Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
pochopila som správne, že máš doma 80ks orchideí? To máš doma skleník?
Mám aj skleník, ale tam orchidee nepestujem. Phaly mám vo vnútri na oknách a tie ostatné, temperované, chladnomilné sú teraz vonku, na strome, na oknách a tak.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Mám aj skleník, ale tam orchidee nepestujem. Phaly mám vo vnútri na oknách a tie ostatné, temperované, chladnomilné sú teraz vonku, na strome, na oknách a tak.
Ma-Ba, urob foto a pricap ho sem, rada by som to videla, a určite nielen ja. Vďaka.
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Ahoj Janka.Nemaš sa čoho báť, ja mám Vandu, ktorá mi v sklenenej váze vykvitla po dvoch rokoch. Stačí ju len rosiť 1x týždenne, naliať trochu vody do vázy na 24 hod,vodu potom vyliať! Mám ju v okne orientovanom na západ, je nádherná má nádherné veľké fialové kvety
Jana1303 Pozri príspevok
Daj vedieť aká je to stránka.
Naposledy upravil annarei : 12.06.09 at 08:56 Dôvod: vynechané písmeno n v slove Vanda
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Chcem sa pochváliť, že ešte začiatkom roka som si v Baumaxe kúpila za 105,-skk úbožiačika- orchideu , ani len substrátu nemala dostatok- ukončené kvitnutie, posledný jeden kvet ešte bol rozkvitnutý a posledný púčik zaschnutý. Padli sme si do oka . Postarala som sa oň a on sa mi odvďačil, kvet ma tešil dovtedy, kým nevyrástla zo spiaceho očka nová byľka s pukmi Dnes ma obšťastňuje už s 9- tym rozkvitnutým kvetom a puky ešte nahadzuje Muž vraví, že teraz by asi nestála 105,sk....
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Bionda Pozri príspevok
Chcem sa pochváliť, že ešte začiatkom roka som si v Baumaxe kúpila za 105,-skk úbožiačika- orchideu , ani len substrátu nemala dostatok- ukončené kvitnutie, posledný jeden kvet ešte bol rozkvitnutý a posledný púčik zaschnutý. Padli sme si do oka . Postarala som sa oň a on sa mi odvďačil, kvet ma tešil dovtedy, kým nevyrástla zo spiaceho očka nová byľka s pukmi Dnes ma obšťastňuje už s 9- tym rozkvitnutým kvetom a puky ešte nahadzuje Muž vraví, že teraz by asi nestála 105,sk....
Ma napadlo ako sa kamarátkin syn chválil: "Ja mám nového škrečka, kúpili mi ho v akcii za 10 korún, ale aj tak ho mám rád." Tiež sa tešil ako ty z dobrej kúpy.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
to čo sa inému zdá nedokonalé, môže byť pre nás opakom
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

heja3 Pozri príspevok
Ma napadlo ako sa kamarátkin syn chválil: "Ja mám nového škrečka, kúpili mi ho v akcii za 10 korún, ale aj tak ho mám rád." Tiež sa tešil ako ty z dobrej kúpy.
Ale on vždy hovorí o tom škrečkovi: "Môj škrečok, to je ten, čo bol v akcii....., tak on robil toto a toto...." Aby si nedopadla podobne - budeš hovoriť: " Pozrite, zas mi kvitne táto orchidea , a predstavte si kúpila som ju za 105 korún."

