Zavrieť

Porady

Mzdy a MRP program

Chcela by som sa opytat...uctujem v PU v systeme MRP mzdy a personalistika veria 5,10 takze ta najnovsia, no problem je ze mi to vobec nevypocita odvody a ani mzdu nepocita spravne...
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Najprv musíš vypočítať mzdy za všetkých zamestnancov a až potom zadáš výpočet poistného.
Čo Ti nepočíta dobre v mzdách?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

v mzde mi nevypočíta sviatok a ked je vypocitaná dám si výpočet poistného a objavia sa mi nuly.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Sviatok soft nepočíta pri mesačne odmeňovanýh pracovníkov (aj podľa Zák.práce je to takto správne), počíta ten deň ako odpracovaný.
Keď vypočítaš mzdu treba najprv uložiť a až následne pristúpiť k výpočtu poistného.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

skuala som to ale to vobec nic nerobi...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
skuala som to ale to vobec nic nerobi...
A máš zadefinované jednotlivé poistné pri zamestnancoch? Mám na mysli zdravoptné poisťovne, a jednotlivé zložky sociálneho poistenia.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

myslím že mám
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
myslím že mám
Myslíš alebo vieš? A doteraz si v čom spracovávala mzdy?
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

no to je ten vtip ze v ničom som nespracovavala mzdy robili mi to na obecnom urade a teraz som si kupila tento program a hrôza nejde to, tak poradte
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ivka22 Pozri príspevok
no to je ten vtip ze v ničom som nespracovavala mzdy robili mi to na obecnom urade a teraz som si kupila tento program a hrôza nejde to, tak poradte
Máš zadaný číselník-mzdový? Neboj pôjde to. S programom sa musíš popasovať a potom sa budeš smiať, aké je to jednoduché. Je nám ťažko radiť, keď nevieme, čo máš zadané. Prečo to nejde je viac možností, musíš presne napísať, ako si zapísala pracovníkov do programu...personalistika-zoznam zamest. a zoznam pracovných pomerov.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

problem je garancny fond pocitany do r.2004 kedy ja si tuto polozku neudavam bola tam automaticky a nechce ma to nikam pustit a nemozem ju ani vymazat lebo mi vypise ze nebola definovana uzivatelom...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V mzdovom číselníku staré položky zostali ako napr.aj ten garančný fond počít.do r.2004.
To nevadí, totiž program bude počítať položky, ktoré sú platné
teraz.
0 0
trvalcová trvalcová

trvalcová je offline (nepripojený) trvalcová

Určite máš užívateľskú príručku, ktorú si dostala k programu MRP mzdy. Ja som pred štyrmi rokmi išla presne podľa nej a skúšala či mi to funguje. Chce to logické uvažovanie a popasovať sa s tým.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

no ja uz neviem ci som tak hlupa alebo co ale mne to tie poistne vobec nepocita nech to robim logicky, podla prirucky no nic...tak ja uz neviem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Skús si opätovne aktualizovať program a pozor na to keď sa Ťa pýta, či nechať pôvodné nastavenia.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nastav sa na : číselníky potom mzdový číselník , tam vyber položku poistné a skontroluj tam či máš nadefinované %, min. a max.VZ
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

mam
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Choď na mzdový číselnik, poistné, ťukni napr. na NP pol. 800, vymeriavaci základ, vyskočí ti tabuľka a tam by si mala mať zaškrtnuté políčka : započítať, nezapočítať, všetky. A tak si zaškrtni všetky ktoré potrebuješ pre poistné.
Potom si skontroluj pracovný pomer zamestnanca v kolonke poistné. Skús.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

som uz s z toho zufala vsetko je nastavene a aj tak nic
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ivka22 Pozri príspevok
som uz s z toho zufala vsetko je nastavene a aj tak nic
Niekde musíš robiť chybu.
Skús si zobrať manuál a ísť rad radom podľa neho. Aj ja som tak kedysi začínala.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
V mzdovom číselníku vymaž kvačku - má byť prázdna a vtedy ti počíta poistné. Takže ešte raz, mzdový číselník, poistné a nechaj prázdne políčka 800, 803 t.j. VšZP,892, 893, 894,895,896,,897. Polička ktoré majú v zátvorke (Do r.2004) nechaj zaškrtnuté. Toto všetko znamená. že to čo je zaškrtnuté nepočíta a čo je voľné, teda prázdne tak počíta. Skús ešte raz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať