Zavrieť

Porady

Invalid alebo nie ???

Prijala som do pracovného pomeru zamestnanca, ktorý má zo Sociálnej poisťovne priznaný čiastočný invalidný dôchodok zo dňa 18.1.1999. Ako vieme, mali byť všetci invalidi prehodnotení v roku 2004. Tento však do dnešného nebol. Prihlasila som ho na Registračnom liste FO ako poberateľa invalidného dôchodku. Čo však ale mám robiť pri výpočte mzdy a odvodoch na zdravotné??? Mám ho brať ako invalida??? Čiastočný invalidi však už neexistujú!!! Poznámka: Preukaz ZŤP má, ale ako viem, musím mať rozhodnutie zo Soc. poist.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    V roku 2004 nestihli prehodnotit vsetkych invalidov, prehodnotenie stale bezi a do prehodnotenia plati existujuci stav.
    Olga

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Ako je to zo zamestnancom, ktorý predloží rozhodnutie odboru sociálnych vecí a rodiny, že je osobou so 60 % zdravotným postihnutím. Môže sa započítať ako osoba zo zníženou pracovnou schopnosťou na účel neplatenia odvodov úradu práce za zamestnávanie, resp. nezamestnávanie osôb zo ZPS? Alebo to musí byť len na základe rozhodnutia sociálnej poisťovne?

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Ja som mala ten istý prípad. Vo VšZP mi bolo povedané, že za zamestnanca, ktorý ešte nebol prehodnotený v roku 2004 a poberá ČID môžem uplatniť znížené odvody na zdravotné poistenie (5+2%) až do jeho prehodnotenia sociálnou poisťovňou. Tak mi doniesol potvrdenie o poberaní dôchodku a dávam mu nižšie odvody.

    Invalid alebo nie ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.