Nič v zlom, aj ja som taká......Hlavne, že muž ti to schvaľuje.....Môj je trochu frfľavý. Orchideu mám kúpenú u mamy, robí spoločnosť maminej. Doma nemám nijakú. A minule, keď som obzerala v IKEI žlté - také boli krásne.... tak mi povedal: "Už zase by si kupovala orchideu?"
Naposledy upravil heja3 : 12.06.09 at 12:42 Dôvod: doplnok
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

No aj moj muz si zafrfle, ale aby som si davala kvety k mame nehrozi. A ked si kupim novu tak si kupim novu a moze sa aj na hlavu postavit . Inac ja som teraz kupila za 2 eura odkvitnutu v kauflande BA v kvetinarstve.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

ja som kúpila prvé dve odkvitnuté v Bille za 3 eura. Obe už kvitnú, len ma mrzí, že tej bielej začali mäknúť listy. Pozrela som korene a samozrejme boli odhnité. Len dva asi 5-6 cm sú ešte v pohode. Tak sa chcem opýtať, či to mám risknúť a skúsiť to znova zasadiť len s tými dvomi alebo sa môžem rovno vrhnúť na sáčkovanie? Ďakujem.
0 0
aknilo aknilo

aknilo je offline (nepripojený) aknilo

Toto sú moje orchidejky.
DSC02102.jpg  
DSC02096.jpg  
DSC02094.jpg  
DSC02093.jpg  
DSC02090.jpg  

DSC02092.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ah tí chlapi ufrflaní...
Nech si frfle, mám to na háku a aj tak obzerám naďalej a keď sa zaľúbim a neodolám..., no tak má smolu

A keď všetci obdivujú tú nádheru v okne, tak je prvý, čo sa chváli, že to kvitne už pár mesiacov...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

aknilo Pozri príspevok
Toto sú moje orchidejky.
krása, mne moje toľko kvetov ešte nenahodili, ale asi preto, že nehnojím, no už som začala...
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

aknilo Pozri príspevok
Toto sú moje orchidejky.
Nádherné
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
chcem sa spytat. moja teta ma orchideu a chcela aby som jej ju odstrihla po odkvitnuti, chcela som, ze nad poslednym ockom ale ako som kukala, tak kukala, ona tam ziadne ocka nema. ma stonku, z nej navrchu vykukaju dve stonky, kde boli kvety a netusim kde to odstrihnut, ked tam nevidim ziadne ocka.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Moje orchidejky
100_2198.jpg  
100_2199.jpg  
100_2202.jpg  
100_2203.jpg  
100_2204.jpg  

100_2205.jpg  
100_2206.jpg  
1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

pokolko eur maju v ikei orchidey
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

symona Pozri príspevok
Plním sľub. Tu je fotka môjho kvietku.
Prekrasna orchidea, to je vysledok spravnej starostlivosti.
Dufam,ze aj tie moje orchidejky raz takto dospeju.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lenus Pozri príspevok
ja som kúpila prvé dve odkvitnuté v Bille za 3 eura. Obe už kvitnú, len ma mrzí, že tej bielej začali mäknúť listy. Pozrela som korene a samozrejme boli odhnité. Len dva asi 5-6 cm sú ešte v pohode. Tak sa chcem opýtať, či to mám risknúť a skúsiť to znova zasadiť len s tými dvomi alebo sa môžem rovno vrhnúť na sáčkovanie? Ďakujem.
no dva korienky je málo, mala by mať 3 - 5 korienkov, ak to nechceš riskovať, tak stonku úplne odstrihni a daj si ju do vody, tam Ti ešte vydrží a možno nahodí aj puky ako mne, ak to riskneš, tak po zasadení ju nepolievaj cca 10 - 14 dní, aby si privikla na nové prostredie, potom zalievaj mierne raz za 7 dní ju prelej trochou vody cca 0,5 dcl (prevarenej) nenamáčaj na 30 min - 1 hod LEN JU PRELIEVAJ - orchidei znesú skôr sucho ako mokro
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
vidim ze nam vsetkym teraz robia orchidee radost.su jedna krajsia ako druha
Ma-Ba mohla by si hodit fotky ako to vyzera u teba na zahrade.nech sa potesime a trosku ti aj zavidime(samozrejme v dobrom)
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
macika78 ja hnojim tak ze do kyblika z horcice dam odstatu vodu,pol vrchnacika hnojiva a orchideu do toho vlozim asi na pol hodiny.zda sa ze im to vyhovuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať