvom prispevku - 55perc. do rezie, a 45perc. do vydavkov nezahr. do ZD? dakujeem...
Celé do nákladov. To rozdelenie sa vzťahuje na str.listky pokytnuté zamestnancov.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
netsky Pozri príspevok
Snad este jedna otazocka - pises ze 45 perc. mozem stiahnut - ale nemusim? jedna sa o zivnostnicku, ktora nikoho nezamestnava, tie stravne listky su pre nu osobne.... dakujem
Príspevok č. 2 si nevšímaj, zbytočne ťa zavádza. Ty si sa pýtala o živnostníčku, nie na zamestnancov. V ostatných odpovediach máš správnu odpoveď pre teba.
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Teraz som zaskočená ja
p. Netsky to nemyslelá tak že Zivnostník - SZCO si kúpil stravné lístky od spoločnosti, ktorá ich predáva - aby zabezpečil stravné svojim zamestnancom. No on ako sám zivnostnik - co nezamestnava ludí - si moze tiež kúpit stravné lístky a tie dáva celé do prevadz. réžie - ale prečo ked je sám tak z provízie si nemoze uplatnit DPH???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
R.evita Pozri príspevok
Teraz som zaskočená ja
p. Netsky to nemyslelá tak že Zivnostník - SZCO si kúpil stravné lístky od spoločnosti, ktorá ich predáva - aby zabezpečil stravné svojim zamestnancom. No on ako sám zivnostnik - co nezamestnava ludí - si moze tiež kúpit stravné lístky a tie dáva celé do prevadz. réžie - ale prečo ked je sám tak z provízie si nemoze uplatnit DPH???
Tu nájdete odpoveď......
http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html


Asi prišlo k nepochopeniu, zadávateľka sa nezmieňovala o zamestnancoch , aspoň ja to nikde v zadaní nevidím .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zitka si rýchlejšia, kým som našiel to usmernenie, ty si to sem aj prilepila.
0 0
netsky netsky

netsky je offline (nepripojený) netsky

Dakujem vsetkym, este ze Vas mam.................pekny vecer
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Takze ked tomu chápem tak pre stravné za zamestnancov robím správne ale - ako SZCO - tak nemá nárok nad odpocet - tak to je najlepšie nech si bude kúpovat str.listky svoje zvlast na faktúru a celá mu pojde do prevádz.rézie. A za r. 2007 má zivnostník nárok na stravné lístky kolko je kal. dní - ale iba v tom prípade ked ich skutočne odpracoval?
A ospravedlnujem sa za zlú odpoved - nechcela som zavádzat - len pomocť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
R.evita Pozri príspevok
Takze ked tomu chápem tak pre stravné za zamestnancov robím správne ale - ako SZCO - tak nemá nárok nad odpocet - tak to je najlepšie nech si bude kúpovat str.listky svoje zvlast na faktúru a celá mu pojde do prevádz.rézie. A za r. 2007 má zivnostník nárok na stravné lístky kolko je kal. dní - ale iba v tom prípade ked ich skutočne odpracoval?
A ospravedlnujem sa za zlú odpoved - nechcela som zavádzat - len pomocť.
Pripojím jeden dokument , je síce staršieho data , ale aktuálny .


Vyberám nasledovné :
Daňovník si teda môže uplatniť výdavok na stravné vynaložený za odpracovaný kalendárny deň najviac vo výške 89,- Sk (suma platná v súčasnosti).
Musí však preukázať, že skutočne odpracoval deň, na ktorý si uplatňuje výdavok na stravovanie, pričom spôsob akým túto skutočnosť bude preukazovať zákon o dani z príjmov neukladá .
Naposledy upravil Zita5 : 03.02.08 at 19:33 Dôvod: Doplnené: Vyberám nasledovné ...
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

učtujem v JU
keď som kúpila stravné lístky napr. 60
do prev. réžie som dala poštovné a balné
5340 za lístky som dala ako VNZD na konci mesiaca spočítam dni ktoré som odpracovala a počet lístkov, ktoré som spotrebovala dám do prev. réžie
interným dokladom, alebo na konci roka inter. dokladom
ak mi na konci roka ostali stravné lístky vo výkaze ich dám ako ceniny?
Robím to správne ?
Za odpoveď ďakujem
prajem príjemný večer
Anik
Naposledy upravil Anik : 03.02.08 at 19:57 Dôvod: som živnostník
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja v priebehu roka účtujem zakúpené stravné lístky do VNZD, evidujem si príjem aj výdaj v ceninách . Na konci roka si interným dokladom zaúčtujem do réžie len ten počet stravných lístkov, ktoré som z cenín vydala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anik Pozri príspevok
učtujem v JU
keď som kúpila stravné lístky napr. 60
do prev. réžie som dala poštovné a balné
5340 za lístky som dala ako VNZD na konci mesiaca spočítam dni ktoré som odpracovala a počet lístkov, ktoré som spotrebovala dám do prev. réžie
interným dokladom, alebo na konci roka inter. dokladom
ak mi na konci roka ostali stravné lístky vo výkaze ich dám ako ceniny?
Robím to správne ?
Za odpoveď ďakujem
prajem príjemný večer
Anik
Vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2007 sa tieto nespotrebované SL vyčíslia v riadku 10 Peniaze a ceniny .
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Poprosím o radu:

Živnostník kupuje strav. lístky pre zamestnancov - suma 1 lístka je 67,-- Sk.
Akú sumu má pýtať od zamestnancov? 45% ? z ceny lístka, Tá suma sa
zaokrúhľuje alebo nie?
Prosím poradí mi niekto konkrétnu sumu?

Ďakujem
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Prosím, nikto mi neporadí ???
0 0
Načítať ďalšie