Zavrieť

Porady

Pravidlá - prečítajte si skôr ako pridáte prvý príspevok!

admin
Pravidlá pripravujem

Zatiaľ aspoň toľko, že odporúčať znamená, že mám dobré skúsenosti s niekym iným ako so sebou. Ak niekto odporúča seba, to sa volá reklama a to .... čo? Mažeme

Pýtať sa môžu všetci, odpovedať môžu len poraďáci s 20 a viac príspevkami (zatiaľ takáto prevencia voči spamerom, ktorý si radi vytovria cez jeden nick tému a cez druhý si odpovedajú.

V tejto rubrike nie je možné pýtať sa na účtovné služby, keďže na Porada.sk chodí hádam každý účtovník.
Na účtovné služby tu máme katalóg účtovníkov www.uctovnici.porada.sk, kde môžete prostredníctvom formulára osloviť so svojou požiadavkou na cenovú ponuku všetkých naraz.

Odkaz pre spamerov:
Ak máte záujem propagovať svoju firmu, propagujte sa dobrými radami v PoradaBlogu (ak napíšete dobrú radu, môžete zanechať na konci článku odkaz na Vás, Vašu firmu - čiže reklamu). Rady však musia byť dosť dobré na to, aby sme ich nezmazali.
Naposledy upravil Richard : 20.10.08 at 11:09
Usporiadat
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Kathryn Pozri príspevok
Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.
Opatrenie sa týka iba tejto sekcie, aspoň tak som to pochopil.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
No dobre, takže aj keď viem poradiť mám sa len tak pozerať, lebo mám ich menej ako 50??
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Misicka21 Pozri príspevok
No dobre, takže aj keď viem poradiť mám sa len tak pozerať, lebo mám ich menej ako 50??
Tiež tomu nerozumiem. To znamená, že teraz musí nový poraďák napísať 50 hala-bala príspevkov, že by mi mohol poradiť? Od niekoľkých beriem príspevky ako bernú mincu, ale to je len pár ľudí. U ostatných ma nezaujíma koľko má príspevkov, ale čo napísal/-a.
Sú nicky, ktoré sice majú príspevkov relatívne veľa, ale sú to "kecálistické príspevky", nie k odborným veciam či problémom.
Ozaj - čo keby príspevky v hobby témach sa vôbec do príspevkov nezaratávali??? Veď asi nie je zaujímavé pre posúdenie príspevkov, keď niekto má väčšinu príspevkov v téme ako je zdravie, kvetinky a pod. Možno to nie je dobrý návrh, možno je technicky problematický, ale povedal by som, že stojí za úvahu, nie?
Naposledy upravil STRELEC : 06.02.08 at 10:48
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

STRELEC Pozri príspevok
Tiež tomu nerozumiem.
Čítala som Richardov príspevok už večer a myslela som, že som prepracovaná, keď nechápem.
Ale nechápem ani za bieleho dňa .
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Vysvetlenie:

Už aj bez tejto sekcie sa tu objavujú pokusy o spamovanie spôsobom keď si niekto vytvorí dva nicky, s jedným si zadá otázku typu "Nepoznáte niekoho alebo niečo...." a druhým nickom si hneď odpovedá...
Viacmenej to je na prvý pohľad jasné keď si takto "nadhadzujú" "jednopríspevkoví" členovia.

No a takáto rubrika by bola pre nich ako magnet na tieto "podvody". Nezakladám rubriku kvôli tomu aby sa tu niekto klamlivo prezentoval, ale aby sme mali relevantné odpovede. Inak to nemá význam...

50 príspevkov je dosť vysoké číslo na to aby ich to odradilo a nám ušetrilo práce s moderovaním.

Okrem spamu to rieši aj ďalšie konfiktné veci ako napr. založenie nicku za účelom ohovárania atď.

Je to pokus, začiatok, ak máte lepšie nápady môžete napísať.

Z mojich skúseností, ktoré som odpozoroval na iných stránkach sa to zväčša robí práve takýmto spôsobom. Druhý spôsob je že do takýchto sekcií majú prístup len užívatelia, ktorí boli odporučení už aktívnym čiže dôveryhodným členom/členmi.

-------------------
Ešte k tomu čo písal STRELEC. Počet príspevkov neodráža "kvalitu" autora, ale len jeho aktivitu na Porade. Pre kvalitu autora tu máme body (ale aj to nemá tú správnu vypovedaciu schopnosť).
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Chcem odporučiť jednu serióznu firmu. Môžem tu uviesť riadne oficiálne údaje tej firmy, napr. aj telef.kontakt? Nebude sa to tiež považovať za reklamu?
0 0
Harken Harken

Harken je offline (nepripojený) Harken

SZČO-účtovník
Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Fany Pozri príspevok
Chcem odporučiť jednu serióznu firmu. Môžem tu uviesť riadne oficiálne údaje tej firmy, napr. aj telef.kontakt? Nebude sa to tiež považovať za reklamu?
Keď sa bude niekto pýtať, môžeš odporučiť

Harken Pozri príspevok
Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.
Uvidíme, skús najskôr spýtať...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
Vysvetlenie:

Už aj bez tejto sekcie sa tu objavujú pokusy o spamovanie spôsobom keď si niekto vytvorí dva nicky, s jedným si zadá otázku typu "Nepoznáte niekoho alebo niečo...." a druhým nickom si hneď odpovedá...
Viacmenej to je na prvý pohľad jasné keď si takto "nadhadzujú" "jednopríspevkoví" členovia.

No a takáto rubrika by bola pre nich ako magnet na tieto "podvody". Nezakladám rubriku kvôli tomu aby sa tu niekto klamlivo prezentoval, ale aby sme mali relevantné odpovede. Inak to nemá význam...

50 príspevkov je dosť vysoké číslo na to aby ich to odradilo a nám ušetrilo práce s moderovaním.

Okrem spamu to rieši aj ďalšie konfiktné veci ako napr. založenie nicku za účelom ohovárania atď.

Je to pokus, začiatok, ak máte lepšie nápady môžete napísať.

Z mojich skúseností, ktoré som odpozoroval na iných stránkach sa to zväčša robí práve takýmto spôsobom. Druhý spôsob je že do takýchto sekcií majú prístup len užívatelia, ktorí boli odporučení už aktívnym čiže dôveryhodným členom/členmi.

-------------------
Ešte k tomu čo písal STRELEC. Počet príspevkov neodráža "kvalitu" autora, ale len jeho aktivitu na Porade. Pre kvalitu autora tu máme body (ale aj to nemá tú správnu vypovedaciu schopnosť).
Myslim, ze toto je jediny sposob, ako ucinne obmedzit SPAM na Porade. Iny sposob nevidim.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Harken Pozri príspevok
Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.
Porada je založená na báze dobrovoľnosti, čo sa týka kladenia otázok, aj čo sa týka odpovedania na ne. Otázka : čo keď nedostanem odpoveď nemá význam. Veľa otázok je zodpovedaných, len treba hľadať v poradách, použiť funkciu vyhľadávania.
0 0
Harken Harken

Harken je offline (nepripojený) Harken

SZČO-účtovník
To som už skúsila a dodnes žiadna odpoveď, okrem presmerovania môjho dotazu.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
treba do témy napísať nový príspevok - prosbu či sa niekto nenájde, časom totiž téma zapadne a stane sa "neviditeľnou" v hromade iných tém...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Richard Pozri príspevok
treba do témy napísať nový príspevok - prosbu či sa niekto nenájde, časom totiž téma zapadne a stane sa "neviditeľnou" v hromade iných tém...
V takýchto prípadoch pridávam ďalší príspevok s jedným slovom: posúvam
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no vidíš, pripomenula si sa a hneď máš odpoveď
0 0
Harken Harken

Harken je offline (nepripojený) Harken

SZČO-účtovník
Každý nejako začína, takže budem sa učiť a prosím o Vašu trpezlivosť.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ok znížil som to na 20 príspevkov - zatiaľ - uvidíme...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Richard Pozri príspevok
ok znížil som to na 20 príspevkov - zatiaľ - uvidíme...
Richard, nemyslím, že počet príspevkov je to pravé, pre pravidlo kto môže, či nemôže odpovedať. Počet príspevkov je pojem veľmi skresľujúci a o ničom seriózne nevypovedá. Skôr by som povedala, že by sa mali odlišovať príspevky v odborných témach a v hobby témach.
Ak vieš o takých, ktorí poradu zneužívajú na akcie, ktoré spomínaš, asi by mali mať zábranu prispievaniu vôbec. Viazanosť na počet príspevkov sa mi nezdá najvhodnejšie. Samozrejme je to iba môj názor. Ty najlepšie vidíš aj za oponu.
0 0
rudoex rudoex

rudoex je offline (nepripojený) rudoex

tam bolo 20 a nie 50!!!!
Kathryn Pozri príspevok
Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rudoex Pozri príspevok
tam bolo 20 a nie 50!!!!
No Richard opravil pôvodných 50 na 20, preto ten nesúlad. V predchádzajúcich príspevkoch je to vysvetlené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať