Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
takže pridávam fotky...na prvých dvoch sú tie dve po 1,9 eura, čo som si kupila dnes, ani netuším akej budú farby, črievičkovec je na druhej a poslednej fotke je tá z baumaxu....baby normálne sa už teraz teším ako ich preberiem a na tú radosť, ktorú z nich budem mať, samozrejme sa s Vami o ňu podelím
No ta prva vyzera zdravo, ja som si take bez kvetu kupial dve. Jednu za 2 eura a jednu za 1 a teiz pekne tvrde listy a zdrave korene. A ten crievic. bude asi ten co ma rad slnko. Aspon ja si myslim, podla toho ze ma flakate listy .
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

babenky ďakujem za info o črievičkovci...ešte ak by niekto vedel, aké má mať korienky? Teda ako majú vyzerať zdravé korienky?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

veronika13 Pozri príspevok
Vikinka.n, ideme sa predbiehať?

0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
babenky ďakujem za info o črievičkovci...ešte ak by niekto vedel, aké má mať korienky? Teda ako majú vyzerať zdravé korienky?
fuuuu, to netusim, bracho ich ma v bielom kvetinaci, tak neviem, neni videt
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

už predtým som písala, že je to normálne pri phalách, iba ak tam nájde škodcu, môže to súvisieť s tými lepkavými kvapkami
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

ono je to radosť, keď si kúpite za lacný peniaz a dobre, že? ja som si naposledy v baumaxe vo výpredaji, za 2,32€ kúpila phalu. má len 5 kvietkov, ale je kráásna. Už sa tešim na ďalší výlet do baumaxu
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

vikinka.n Pozri príspevok
Ja ich kupujem u nas v jure v kvetinarstve, mavaju to skoro vo vsetkych mensich kvetinarstvach a stoja tak 5-6 euro.
Tak ja som ich u nás ešte nevidela, videla som sklenenné, číre, ale 1 stál okolo 240 Sk a to sa mi zdalo dosť, nakoľko mám 10 orchideí... aspoň ušetríme, keď ich nemajú
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

tak som to pos.ala s tými kvapkami, ale už som múdrejšia....
vďaka!
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no ja už radšej do Baumaxu ani nejdem, viem,ako by to dopadlo
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

ja som utešujem s tým, že si ich nekupujem drahé, tak čo by som si radosť nespravila, nie?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dominica Pozri príspevok
Tak ja som ich u nás ešte nevidela, videla som sklenenné, číre, ale 1 stál okolo 240 Sk a to sa mi zdalo dosť, nakoľko mám 10 orchideí... aspoň ušetríme, keď ich nemajú
musis si spravit vylet do jura, tu ich ma dost a vo vsetkych farbach, ja mam tie dva (priesvitne 3 ks) a este mliecny biely a oranzovy. Tiez nemam pre vsetky orchidky. Oni si ich tak pozicavaju, ktora zrovna potrebuje
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
vikinka.n Pozri príspevok
Ja tiez skracujem, nad druhym ockom .
Z vrchu alebo zo spodu druhe očko?? dakujem
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
no pribudli mi ďalšie dve...jedna z toho je črievičkovec...poprosila by som o radu ako sa o ňu starať, tento druh ešte nemám, je strašne labilná v tom kvetináči, prosím poraďte ako polievať, kde ju umiestniť atď....ďakujem moc
Ahoj sayly. nasla som jednu perfektnu stranku, kde je vsetko o orchideach, dam ti uvod k orchideam a ked sa v tom pomrvis najdes presne navody ako sa starat o ktore druhy orchideí tam si klikni na druhy orchideí a tam mas vsetko
http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=10
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
babenky ďakujem za info o črievičkovci...ešte ak by niekto vedel, aké má mať korienky? Teda ako majú vyzerať zdravé korienky?
a k tym korienkom som nasla asi tolkoto:
Korene často ukazujú stav rastliny. Špice koreňov by mali byť svetlosivé, nie suché. Rastlina by mala mať dostatočné množstvo koreňov. Ak je rastlina v črepníku vratká, môže ísť o poškodenie koreňov alebo nedostatočné množstvo koreňov.
a este toto:
Nejlépe se pěstují v květináčích s dobrou drenáží a substrátem na bázi kůry. Vybrat musíte květináč velký tak právě pro potřeby rostliny a jejího kořenového systému. Špatně totiž tolerují stagnující a často zahnívající půdu kolem kořenového systému. Zasaďte rostlinu tak, že je téměř úplně zasypaná, neboť kořeny se často vytlačují ven ze substrátu. Každý nový kořen vystavený vzduchu ihned zaschne a přestane dále růst a vyvíjet se. Rostliny udržujte přistíněné a v teplých měsících roku udržujte stále vlhké, listy často mlžte. Velká část mnohokvětých druhů potřebuje v zimě sušší klidovou periodu, navíc s výrazným rozdílem teplot mezi dnem a nocí. Některé druhy mají rády chladné, jiné mírné a další velmi teplé prostředí. Množí se dělením.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ivus44 Pozri príspevok
Ahoj sayly. nasla som jednu perfektnu stranku, kde je vsetko o orchideach, dam ti uvod k orchideam a ked sa v tom pomrvis najdes presne navody ako sa starat o ktore druhy orchideí tam si klikni na druhy orchideí a tam mas vsetko
http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=10

odtial som to skopirovala
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Marcelin Pozri príspevok
Z vrchu alebo zo spodu druhe očko?? dakujem
skracuj tak, že odstrániš len odkvitnutú časť stopky aj keby to malo byť až nad piatym očkom, očká sa počítajú smerom od spodu - hore, teda od listov smerom ku kvetom....strihaj nad posledným spiacim očkom
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

No tak som to nevydrzala a to oncidko som vybrala z kochla a pozrela mu na korene. Tie vraskave pohluzy mi nedali a zistila som ze ho asi malo polievam, lebo bolo suche jak trn. Jak som ho mala vonku, rovno som ho supla do priesvitneho aby som to mohla kontrolovat, ani s tym nebolo vela roboty, korene drzali tvar kvetinaca .
Takto nejak to vyzera:
P6220004.jpg  
P6220001.JPG  
P6220002.JPG  
P6220003.JPG  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivus44 Pozri príspevok
Ahoj sayly. nasla som jednu perfektnu stranku, kde je vsetko o orchideach, dam ti uvod k orchideam a ked sa v tom pomrvis najdes presne navody ako sa starat o ktore druhy orchideí tam si klikni na druhy orchideí a tam mas vsetko
http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=10

Aj ja som pozrela tú stránku, je fakt dobrá.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
vikinka.n Pozri príspevok
odtial som to skopirovala
mno ale tym, ze si to skopirovala sa ostatní dozvedeli iba tu cast, mno takto maju moznost sa dozvediet ovela viac
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

jess Pozri príspevok
Poraďte osvedčený substrát na orchidee
Jess, ja kôru z borovice nalámem na menšie kúsky, pridám malé šištičky /musia byť suché / z lisntnatého stromu a nasypem do črepníka. Kupovaná zemina obsahuje drť a rašelinu, čo Lišajnikovec nemá rád
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať