Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
No ale povedzte, najprv to predavaju po 18 euro, potom po 12, neskorej po 8, teraz po 5-6 a hned jak tomu odpadne kvet tak to mozu dat aj za 1 euro.

No aj u nás bývajú tak po 11. Teraz sú po 8. Na lístku som si všimla mali tam cenovku od predajcu 3,3 . Skoro som neodolala. Bola som na bicykli tak som si ju nekúpila
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ma-Ba Pozri príspevok
Tak fajn, keď sa jej darí, zasa iná skúsenosť a o tom to je.
Foto mám len jednej aj to trochu nejasné.
Peknučká, keby som aj ja takú mala
Vieš, ja by som ju mala pohnojiť, ešte som ju za ten rok nehnojila a potrebuje to, teraz na leto, aby lepšie prospievala, ale sušené kravince nezoženiem (ako si písala) Neviem kde u nás chovajú kravy... Nedá sa použiť normálne hnojivo na orchideje? Alebo univerzálne?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ivus44 Pozri príspevok
Prosim ta a cim ich prihnojujes? Ako to, ze maju tak veeela krasnych kvetov. Ako sa o ne staras?
Zatiaľ som ich ničím neprihnojovala, ale bez srandy-rozprávam sa s nimi.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

vikinka.n tak tomu sa hovorí dobrá kúpa... no inak tie ceny, fakt brutus
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

heja3 Pozri príspevok
Peknučká, keby som aj ja takú mala
Vieš, ja by som ju mala pohnojiť, ešte som ju za ten rok nehnojila a potrebuje to, teraz na leto, aby lepšie prospievala, ale sušené kravince nezoženiem (ako si písala) Neviem kde u nás chovajú kravy... Nedá sa použiť normálne hnojivo na orchideje? Alebo univerzálne?
Určite sa dá použiť aj iné hnojivo, ale v Baumaxe som videla granulovaný sušený kravský hnoj, asi 2 kg neviem presne. Určite ho mávajú aj v iných väčších obchodoch.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte minule som si všimla , že na orchidei zo stonky medzi kvetmi niečo vyteká. Také malé biele priesvitne len také kvapôčky . Ako keby sa potila. Dnes to má aj na stonke medzi kolienkami. Neviete či to niečo znamená. V miestnosti je tak do 21°
0 0
Eva Matejíčková Eva Matejíčková
Ja mám doma asi 10 rôznych orchideií a ich kvitnutie je individuálne. Priame slnko ozaj nemajú radi ani teplo od kúrenia z radiátora v zime ak ich máš na parapetnej doske - to som zistila na túto zimu veľmi živorili. Ale dcéra má ďalšie kusy, slnko tam svieti len ráno, polieva ich každých 10 dní ale ich pravidelne rosí. No tie kvitnú ako bláznivé - ozaj stále. Je tam ozaj rozdiel a to sa staráme o ne spoločne v jednom dome. Ozaj a ešte črepníky - lepšie sú tie vysoké priesvitné. Odhnité korene treba osdtraňovať.
Veľa šťastia!
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahojte minule som si všimla , že na orchidei zo stonky medzi kvetmi niečo vyteká. Také malé biele priesvitne len také kvapôčky . Ako keby sa potila. Dnes to má aj na stonke medzi kolienkami. Neviete či to niečo znamená. V miestnosti je tak do 21°
aj mne to robila jedna moja. Tiež som pátrala čo to je, keďže som žiadných škodcov nemala, až som sa dopátrala, že je to pri phalaenopsisov normálne. Tak pokiaľ nemajú škodce, tak sa pre to netráp
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
katka50 Pozri príspevok
Zatiaľ som ich ničím neprihnojovala, ale bez srandy-rozprávam sa s nimi.
hehe, to je mile
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Ma-Ba Pozri príspevok
Určite sa dá použiť aj iné hnojivo, ale v Baumaxe som videla granulovaný sušený kravský hnoj, asi 2 kg neviem presne. Určite ho mávajú aj v iných väčších obchodoch.
kravský hnoj je dobrý na orchideje?
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Mozem presadit moju orchideu do vacsieho kvetinaca aj v obdobi kvetu?Alebo, kedy by bolo najidealnejsie presadit orchidee?
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

katka50 Pozri príspevok
Takto momentálne kvitnú moje.
Katka tá tretia biela orchidea je nádherná, ja som si kúpila podobnú, ktorá mala zlomené tenké stonky a veľa kvetov. Po pripevneni kvitla skoro štyri mesiace.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

AndreaN Pozri príspevok
Mozem presadit moju orchideu do vacsieho kvetinaca aj v obdobi kvetu?Alebo, kedy by bolo najidealnejsie presadit orchidee?

Keď kvitne radšej nie
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Keď kvitne radšej nie
konečne máš aktivovaný účet?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

AndreaN Pozri príspevok
Mozem presadit moju orchideu do vacsieho kvetinaca aj v obdobi kvetu?Alebo, kedy by bolo najidealnejsie presadit orchidee?
orchidei sa presádzajú zväčša na jar, v období, keď ešte nekvitnú, črepník by mal byť len o jedno, maximálne dve čísla väčší, presádzanie sa robí raz za dva až tri roky......je nutné ju presadiť?
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

AndreaN Pozri príspevok
Mozem presadit moju orchideu do vacsieho kvetinaca aj v obdobi kvetu?Alebo, kedy by bolo najidealnejsie presadit orchidee?
ak má nejaký problém, tak presaď aj keď kvitne, ale ak nie, tak počkať, kým odkvitne... ja som presádzala aj keď kvitli, chcela som skontrolovať korene po zakúpení, prežili... ale orchidky stačí raz za tri roky presádzať, toť múdra literatúra píše
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

otázočka do pléna: posledná orchidka čo som si kúpila malá normálny priesvitný kvetináč a po stranách malá také tenké pozdĺžne otvory. Ostatné to nemali. Všimla som si, že po namáčaní, tie orchidky bez tých otvorov majú stale zarosený substrát, tá s otvormi nemá zarosený... zdá sa mi, že je to asi lepšie, lebo jej tam prúdi viac vzduchu... tak asi urobím otvory aj ostatným... akú máte vy skúsenosť s týmto? nikde som to tu nečítala, preto ma to zaujíma
0 0
Pantarhei Pantarhei

Pantarhei je offline (nepripojený) Pantarhei

chcela by som sa spytat, ci nema niekto z vas skusenosti s pestovanim orchideii Vanda. Kupila som si jednu, ale neviem vela najst o strastlivosti o nu. moye mi niekto pomoct?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Pantarhei Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci nema niekto z vas skusenosti s pestovanim orchideii Vanda. Kupila som si jednu, ale neviem vela najst o strastlivosti o nu. moye mi niekto pomoct?
Ja mám pocit, že Vanda sa pestuje vo váze, v ktorej je voda, ale korene v tej vode nie sú a ona si berie z tej vody vlhko. Vody stačí tak na dne.
Dúfam, že si myslím dobre a nemýlim sa, idem mrknúť na net...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať