Zavrieť

Porady

Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR

Pracujete prosím niekto so zmluvou o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR? Ako by ste vyložili článok 7, "Zisky podniku"? Podľa zmluvy: zisky podniku jedného zmluvného štátu podliehajú zdaneniu len v tomto štáte, ak nevykonáva činnosť cez stálu prevádzkareň. Čo sa dá rozumieť pod pojmom "zisky"? Keď česká firma uskutoční školenie v SR, je to síce služba na území SR, kde sa podľa zákona o dani z príjmov vyberá zrážková daň, ale nie je to príjem českej firmy, ktorý je výslovne rozvedený v jednotlivých článkoch tej zmluvy o zamedzení. Takže my sme si to zaradili pod článok 7 "zisky" a zrážkovú daň sme neodviedli. Ale je to tak správne? Sme na pochybách. Viete prosím niekto poradiť? Veľmi pekne ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin_S je offline (nepripojený) Martin_S

    Martin_S
    Konali ste spravne.Prijmy zo poskytnutych sluzieb sa zaraduju do ziskov podnikov.
    Mna by ale zaujimalo, ci ma niekto skusenosti s uplatnovanim zmluv o zamedzeni dvojiteho zdanenia, kde nie je definovana "sluzbova" stala prevadzkaren (napr. s Velkou Britaniou). To znamena, ze v tomto pripade zahranicnej firme nevznika stala prevadzkaren ani pri prekroceni casoveho testu 183 dni. Viem, ze v CR, ktora ma podobne koncipovanu zmluvu aj zak. o DP, danovy subjekt vyhral spor s danovym uradom, neviete ci prebehol nejaky spor aj v SR?
    ucetni_fantozzi
    ahoj poradaci, aby som nezakladal novu temu, pridam sa s otazkou do tejto...

    tiez nie som si isty s vykladom zmluvy s CR. ak nam firma z CR poskytuje sluzby na uzemi SR (t.j. chodia to sporadicky poskytovat na SK) a toto poskytovanie (trvanie zmluvy) presahuje 6 mesiacov, vznika im tu stala prevadzkaren? ake povinnosti nam z toho vyplyvaju? dan 10% alebo 19% ?

    Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.