Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa.

Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

byb
My sme doma používali tiež ocot, ale strašne to smrdelo a dlho to trvalo.. naposledy som si omylom uvarila octový čaj, keď som čistila kanvicu

Odvtedy používame len Cheiron (dá sa kúpiť aj cez e-shop). stojí niečo cez 2€ ale dá sa používať "donekonečna" tá istá fľaša.
proste to nalejem do konvice (alebo aj do kávovaru atď) zapnem ohrev a za chvíľu je hotovo. tekutinu potom prelejem zas do povodnej flaše. a tiež to zvyknem riediť vodou. funguje výborne
Ocot pouzivam uz dlho,staci po vyvareni konvice oplachut 2-3x studenou vodou a zapach octu uz necitis. prip. nechat pootvoreny dekel.
Na co kupovat rozne drahe chem.pripravky ?
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

lili1207 Pozri príspevok
Používam overený prostriedok na odstránenie vodného kameňa. Môžu to potvrdiť moji priatelia..Neobsahuje fosfáty, čistí bez poškriabania, nepoškodzuje batérie, vydrží veľmi dlho,je vo veľmi dobrej cene. Nemá konkurenciu. ..
Si nejaká tajnostkárka, alebo iba blufuješ?
Plada
1 0
Monika Krakovská Monika Krakovská
Tento sa mi zdá cenovo aj účinkom najvýhodnejší, vyčistilo mi to celý bubon od usadenín.
http://www.trust-sk.eu/zmakcovac_vody_wpro.htm
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Vlani bola nadúroda jabĺk, sme narobili jablčného octu za 2 demižóny. Ako potravina nám nechutí, ale na čistenie nerezových kanvíc je vynikajúci. Nesmrdí tak ako "bežný" ocot, kanvice sa po prevarení len tak lesknú! A je zadarmo.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

RONY1106 Pozri príspevok
Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Neviem, čo z čoho chceš odstrániť, ale napr.z konvice kyselinou citrónovou odstrániš super.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aj ocot je fajn odstraňovač vodného kameňa.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Kyselina citrónová je dobrá na vnútorné použitie ako konvica, čajník atď. Ocot je tiež dobrý čistiaci prostriedok aj na keramické dosky mám skúsenosť. len ho je trochu cítiť. Dobre sa ním leští Dobrú skúsenosť mám aj s čisť. prostriedkom Fixinela na vodný kameň umývadla, vane, vodovodné batérie, WC atď.
0 0
RONY1106 RONY1106

RONY1106 je offline (nepripojený) RONY1106

Nebudem ďakovať každému osobne, takže oceňujem Vás všetkých, ktorí mi radili...:-). Vyskúšam a uvidím, R.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Pulirapid je naozaj dobrý na vodný kameň, ja som zatiaľ nič lepšie nenašla.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Rýchlovarná konvica - kyselina citronová, ocot
žehlička - ocot,
pračka - kyselina citronová, Pullrapid
umývadlo,WC, vodovodné batérie - Pullrapid,Fixilela,Cif
0 0
cleaneco cleaneco

cleaneco je offline (nepripojený) cleaneco

Všeobecne na vodný kameň prostriedky ktoré majú pH pod 2, pozor na chrómované a postriebrené predmety- kyslé čističe spôsobia nenapraviteľné škody. Osobne som za kys. šťavelovú, alebo mravčiu. Nie je zlá ani kys. fosforečná. Záleží od toho kde je vodný kameň, koľko ho je a ako rýchlo ho potrebuješ dať preč

CleanEco
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Jeden typ . Pre milovníkov zdravých nápojov .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Veď preto nie je dobrá Coca cola ani na zubnú sklovinu
0 0
RONY1106 RONY1106

RONY1106 je offline (nepripojený) RONY1106

Ano, hovori sa to a taktiez o kave, ale ja som pil coca colu od 15 rokov a moje biele zuby mi chvalili vsetky a vsetci...:-)) A to uz mam rokov neurekom viac..:-(. R.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Coca colu odporúčajú lekári aj na zastavenie hnačky. Ale ja mám nejlepšie odskúšaný prostriedok na vodný kameň aj umývadiel, akvária, antikorového dresu PULIRAPID, nič lepšie som nenašla a to som vyskúšala všetko z reklamy, cilit bang som minula nasilu, otras, nič mi nevyčistil. A na antikorovú varnú dosku používam CIF na nerez, je tiež dobrý........
0 0
Hubka Hubka

Hubka je offline (nepripojený) Hubka

Ja som skúsila už snáď všetky prostriedky, ktoré tu boli spomenuté, ale na varnú konvicu, z ktorej mi vodný kameň neodstránil ocot ani kyselina citrónová, som si kúpila v drogérii Dekalko. Jedno balenie stojí okolo šesťdesiat korún a je v ňom 5 sáčkov, určené je pre konvice, práčky a žehličky, ale aj na hrdzu z umývadiel, drezov. Konvicu som mala po pár minútach ako novú.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ja mam vodným kmeňom na záchodovej misezanesený otvor, ktorým prudi voda zo splachovača do misy. tým je ten otvor mensí a splachovanie nedokonalé. Obiť sa to bojím, aby som nemusela kupovať nový záchod.... čo by ste poradili?
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

janasv Pozri príspevok
Jeden typ . Pre milovníkov zdravých nápojov .
no hrozne,ked som to pozerala,neviem si predstavit tie zaludky, creva?co za chemiu ide do tela,,,citala som rozne prispevky, ktoré pouzivate na cistenie vod,kamena,napr ocot, nieje zly, ale hrozne drazdi pri dychani, drazdi pokozku na rukach,pachne od neho v dome,inak vsetko je chemia, rozmyslam kde aky prostriedok pouzit.ine v kuch, ine na wc.raz som dala do zehlicky ocot, a isla mi sama hnusoba ,nieco cierne, tak som ju vyhodila.zacala som pouzivat teraz vsetko na prirodnej baze,co je setrne pre nas, aj pre zivot,prostredie.teraz mam na cistenie kanvic akavovarov, odparovacou prostr s polu kysel vinnu a kis, citron, s nejak,pomocn,latkami,da kupelne zase nieco ine.raz som cistila wc ,jasne ak ma niekto nieco zanedbane, ide to tazsie,na viac krat, teda do toho wc potom treba len dat rukavicu, a skusit to nejako odliupovat, srobovakom alebo niecim ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tanče, ja som mala kedysi problém, že bol zanesený vodným kameňom odtok WC, tam kde stojí voda. Poradila mi predavačka vo Farby-laky nejakú zmes na odstraňovanie vodného kameňa z chladiča auta. Tak som to tam večer naliala a ráno som pri splachovaní počula ako sa ten vodný kameň odtrhol. Odvtedy mám pokoj. Ak máš splachovaciu nádrž na WC, skús do nej po odstavení a vypustení vody z nej naliať tam nejaký prípravok na odstraňovanie vodného kameňa. Malo by to stiecť potrubím až k tomu otvoru. Keď to necháš dlhšie pôsobiť, najlepšie cez noc, tak by to malo vodný kameň rozpustiť. Ale možno sa mýlim, je to len môj laický názor.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

wagner Pozri príspevok
Tanče, ja som mala kedysi problém, že bol zanesený vodným kameňom odtok WC, tam kde stojí voda. Poradila mi predavačka vo Farby-laky nejakú zmes na odstraňovanie vodného kameňa z chladiča auta. Tak som to tam večer naliala a ráno som pri splachovaní počula ako sa ten vodný kameň odtrhol. Odvtedy mám pokoj. Ak máš splachovaciu nádrž na WC, skús do nej po odstavení a vypustení vody z nej naliať tam nejaký prípravok na odstraňovanie vodného kameňa. Malo by to stiecť potrubím až k tomu otvoru. Keď to necháš dlhšie pôsobiť, najlepšie cez noc, tak by to malo vodný kameň rozpustiť. Ale možno sa mýlim, je to len môj laický názor.
každá rada dobrá a cení sa, škoda že ti nemôžem dať bobíka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať