Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

normálne som v šoku, 25 EUR za odkvitnutú
Oni už nejsú normálny.
Našla som na nete stránku kde posielajú na dobierku z čiech aPrincess Mikasa Blue tam stoji 380,-Kč, asi si objednám odtial. Vraj vystavovali teraz v čechách a že sú velmi dobrá firma, baby z netu písali.
Ale trochu sa tej Vandy bojím, má ju tu niekto kto by poradil z jej pestovaním Niekto tvrdí že sú náročné a niekto zase že sú menej naročné než phalaenopsis, tak neviem, ešte porozmýšlam .
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
sayly Pozri príspevok
stonku odstrihni a daj si ju do vody, mala by sa prebrať a ty sa môžeš ešte tešiť s kvietkov, potom ju daj celú aj s listami do toho sáčku...čo sa týka korienkov, strieborné sú len tie, ktoré sú vonku na vzduchu a nie v substráte, tie majú byť zelené
Ja som dostala ešte minulého roku orchideu, taktiež mi kvietky opadali a koniec, (stonku som odstrihla, ale nie celú a táto po čase vyschla) sú už len listy. Druhú som dostala tohoto roku vo februári, zopakoval sa scenár, kvietky mi opadali, ja som odstrihla stonku po prvé očko, a čuduj sa svete, pozorujem už asi 4 dni, z tohoto očka mi začalo niečo rásť, zatiaľ to síce vyzerá ako list, no možno to bude kvietok.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

vikinka.n Pozri príspevok
normálne som v šoku, 25 EUR za odkvitnutú
Oni už nejsú normálny.
Našla som na nete stránku kde posielajú na dobierku z čiech aPrincess Mikasa Blue tam stoji 380,-Kč, asi si objednám odtial. Vraj vystavovali teraz v čechách a že sú velmi dobrá firma, baby z netu písali.
Ale trochu sa tej Vandy bojím, má ju tu niekto kto by poradil z jej pestovaním Niekto tvrdí že sú náročné a niekto zase že sú menej naročné než phalaenopsis, tak neviem, ešte porozmýšlam .
Daj vedieť aká je to stránka.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Jana1303 Pozri príspevok
Daj vedieť aká je to stránka.
Poslala som ti súkromnú správu s linkami. Dufam že došlo .
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Pridávam aj ja tú moju orchideu. A prosím Vás koľko kvitne, keď rozkvitnú kvietky. Lebo niektoré mi už odpadávajú. Ďakujem
Snímka032.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Vanda je náročná na pestovanie podľa toho , aký spôsob pestovania zvolíte. Dá sa pestovať voľne zavesná bez substrátu, denne sa namáčajú korene, alebo v hrubom substráte z borovicovej kôry a hrubých kusov čierneho uhlia a namáča sa 1x za 3 alebo aj viac dní, podľa počasia, roč. obdobia atď.
Mám Vandu, asi 2 rok z výpredaja v Baumaxe za 199,- sk aj zo sklenenou vázou, ale to je skôr výnimka ako pravidlo zlacnenia, ale ďalšiu za 1.200,- sk z kvetinárstva.
Treba si naštudovať z viacerých zdrojov, čo potrebuje, aké máte podmienky pre jej pestovanie. Vanda je teplomilná rastlina za podmienky, že je dlhý deň. V zime boli na južnom okne v izbe, kde je možno 15 stupňov C, polievané 1 x za 10 dní.
Ak dovolíte len v krátkosti moje skúsenosti:
Od mája keď je dobré počasie zavesím ich cez deň do koruny stromu, na noc dovnútra za predpokladu, že bude menej ako 12 stuňov. Asi 1x za 3 dni ich namočím do nádoby s dažďovou vodou. Občas pohnojím. Jedna kvitla v zime a teraz znovu púšťa kvetný stvol.
Skutočne lepšie sa mi pestuje v substráte ako bez neho.
Myslím si, že sa netreba báť jej pestovania.
O Vande - príspevky 665 - 668
Naposledy upravil Ma-Ba : 04.06.09 at 13:17
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ma-Ba ďakujem
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Baby čo poviete, čo s týmto mám spraviť, fakt neviem.
P6030002.jpg  
P6030003.jpg  
1/1
0 0
Radinka Radinka

Radinka je offline (nepripojený) Radinka

Prosila by som o radu. Kúpila som dve rovnaké orchidei pre mňa a pre sestru. Moja je krásne rozvinutá ale na sestrinej sú rozvinuté len prvé lupienky a stred je zatvorený, myslela som, že sa ešte rozvinú, ale nie, všetky púčiky sú také polorozvinuté:
P1020096.JPG  
0 0
Radinka Radinka

Radinka je offline (nepripojený) Radinka

A teraz sa ja pochválim mojimi:
P1020108.jpg  
P1020109.jpg  
P1020110.jpg  
P1020132.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
normálne som v šoku, 25 EUR za odkvitnutú
Oni už nejsú normálny.
Našla som na nete stránku kde posielajú na dobierku z čiech aPrincess Mikasa Blue tam stoji 380,-Kč, asi si objednám odtial. Vraj vystavovali teraz v čechách a že sú velmi dobrá firma, baby z netu písali.
Ale trochu sa tej Vandy bojím, má ju tu niekto kto by poradil z jej pestovaním Niekto tvrdí že sú náročné a niekto zase že sú menej naročné než phalaenopsis, tak neviem, ešte porozmýšlam .
pošli prosím Ťa aj mne tú strránku...ďakujem
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

babijanka Pozri príspevok
Ja som dostala ešte minulého roku orchideu, taktiež mi kvietky opadali a koniec, (stonku som odstrihla, ale nie celú a táto po čase vyschla) sú už len listy. Druhú som dostala tohoto roku vo februári, zopakoval sa scenár, kvietky mi opadali, ja som odstrihla stonku po prvé očko, a čuduj sa svete, pozorujem už asi 4 dni, z tohoto očka mi začalo niečo rásť, zatiaľ to síce vyzerá ako list, no možno to bude kvietok.
orchideí je veľa druhov, niektoré stonky usychajú po odstrihnutí, tie treba odstrihnúť až pri listoch odkiaľ rastie a čakať na novú kvetnú stonku, potom daj vedieť, čo Ti to tam raší
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Baby čo poviete, čo s týmto mám spraviť, fakt neviem.
a v akom stave sú tie korene? ak sú prázdne (odhnité), tak ich odstrihni, odstrihni aj stonku, tú si daj do vázy (ja teraz zachraňujem kamarátovi jednu, mal tam stonku, dala som ju do vody a z očka mi začala vyháňať kvetný stvol a už má aj puky), a potom daj celú orchideu do sáčku, daj ju do sáčku aj v prípade ak Ti zostanú cca2 korienky, na zasadenie potrebuje cca 3 - 5 silných korienkov cca 5 cm dlhých, ak Ti tam zostalo dosť korienkov tak ju zasaď a cca 14 dní nepolievaj, aby si privikla....korienky sa mi zdajú, že ešte žijú, tak bude asi stačiť zasadiť ju...daj mi vedieť v akom sú stave
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
a v akom stave sú tie korene? ak sú prázdne (odhnité), tak ich odstrihni, odstrihni aj stonku, tú si daj do vázy (ja teraz zachraňujem kamarátovi jednu, mal tam stonku, dala som ju do vody a z očka mi začala vyháňať kvetný stvol a už má aj puky), a potom daj celú orchideu do sáčku, daj ju do sáčku aj v prípade ak Ti zostanú cca2 korienky, na zasadenie potrebuje cca 3 - 5 silných korienkov cca 5 cm dlhých, ak Ti tam zostalo dosť korienkov tak ju zasaď a cca 14 dní nepolievaj, aby si privikla....korienky sa mi zdajú, že ešte žijú, tak bude asi stačiť zasadiť ju...daj mi vedieť v akom sú stave
Veľa koreňov som dala preč a to čo tam ostalo (na fotke) sú tvrde, nejsú duté, šupkové. Tie podla mňa sú zdravé. Je ich tam teraz 6 a dlhé sú: najdlhší tak 10 cm, potom tak 3 majú cca 5 cm a 2 cca 4 cm. Myslím že to by som mohla skúsiť dať rovno do substrátu. Stonku som už odstrihla. Dúfam že prežije.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Veľa koreňov som dala preč a to čo tam ostalo (na fotke) sú tvrde, nejsú duté, šupkové. Tie podla mňa sú zdravé. Je ich tam teraz 6 a dlhé sú: najdlhší tak 10 cm, potom tak 3 majú cca 5 cm a 2 cca 4 cm. Myslím že to by som mohla skúsiť dať rovno do substrátu. Stonku som už odstrihla. Dúfam že prežije.
tak to pekne posaď, aký máš substrát? ja nepoužívam substráty na orchidee, ale kúpila som si cocochipsy (dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách, alebo akvaristike - len ich treba preprať, t.j. namočiť do vody a každý deň vodu meniť pokým nebude voda čistá, mne to trvalo týždeň) coco má výhodu, že nechytá pleseň a dobre drží vlahu, ako som Ti už písala po zasadení nepolievaj pár dní, aby si privikla na nové prostredie a potom začni polievať, ale nenamáčaj na pol hod či hodinu, len ju raz za týždeň prelej troškou prevarenej vody izbovej teploty...ďakujem za adresy!!!
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Mamka mi kupila na vcerajsie meniny novu orchideu. Je fakt nadherna. Len ostatne dve pri nej momentalne vyzeraju velmi skromne. Dufam, ze nebudu ziarlit a ze ju budu povazovat skor za motivaciu Pripajam fotky.
1p1060701.jpg  
1p1060705.jpg  
1/1
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

lenus Pozri príspevok
Mamka mi kupila na vcerajsie meniny novu orchideu. Je fakt nadherna. Len ostatne dve pri nej momentalne vyzeraju velmi skromne. Dufam, ze nebudu ziarlit a ze ju budu povazovat skor za motivaciu Pripajam fotky.
Lenka aj u mňa to tak vyzerá, ja som včera neodolala v Lidli a kúpila som si takú istú ako máš ty v strede, ja som bola u lekára a dobre to dopadlo tak som si urobila radosť.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Pre Vikinka.n:

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6030003.jpg
Zobrazení: 160
Veľkosť:  3.2 KB

Ja by som ju zasadila aj kvôli tomuto výrastku. Vidí sa mi, že to je stonka, ale aj keby nebola, môže to byť nový korienok a máš ich tam dosť.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Maruška54 Pozri príspevok
Lenka aj u mňa to tak vyzerá, ja som včera neodolala v Lidli a kúpila som si takú istú ako máš ty v strede, ja som bola u lekára a dobre to dopadlo tak som si urobila radosť.
Ja som prisla do bytče do lidla a uz tam ani jedna nebola
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, dlho som tu nebola...
Chcem sa spýtať, presadila som orchideu v čase kvitnutia a začali mi maknúť a vadnúť listy...bude to asi tým presadením, že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať