Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
katarinkamt katarinkamt

katarinkamt je offline (nepripojený) katarinkamt

Neviete mi niekto poradit, kde je chyba, ked mi velka cast listov opada a ostae len par listov v korune, kety su, ale vyzara to smiesne, ked ma taka velka raslina malo listov........dakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Treba ju prihnojovať. Občas prihnojím tekutým cereritom a k tomu hnojím hnojivom na muškáty Krištalon kde je aj sášek s hnojivom na tvorbu listov. Týmto hnojivim hnojím muškaty na jar a dature odvtedy, ako ich ostrihám. Majú veľa listov aj kvetov.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Naviete mi prosím poradiť moja datura tento rok vôbec nezakvitla- mám ju len druhý rok - minulý rok kvitka aj ked neskoro a to som ju v zime ostrihala, na jar presadila do záhrady a nemám ani 1 kvet- stále mi žltne a padajú listy. Bojujem s ňou celé leto. Mám žlto červenú a ked som odrezky dala do vody tak mi zhnili- budem smutná ked o nu prídem, tak som si ju chcela namnožiť ale nedarí sa mi.Dakujem za vaše rady.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Hrdzoska Pozri príspevok
Naviete mi prosím poradiť moja datura tento rok vôbec nezakvitla- mám ju len druhý rok - minulý rok kvitka aj ked neskoro a to som ju v zime ostrihala, na jar presadila do záhrady a nemám ani 1 kvet- stále mi žltne a padajú listy. Bojujem s ňou celé leto. Mám žlto červenú a ked som odrezky dala do vody tak mi zhnili- budem smutná ked o nu prídem, tak som si ju chcela namnožiť ale nedarí sa mi.Dakujem za vaše rady.
Ja odrezky sadím rovno do výsevného substrátu. A prečo Ti nekvitla? Neviem presne určiť, ale datura má rada plné slnko, teplo, nie vietor ani prievan, pravidelne hnojiť a polievať. Nenechať vyschnúť.Možno sa jej nepáčila zemina. Hnojiť treba začať po ostrihaní. Keď ju v zime ostriháš, musíš aj zvýšiť teplotu v miestnosti.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Mne ešte len teraz na jeseň takto zatrúbili enjelské trúby
P9231010.jpg  
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

malalulu Pozri príspevok
Mne ešte len teraz na jeseň takto zatrúbili enjelské trúby
Krásne. Musí tam byť pôžitok sedieť pri kávičke.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Len mi je smutno, že to superobdobie kávičkovania vonku v záhrade je už skoro za nami, zima je veru dlhá. Už aby zasa bola jar.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Takto nádherne ešte kvitne moja datura, ešte od samej jari.
P9250673.jpg  
P9250674.jpg  
1/1
0 0
ketty3811 ketty3811

ketty3811 je offline (nepripojený) ketty3811

Zdravím všetkých.Ja anjelské trúby pestujem prvý rok.Cez leto mi kvitla,ale iba pár kvetov.Teraz tam mám plno pupcov,myslíte že ešte rozkvitnú,keď sú už noci chladné?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ak ju máš v črepníku tak ju môžeš preniesť dovnútra pred prvými mrazíkmi, listy síce opadajú no mala by kvitnúť. mne takto vydrží kvitnúť až do vianoc.
0 0
ketty3811 ketty3811

ketty3811 je offline (nepripojený) ketty3811

Ďakujem za radu,vyskúšam.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takéto pekné anjelské trúby má každý rok moja jedna suseda. Radosť sa pozerať.
PA050197.jpg  
PA050198.jpg  
1/1
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

A ona vie, že vystavuješ na verejnosti jej prádlo? Ha-ha.
Sú nádherné - tie trúby. Mne moja vyrástla v záhrade na 2 metre z ničoho. Mala som problém ju presadiť a dať dovnútra. Musela som jej vrch zrezať. Som zvedavá, či vydrží do jari.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ahojte, kedy idete dat prezimovat tieto nadherne rastlinky? Bojim sa, aby mi nevymrzli. Dekuji
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

wegamizi Pozri príspevok
Ahojte, kedy idete dat prezimovat tieto nadherne rastlinky? Bojim sa, aby mi nevymrzli. Dekuji
Nevadi, ze neporadite, aj tak dakujem
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
ja ich mám už schované od piatka minulého týždňa, dnes som na Záhorí ráno škrabala auto, rýchlo s nimi dovnútra
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

ludmila12 Pozri príspevok
ja ich mám už schované od piatka minulého týždňa, dnes som na Záhorí ráno škrabala auto, rýchlo s nimi dovnútra
Uz aj idem, pekne dakujem
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Tento rok nám takto prekrásne zakvitla
PA100045.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja ich mám ešte v zemi, majú veľa pukov, zatiaľ hlásia v počasí do štvrtka dobrú teplotu takže ich nechám nech rozkvitnú, no a potom ich zrežem a presadím do črepa.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Takto kvitla teraz moja datura
Snímka180.jpg  
Snímka181.jpg  
Snímka177.jpg  
Snímka178.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať