Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
Ahojte, dlho som tu nebola...
Chcem sa spýtať, presadila som orchideu v čase kvitnutia a začali mi maknúť a vadnúť listy...bude to asi tým presadením, že?
skontroluj korienky, mne sa stalo podobne ako Tebe, presadila som jednu a začali mi na nej tiež odchádzať listy a keď som ju vytiahla na kontrolu, zistila som, že jej všetky korene odhnili, tak ju skontroluj, keď sa presádza, treba jej dať čas na adaptovanie a nepolievať cca 14 dní
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

ďakujem, pozriem ju. Je pravda, že len čo som ju presadila, tak som ju poliala, aby nebola v tej suchej zemine....no, asi som spravila totálnu blbosť a aj to, že som ju presádzala počas kvitnutia.
0 0
odin999 odin999

odin999 je offline (nepripojený) odin999

ahoj rad by som vedel ako casto a kolko mam polievat orchideu
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Tak to moje chúdatko som už presadila, ale najprv som jej spravila cukroví kúpel (radila mi to známa a už aj tu sa to spomínalo). Tak držte palce. Dúfam že sa obidve dožijeme tej novej stonky. Všetkým za rady ďakujem )))
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

tak tu sú konečne moje odkvitajúce krásavice
P5287068.JPG  
P5287070.JPG  
P5287074.JPG  
P5287075.JPG  
P5287077.JPG  

1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a teraz jedna nádhera, tú som dostala nedávno, takže nekvitne takto vďaka mne
P5287065.JPG  
P5287066.JPG  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

ešte najnovšie nekvitnúce Dendrobie
P5287076.JPG  
P5287078.JPG  
P5287079.JPG  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no a posledné foto - veľmi by ma zaujímalo, čo je tento zázrak...
P5287072.JPG  
P5287073.JPG  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dominica Pozri príspevok
a teraz jedna nádhera, tú som dostala nedávno, takže nekvitne takto vďaka mne
Nooooo ale tá je náááááádhernááááá, ten kto ju vyberal vybral naozaj velmi kráááááásnu
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ďakujem, vyberala ju moja maminka a dala mi ju za narodenie môjho synčeka...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

prosím o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zistila som, že na Dendrobke mi plesnivejú korene, nie veľa, ale pleseň tam je, má chlpkaté korienky....čo s tým?
Ďakujééém!
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Včera v noci som si konečne v klude prečitala všetky príspevka a v jednom Sayly písala o nejakých kamienkoch o ktorých čítala že sú dobré pre orchidee. Len toľko som chcela, bratovi kapala jedna biela orchidea, ostalo mu len par korienkov. Šupol to do čistého keramzitu a by ste neverili jak sa jej tam dari. Pojdem ju nafotiť a dám vám aj fotky. Úžasne sa vzchopila a teraz už ženie nové pahilky, hned rovno dve. Listy má krásne velké a tvrdé.
P6040001.JPG  
P6040006.jpg  
P6040008.JPG  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

A jak keby to nestačilo, tak mu šmejdovi rozkvitol aj črievičkovec. Tie kvety asi cítia že je vyučený záhradník a darí sa im už z povinnosti .
P6040009.jpg  
P6040010.jpg  
1/1
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Chcela by som sa opýtať, môže byť problém aj málo polievania? Moja fialová nahodila nádherné kvety a úžasne zakvitla, teraz som nebola viac ako dva týždne poriadne doma a len ju navrchu rosili, kvitne stále, ale listy mäknú.... korene sú zelené- vidno ich, vonkajšie striebristé- ale nejako scucnuté, celkovo je to tam poschnuté- v kvetináči, čo s tým?????
Pochybujem , že je preliata skôr opačne, takže by som sa chcela opýtať, býva mäknutie aj problém málo polievania???
Ďakujem za rady, event. môžem teraz presadiť kvet, ktorý kvitne a má 11 veľkých kvetov?
Nechcela by som oň prísť. ešte raz vďaka za rady.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

veru, pekne sa vzchopila, dúfam, že sa vzchopí aj tá moja, čo jej maknú listy.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Bionda Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, môže byť problém aj málo polievania? Moja fialová nahodila nádherné kvety a úžasne zakvitla, teraz som nebola viac ako dva týždne poriadne doma a len ju navrchu rosili, kvitne stále, ale listy mäknú.... korene sú zelené- vidno ich, vonkajšie striebristé- ale nejako scucnuté, celkovo je to tam poschnuté- v kvetináči, čo s tým?????
Pochybujem , že je preliata skôr opačne, takže by som sa chcela opýtať, býva mäknutie aj problém málo polievania???
Ďakujem za rady, event. môžem teraz presadiť kvet, ktorý kvitne a má 11 veľkých kvetov?
Nechcela by som oň prísť. ešte raz vďaka za rady.
Počas kvitnutia by sme orchidee nemali presádzať.Polievaj ju raz do týždňa, dobre odstátou vodou + hnojivo pre orchidee, po hodine z misky vylej, čo vytieklo z kvetináča.Možno listy trochu preschli, keď bola menej polievaná, vždy lepšie menej, ako viac.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Babule,

tak som si dneska spravila zase radosť a zároveň si kúpila darček k štvrtému výročiu svadby
P6050001.jpg  
P6050002.jpg  
P6050005.jpg  
1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

dominica Pozri príspevok
no a posledné foto - veľmi by ma zaujímalo, čo je tento zázrak...
pozri si prispevok 694. tam mam jednu orchideu ktoru som skusala opelovat s kamosom a zostalo z toho to cudo ako predlzena zhrubnata stonecka kde bol kvet tam sa asi tvoria semienka.
0 0
daen daen

daen je offline (nepripojený) daen

Dajte tu prosím Vas niekto návod ako mám orchideu opeliť aj s podrobným popisom a fotkami, skúšala som to ale neviem kde, čo a ako. Ďakujem
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

tara464 Pozri príspevok
pozri si prispevok 694. tam mam jednu orchideu ktoru som skusala opelovat s kamosom a zostalo z toho to cudo ako predlzena zhrubnata stonecka kde bol kvet tam sa asi tvoria semienka.
A odvtedy to máš stále také isté, alebo sa s tým aj niečo deje? Ja som ju vlastne tiež skúšala opeliť, ale nie naschváľ, ale čítala som ako sa to robí, písal to jeden pán na inej stránke, no a kúpila som orchidku a mala pár škodcov, tak som ich dávala dole s pinzetou a nechtiac som s pinzetou odlupla ten stred, tak už som to vyskúšala. Hodím sem ten návod, podľa ktorého som to robila, len to musím ísť nájsť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať