Zavrieť

Porady

Ročný výkaz JÚ v MRP

Som začiatočníčka v JÚ. V ročnom výkaze majetku a záväzkoch 2004 vypočítané údaje na zač. obdobia mi súhlasia so skutočným stavom (sú aj
v počiatočných hodnotách). Na konci obdobia program vykazuje údaje také
ako na začiatku. Ako ich upraviť podľa skutočnosti na konci roku?
Vo výkaze o príjmoch a výdajoch mám všade 0.
Treba program nejak nastaviť a dané údaje potom uložiť? Ale ako? Poradíte?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dala si si vo výstupoch - Ročný výkaz - Obdobie za minulý rok. Lebo ak máš vo Win aktuálny čas, program automaticky Ti spraví výkaz na rok 2005. Prepísala si si dátum na rok 2004? Skús si to pozrieť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Cera Cera

Cera je offline (nepripojený) Cera

Lenkak ďakujem za radu funguje to tak ako si poradila. Dík.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Neviem kde robím chybu. Keď chcem vytlačiť výkazy, tak mi program nezaškrtne spôsob podania výkazu "riadne" a nevypíše mi dátum vystavenia. Dá sa to niekde nastaviť? Ďakujem vopred za každú odpoveď.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aj minulý rok som kvôli tomu kupovala tenučkú čiernu fixu: dopisovala som to ručne
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ermon Pozri príspevok
aj minulý rok som kvôli tomu kupovala tenučkú čiernu fixu: dopisovala som to ručne
Ďakujem veľmi pekne. Už som si začínala myslieť o sebe všeličo...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Znova som narazila na problém...
V nastaveniach firmy mám uvedenú aj prevádzku živnostníka, ale do Výkazov mi ju program nestiahne. Potrebujem ešte niečo nastaviť? Alebo ako to riešite Vy? Aj tú mám dopisovať ručne? Alebo ju nebudem vôbec uvádzať? Poraďte, prosím. Za každú radu vopred ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Znova som narazila na problém...
V nastaveniach firmy mám uvedenú aj prevádzku živnostníka, ale do Výkazov mi ju program nestiahne. Potrebujem ešte niečo nastaviť? Alebo ako to riešite Vy? Aj tú mám dopisovať ručne? Alebo ju nebudem vôbec uvádzať? Poraďte, prosím. Za každú radu vopred ďakujem.
Na výkazoch sa uvádza sídlo podnikania a nie adresa prevádzky.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smith Pozri príspevok
Na výkazoch sa uvádza sídlo podnikania a nie adresa prevádzky.
Uvádza sa bydlisko a pod tým miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Uvádza sa bydlisko a pod tým miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska.
Máš pravdu pomýlil som sa.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smith Pozri príspevok
Máš pravdu pomýlil som sa.
A ako to riešiš ty?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
A ako to riešiš ty?
Výkazy vyplňam z www.drsr.sk. To čo tlačí program používam ako kópiu pre klienta.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

nedá sa to tam dopísať automaticky, iba ak by si skopírovala zostavu a vyeditovala podľa seba
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne. Zrejme to budem robiť tak, ako Smith...
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Ja mam otazku na rocne vykazy.
Ak zivnostnik ukoncil zivnost v priebehu roka vystavuju sa Ročné výkazy k dátumu ukončenia živnosti alebo riadne ku 31.12.2008?

Dakujem pekne!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Ja mam otazku na rocne vykazy.
Ak zivnostnik ukoncil zivnost v priebehu roka vystavuju sa Ročné výkazy k dátumu ukončenia živnosti alebo riadne ku 31.12.2008?

Dakujem pekne!
Výkazy sa zostavujú ku dňu zostavenia účtovnej závierky. Účtovná závierka sa zostavuje ku dňu ukončenia podnikateľskej činnosti.

Pozri aj § 16 Zákona o účtovníctve:

(6) Účtovná jednotka, ktorá je fyzickou osobou, uzavrie účtovné knihy vždy

a) k poslednému dňu účtovného obdobia,
b) ku dňu skončenia podnikania alebo inej zárobkovej činnosti,
c) ku dňu predchádzajúcemu deň účinnosti vyhlásenia konkurzu .
0 0
daniver daniver

daniver je offline (nepripojený) daniver

Prosím o radu.Za rok 2007 som odpisy,kurz.rozdiely ku koncu roka učtovala cez nepeňažné operácie. Cez závierkové som neúčtovala nič.Tak mi to poradili.Tu na porade som zistila,že odpisy aj kurz.rozdiely majú ísť cez závierkové učty. Vo výkaze mám teraz poč.stav v nepeňažných a závierkových nič. Dá sa prosím Vás preniesť poč.stav nepeňažných na závierkové? Ak áno tak ako?Ak 2008rok dám odpisy cez závierkové tak v tom budem mať bordel.Môžem ich aj tento rok dať na nepeňažné aby som ich mala spolu? Prosím Vás poraďte mi lebo som už z tých nepeňažných a závierkových jeleň! alebo jelenica!? neviem aký je rozdiel nepeňažné a závierkové.Takže polopate čo má byť vo výkaze v nepeňažných a čo v závierkových?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môžeš dať aj závierkové, a čo máš počiatočný stav k 1.1,08 vieš opraviť v Denníku vo Funkciach, Poč.stavy.
0 0
daniver daniver

daniver je offline (nepripojený) daniver

lenkak Pozri príspevok
môžeš dať aj závierkové, a čo máš počiatočný stav k 1.1,08 vieš opraviť v Denníku vo Funkciach, Poč.stavy.
Ďakujem, idem si to opraviť!
0 0
daniver daniver

daniver je offline (nepripojený) daniver

Prosím Vás o radu: kde vykážem vo výkaze o MaZ a ako nadmerný odpočet DPH ku koncu roka 2008. IV.Q som mala daňovú povinnosť, tú som vo výkaze DPH odrátala od nadmer.odpočtu za III.Q. Zostatok toho nadm.odpočtu k 31.12.2008 vykážem v knihe ostat.pohľadávok? Tam si to nahodím pod ID? a do výkazu mi to pôjde ako pohladávka voči DU?
0 0
daniver daniver

daniver je offline (nepripojený) daniver

Tento rok sa mi akosi nedarí, prosím Vás poraďáci vie mi niekto poradit ako v JÚ MRP nahrávate do knihy majetku? Leasing? Ja dávam Nad.Cenu a Zostatkovu cenu znížim o roč.odpis.Problém je v tom, že vo výkaze MaZ by som mala mať v stlpci na zač. obdobia ZC majetku z r.2007. V poč.stavoch to mám 209360,SK čo je správne lebo NC 314040-104680 RO=209360SK V knihe majetku som si teraz za rok 2008 znížila ZC na 104680,SK=RO.
Takto som si zaradila aj nový majetok za r.2008 že NC som znížila o RO. Problém mám v tom že keď dám vytvorik výkaz o MaZ do stlpca na zač.obdobia mi nehodí sum z r.2007 čiže 209360, ale už len 104680,-Sk. v stĺpci na konci obdobia v r. majetok zasa mám správnu sumu t.NC-RO. Určite mám niečo zle nahodené v knihe majetku. Trápim sa s tým celý deň. Výkaz si viem urobiť ručne so správnymi položkami, ale nedá mi to pokoj.Nájde sa nejaká dobrá duša čo mi pomôže? a hlavne sa ,vysomári, z týchto litánií čo som tu popísala, ale neviem to inak vysvetliť. Prosím poraďťe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať