Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vikinka.n Pozri príspevok
Inac najlepsie na tomto je ze fotka sa da pridat az po niekolko prispevkoch, Ked sem niekto napise ze ma nejaky problem s nejakou orchideou o ktorej ani nevie aka ta orchidea je, tak je potom dost tazke niekomu radit.
Ziadam admina tohto fora, aby povolil vkladanie fotografii uz v prvom prispevku.
Prv šlo prikladať fotky aj novým členom.
Žiaľ, doba sa mení a nie každý príspevok je seriózny...

Je o opatrenie voči spamerom a neserióznym príspevkom
Trochu trpezlivosti a budete mať postupne väčšie právomoci, oki?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Lenka1979 Pozri príspevok
Moja orchidea má tak zvláštne mäkké listy, nemá ich také tvrdé-pevné ako keď som ju kúpila. Môže to byť z toho,že má veľa slnka? Polievam ju raz do týždňa, vždy v sobotu a dva krát do mesiaca hnojím. Poraďte.prosím
Ďakujem.
zo slnka by mala skôr spálené listy t.j. hnedé fľaky, skôr bude problém s koreňmi, takže ju vytiahni a popozeraj korienky, či ti neodhnívajú...ak Ti ešte zostanú nejaké, tak ju znovu posaď cca14 dní nepolievaj, aby si privykla na nový substrát a potom polievaj len málo, 1 x za týždeň len prelej s 1 dcl vody a nechaj odkvapkať....v prípade, že Ti odhnili všetky, tak použi sáčkovú metódu (je popísaná v predchádzajúcich príspevkoch)...v oboch prípadoch platí, že treba odstrániť odhnité a uschnuté korienky a miesta kde boli treba posypať škoricou (dezinfekcia)
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Maruška54 Pozri príspevok
Ahojte pestovateľky orchideí. Pred mesiacom som dostala orchideu na lístočku má napísané Nelly Isler, nádherne kvitla a šírila okolo seba peknú vôňu. Už teraz odkvitla, chcem sa spýtať je zasadená v nepriesvitnom plastovom kochlíku. Mám ju nechať takto, ale potom nevidím na korienky?. Niekde som čítala že cez leto môže byť vonku, môžem ju teda vyložiť dolu na na balkon za sklobetonovú stenu, ale tam od rána svieti slnko?
pokojne ju tam nechaj, cambrie mávajú nepriesvitné črepníky, treba sa o ne starať tak ako o phaly, pozor neprelievať, vtedy harmonikovejú listy a samozrejme odhnívajú korienky, v zime jej treba dať oddych, znížiť teplotu, nehojiť a polievať raz za 2 - 3 týždne, inak Ti nezakvitne
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Viete som nový člen a ešte neviem ako funguje táto stránka. Buďte prosím vás niekto ochotný mi to vysvetliť. Ja si pozerám vaše príspevky v archive/ pestovanie orchidei. No vy si posielate fotky. Chcela by som si ich aj pozrieť. Nejaké foto som otvorila ani neviem ako. Všimla som si veľké vzdušné korene. A robíte s ními niečo? Ja len 1x týžd. máčam celý kvetináč do vody a 2x do mesiaca prihnojím. Dakujem vopred za radu
aby si si mohla pozerať fotky treba byť registrovaný, potom stačí kliknúť na fotku a ona sa Ti zväčší, vzdušné korene treba nechať, pretože orchidee žijú aj zo svetla, samozrejme ich treba nechať len v prípade, že sú zdravé...polieva sa 1x do týždňa, ale doporučujem len preliať prevarenou, alebo dažďovou vodou, raz za 14 dní pohnojiť
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sayly Pozri príspevok
zo slnka by mala skôr spálené listy t.j. hnedé fľaky, skôr bude problém s koreňmi, takže ju vytiahni a popozeraj korienky, či ti neodhnívajú...ak Ti ešte zostanú nejaké, tak ju znovu posaď cca14 dní nepolievaj, aby si privykla na nový substrát a potom polievaj len málo, 1 x za týždeň len prelej s 1 dcl vody a nechaj odkvapkať....v prípade, že Ti odhnili všetky, tak použi sáčkovú metódu (je popísaná v predchádzajúcich príspevkoch)...v oboch prípadoch platí, že treba odstrániť odhnité a uschnuté korienky a miesta kde boli treba posypať škoricou (dezinfekcia)

Sayly, ďakujem Ti za pomocnú odpoveď. Keď ju vytiahnem z toho substrátu čo je v ňom teraz (to ani nie je hlina, len také drievka), mám ju presadiť do riadnej substrátovej hliny alebo niečoho iného? Ďakujem.
0 0
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

vcera som tui svoju orchidejku prelozila k ostatnym tak sa jej snad zacne darit.len neviem akym sposobom ju mam zalievat kedze je vsadena priamo do vazy .nema s tym niekto z vas skusenostii?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Lenka1979 Pozri príspevok
Sayly, ďakujem Ti za pomocnú odpoveď. Keď ju vytiahnem z toho substrátu čo je v ňom teraz (to ani nie je hlina, len také drievka), mám ju presadiť do riadnej substrátovej hliny alebo niečoho iného? Ďakujem.
do žiadnej hliny, na orchidee sú originál substráty, ale mne sa nepáčia, pretože obsahujú vewľa hliny, majú byť vo vzdušnom substráte (borovicová kôra, keramzit) ja sadím do kokochipsov, dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách, len ich treba prať cca 1 týždeň, kým nebude voda čistá, t.j. namočiť do vody a každý deň vodu vymeniť, je to veľmi dobrý substrát, pretože nechytá pleseň, je vzdušný a aj čo sa týka savosti je super
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Periam Pozri príspevok
vcera som tui svoju orchidejku prelozila k ostatnym tak sa jej snad zacne darit.len neviem akym sposobom ju mam zalievat kedze je vsadena priamo do vazy .nema s tym niekto z vas skusenostii?
poslala som Ti súkromnú správu, potrebujem to vidieť, ale je jasné, že rosenie nestačí, musím vidieť aký je to druh, tak mi to pošli na môj osobný mail, dala som Ti ho do súkromnej správy
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sayly Pozri príspevok
do žiadnej hliny, na orchidee sú originál substráty, ale mne sa nepáčia, pretože obsahujú vewľa hliny, majú byť vo vzdušnom substráte (borovicová kôra, keramzit) ja sadím do kokochipsov, dajú sa kúpiť v chovateľských potrebách, len ich treba prať cca 1 týždeň, kým nebude voda čistá, t.j. namočiť do vody a každý deň vodu vymeniť, je to veľmi dobrý substrát, pretože nechytá pleseň, je vzdušný a aj čo sa týka savosti je super

Sayly, ďakujem veľmi pekne.
0 0
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

dobrý den! vsimla som si Vase krasne orchidee .prosim vas co je to za druh ten na 10tom obrazku? mam taky doma no nikde nieje pisane co je zac.dakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dominica Pozri príspevok
Ahoj Zdenka, ja tiež som ešte v štádiu skúmania tejto stránky
Ja zas neviem v akom archíve si pozeráš tieto príspevky....
Jednoducho som sa tu zaregistrovala, čo asi aj ty, keď môžeš prispievať. Ak chcem ísť na túto tému, tak si kliknem hore v lište na ZÁHRADA a potom sa dostanem k témam, kde si otvorím túto o orchideách. Tam pekne vidím aj obrázky. Na to, aby si mohla pridať nejaké obrázky aj ty, tak musíš mať myslím 15 príspevkov.
A teraz rozmýšlam, že ako si sem prispela?
Ahoj Dominica, dnes som sa trochu s tým pohrala aj ja už konečne vidím celú stránku s fotkami.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahoj Dominica, dnes som sa trochu s tým pohrala aj ja už konečne vidím celú stránku s fotkami.
No tak to je super, akurát som dočítala, čo sa tu od včera popísalo...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ináč, neviem prečo mne nešlo pridať foto po 3 príspevku , ale až po nejakom asi 15tom..., ale vydržala som to, poctivo písala a dočkala som sa

Toho škodcu čo mám, tak to je pravdepodobne vlnatka, našla som to na nete, ale vôbec sa nechová, ako tam popísali, je zalezený v kvetoch. Povyberala som zvieratká a neviem čo ďalej....
Budem to musieť sledovať. Bojím sa, či tam nenakládli vajíčka
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Periam Pozri príspevok
dobrý den! vsimla som si Vase krasne orchidee .prosim vas co je to za druh ten na 10tom obrazku? mam taky doma no nikde nieje pisane co je zac.dakujem
ktorý 10ty obrázok? Trošku bližšie popíš ktorý, aby sme vedeli poradiť...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahoj Dominica a ty akosi často posielaš príspevky. Mne napísalo že len 1 za 30 minút. To že som nováčik? Poraď ako sa hlasuje a ako prikladate obrázky. A ozaj ako sa posielajú súkromne správy skúšala si? Potešila ma tvoja spolupráca.
0 0
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

je taka bledunko fialova a akoby jej presvitali na kvietkoch zilky
rada by som sem dala aj obrazok ale neviem ako
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ma-Ba Pozri príspevok
Nech sa páči. Nie sú to nejaké umelecké fotky, ale asi takto to vyzerá. V podkroví na okne sú v štádiu "liečenia".
Príspevok 985: od Ma-Ba:

Prosím ťa aká je to orchideja na posledných dvoch fotkách v tom páskovom bielomodrom kvetináči. Takúto som dostala od kamošky, že jej nekvitne, či ju chcem, ale ani mne nekvitne. Mysím, že je to cymbidium - alebo sa mýlim? Ako sa má správne pestovať. Ja som ju dala do dreveného uhlia do skla...
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Periam neviem presne ktoru fotku myslis(keby si napisala cislo prispevku) ale podla popisu to bude phalenopsis.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Poraďte mi ako sa dáva súhlas . Mne sa pod príspevkom zobrazuje spam cituj odpovedať
0 0
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

cislo uz neviem ale bolo to niekde uuplne na zaciatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať