Zavrieť

Porady

LCD či plazmu ?

Ahojte, vedel by mi niekto polopate vysvetliť rozdiel medzi LCD a plazmou? Chcem si kúpiť TV s min. 102 cm uhlopriečkou a pozerať programy cez Digi TV - bude rozdiel v kvalite príjmu? Je pravda, že plazma "žerie" veľa elektriny? Za všetky info vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    anka-s Pozri príspevok
    Ahojte, vedel by mi niekto polopate vysvetliť rozdiel medzi LCD a plazmou? Chcem si kúpiť TV s min. 102 cm uhlopriečkou a pozerať programy cez Digi TV - bude rozdiel v kvalite príjmu? Je pravda, že plazma "žerie" veľa elektriny? Za všetky info vopred ďakujem.
    Aj tu sa niečo podobné rozoberalo
    http://www.porada.sk/t36210-lcd-tv-alebo-plazma-tv.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka-s Pozri príspevok
    Ahojte, vedel by mi niekto polopate vysvetliť rozdiel medzi LCD a plazmou? Chcem si kúpiť TV s min. 102 cm uhlopriečkou a pozerať programy cez Digi TV - bude rozdiel v kvalite príjmu? Je pravda, že plazma "žerie" veľa elektriny? Za všetky info vopred ďakujem.
    To máš ako rozdiel medzi dieselovým a benzínovým motorom. Tiež dieselový má menšiu spotrebu.

    Všetko je o technike zobrazovania. Zjednodušene povedané, na LCD sa rozsvecujú svetelné body poľa toho, aký jasný je obraz. Teda keď je tmavá scéna, svetelné body svietia menej a tým majú nižšiu spotrebu.

    Plazma naopak je podsvietená stále, len sa prechod svetla v jednotlivých bodoch obmedzuje, tieni. Preto má relatívne vyššiu spotrebu.

    Keby však LCD trvale zobrazovala svetlé scény, spotreba by bola približne rovnaká.

    Ostatné veci sa dajú vyhľadať na nete, rovnako ako aj názory pre a proti LCD či plazme. Bolo toho veľmi veľa, nájdeš toho oveľa viac, než by ti sem napísalo pár ľudí svoj názor.


    Dovetok:
    Sorry, ale napísal som to presne naopak. LCD je podsvietená stále a plazma sa rozsvecuje podľa obrazu.
    Naposledy upravil Chobot : 28.11.08 at 09:11

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    existuje stranka
    Zly link
    mozno pomože
    Naposledy upravil administrator : 27.11.08 at 20:19

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    damati Pozri príspevok
    Čítala som na webe, že plazma má dosť vysokú spotrebu elektriny.
    TO je relatívne. Prečítaj si môj príspevok vyššie.
    nie je pravda o tej spotrebe nic.moderne lcd aj plazmy maju rovnaku spotrebu.treba sa vediet docitat spravne

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Chobot Pozri príspevok
    To máš ako rozdiel medzi dieselovým a benzínovým motorom. Tiež dieselový má menšiu spotrebu.

    Všetko je o technike zobrazovania. Zjednodušene povedané, na LCD sa rozsvecujú svetelné body poľa toho, aký jasný je obraz. Teda keď je tmavá scéna, svetelné body svietia menej a tým majú nižšiu spotrebu.

    Plazma naopak je podsvietená stále, len sa prechod svetla v jednotlivých bodoch obmedzuje, tieni. Preto má relatívne vyššiu spotrebu.

    Keby však LCD trvale zobrazovala svetlé scény, spotreba by bola približne rovnaká.
    Je to síce stará téma, ale nedá mi nereagovať. S tým podsvietením je to práve naopak ako píšeš Chobot. Podsvietený je LCD nie plazma (v LCD sa polarizáciou mení iba prechod svetla, u plazmy dochádza k výboju v plyne a teda emisii svetla v jednotlivých segmentoch). Čo sa týka spotreby, je v porovnaní z klasickými CRT obrazovkami asi rovnaká pri tom istom rozmere. Samozrejme, že dnešné obrovské LCD a plazmy musia logicky žrať viac ako CRT s uhlopriečkou 72cm.
    V porovnaní plazma vs. LCD je na tom možno trochu lepšie LCD, záleží však od typu.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..ak rozmýšlaš o uhlopriečke 102 cm tak si kúp plazmu, nekukaj na tie reči o spotrebe, vôbec to nie je také hrozné ako sa píše, majú skoro rovnaku spotrebu, niekedy viac plazma, niekedy LCD, ak ti nezáleži na cene, a na čačkách ako full HD alebo HD ready tak si kúp plazmu. A ak môžem doporučiť aj značku tak Panasonic.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anonym222 Pozri príspevok
    Je to síce stará téma, ale nedá mi nereagovať. S tým podsvietením je to práve naopak ako píšeš Chobot. Podsvietený je LCD nie plazma (v LCD sa polarizáciou mení iba prechod svetla, u plazmy dochádza k výboju v plyne a teda emisii svetla v jednotlivých segmentoch). Čo sa týka spotreby, je v porovnaní z klasickými CRT obrazovkami asi rovnaká pri tom istom rozmere. Samozrejme, že dnešné obrovské LCD a plazmy musia logicky žrať viac ako CRT s uhlopriečkou 72cm.
    V porovnaní plazma vs. LCD je na tom možno trochu lepšie LCD, záleží však od typu.

    Ano, máš pravdu, napísal som to presne naopak.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    Nie nie je to pravda, že plazma žerie viac elektriny!
    Plazma žerie pri max. výkone t.j. ked svieti celá na bielo cca. 400 W, čo nikdy nedosiahneš.
    Plazma žerie dynamicky a pri uhlopriečke 127 cm, žerie priemer 200 W, min. 175W, max, 272 W, merané 1 mesiac.
    LCD rovnaje uhlopriečky permanentne žere 275W!
    Pri znižujúcej uhlopriečke LCD žere menej a menej, ale to isté platí pre plazmu.
    Takže LCD a plazma žerú +/- 25W rovnako

    Jo a plazmu samozrejme nad 40" a LCD pod 40"

    Prečítaj si toto:
    http://www.tvfreak.cz/art_doc-91B908...30031F089.html
    A diskusia samozrejme, že tiež.
    Autor tam hovorí o veľkej žravosti, ale to prestrelil, 100% diskutérov vlastniacich plazmu ho zotrelo. Proste autor kecá.
    čo sa týka vypalovania log televíznych staníc, aj to je potlačené pohybmi obrázovky (samozrejme tie nevidíš ) a televízie robia ak pre to tie priehladné logá.
    Takže o takej uhlopriečke akej píše jednoznačne PLAZMU, ale pozor na typ generácie min. to musí byť 11 generácia a cena nad 40 tis sk, odporúčam panasonic:
    http://panasonic.cz/vyrobky.aspx?id=AAB
    ceny si nevšímaj inde ich majú lacnejšie

    PS: ak bude signál málo kvalitný, tak je to na LCD výrazne vidno, plazma si vie s tým lepšie poradiť a obraz pri horšej kvalite signálu bude slabší.
    Preto veľa predajcov púšťa na LCD DVD cez zlaté káble a nie TV vysielanie
    Naposledy upravil Composite : 30.11.08 at 17:08

    miriaml je offline (nepripojený) miriaml

    miriaml
    máme plazmu uhlopriečka 107....chcem ťa len upozorniť na veľkosť miestnosti .....mala by byť minimálne 4 m

    Činky je offline (nepripojený) Činky

    Činky
    a ak mam signal z Digi tv? bude lcd ok? pytam sa pretoze mne postaci 32 palcova uhlopriecka, no keby mal byt obraz nekvalitny, tak radsej plazmu. Dakujem za odpoved

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    neviem ako je to s kvalitou Digi TV, kolegovia to majú na LCD a nič nehovorili, ale zas oni nie su nejaký experti, sú radi, že majú aspoň Digi TV a ja som obral na Digi ešte nevidel.
    Mám doma cáblovku, a ked je napr. zlá nova, tak na CRT, či Plazme je obraz krajší na LCD je to hrôza, ale ked je signál super kvalitny, tak LCD, Plazma to je krása.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.