Zavrieť

Porady

nárok na danový bonus

Ahojte, prosím Vás o radu : pracovníčka bola do 30.09. na predlženej rod. dovolenke, 01.10. nastúpila do práce a berie danový bonus na 2 deti. Robím jej ročné zúčtovanie dane zo ZČ a teraz neviem či mala vlastne naň nárok ak síce zarobila v daných mesiacoch polovicu život.minima ale príjem za celý rok nebol 6 nás.mim mzdy. Som z toho ...Veľmi, veľmi dakujem za príspevky.
A ešte k odpočítatelnej položke- tú bude mať 95616? Ď.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

emili21 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás o radu : pracovníčka bola do 30.09. na predlženej rod. dovolenke, 01.10. nastúpila do práce a berie danový bonus na 2 deti. Robím jej ročné zúčtovanie dane zo ZČ a teraz neviem či mala vlastne naň nárok ak síce zarobila v daných mesiacoch polovicu život.minima - v mesiacoch kedy splnila podmienku príjmu má nárok -ale príjem za celý rok nebol 6 nás.mim mzdy - nepriznáš jej DB za celý rok. Som z toho ...Veľmi, veľmi dakujem za príspevky.
A ešte k odpočítatelnej položke- tú bude mať 95616? - áno.Ď.
Odpovede v texte.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

emili21 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás o radu : pracovníčka bola do 30.09. na predlženej rod. dovolenke, 01.10. nastúpila do práce a berie danový bonus na 2 deti. Robím jej ročné zúčtovanie dane zo ZČ a teraz neviem či mala vlastne naň nárok ak síce zarobila v daných mesiacoch polovicu život.minima ale príjem za celý rok nebol 6 nás.mim mzdy. Som z toho ...Veľmi, veľmi dakujem za príspevky.
A ešte k odpočítatelnej položke- tú bude mať 95616? Ď.
Odpočitateľnú položku bude mať celú a daňový bonus len za mesiace 10-12/2007.
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

ste úžasný , da-ku-jem
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

ste úžasný, da-ku-jem
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

Ahoj Jamis, ešte raz dakujem za dobrú radu a preto sa ešte raz na teba obraciam s prosbou, tá pracovníčka ešte žiada odo mna dodatočné priznanie daň. bonusu za jeden mesiac, lebo jej partner menil zamestnanie a nejako si za jeden mesiac neuplatnil nikto, teda aspoň mi tak tvrdí. Budem čakať aké potvrdenie mi prinesie z jeho bývalého zamestnania, ale myslím si, že jej už nemôžem dať ešte jeden a ten neuplatnení by si mal uplatniť on. Ď.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Prosím o pomoc
pracovníčka bola zamestnaná od januára do septembra,daňový bonus jej bol vyplatený len za dva mesiace,od októbra do decembra bola na ÚP,jej manžel dostal daňový bonus len za jeden mesiac,potom šiel do väzenia.
DB si pracovníčka môže uplatniť len v dobe ,keď bola zamestnaná,alebo aj za obdobie keď bola vedená na ÚP
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V prípade, že jej príjem bol vyšší ako 1/2 minimálnej mzdy , má nárok na celoročný DB.
Samozrejme ponížený o DB ,ktorý bol vyplatený manželovi.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

balunka Pozri príspevok
Prosím o pomoc
pracovníčka bola zamestnaná od januára do septembra,daňový bonus jej bol vyplatený len za dva mesiace,od októbra do decembra bola na ÚP,jej manžel dostal daňový bonus len za jeden mesiac,potom šiel do väzenia.
DB si pracovníčka môže uplatniť len v dobe ,keď bola zamestnaná,alebo aj za obdobie keď bola vedená na ÚP
Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy má nárok na celoročný daňový bonus
( ten jeden mesiac, čo poberal manžel odpočítaj)
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

emili21 Pozri príspevok
Ahoj Jamis, ešte raz dakujem za dobrú radu a preto sa ešte raz na teba obraciam s prosbou, tá pracovníčka ešte žiada odo mna dodatočné priznanie daň. bonusu za jeden mesiac, lebo jej partner menil zamestnanie a nejako si za jeden mesiac neuplatnil nikto, teda aspoň mi tak tvrdí. Budem čakať aké potvrdenie mi prinesie z jeho bývalého zamestnania, ale myslím si, že jej už nemôžem dať ešte jeden a ten neuplatnení by si mal uplatniť on. Ď.
Pracovníčka má nárok len za tie mesiace, za ktoré dosiahla aspoň polovicu minimálnej mzdy. Ak v tom vynechanom mesiaci ona nepracovala, nemôže si uplatniť nárok na DB, pretože za celý rok nesplnila podmienku 46350.- Sk.
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

dík, ste super
0 0
sonka11 sonka11

sonka11 je offline (nepripojený) sonka11

Ahojte, poraďte mi prosím. Pracovníčka pracovala v r.2007 v mesiacoch 1-9, v mesiacoch 10-12 bola na materskej dovolenke. Dieťa sa narodilo v oktobri. Može si pracovníčka uplatniť nárok na DB za tie 3 mesiace?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sonka11 Pozri príspevok
Ahojte, poraďte mi prosím. Pracovníčka pracovala v r.2007 v mesiacoch 1-9, v mesiacoch 10-12 bola na materskej dovolenke. Dieťa sa narodilo v oktobri. Može si pracovníčka uplatniť nárok na DB za tie 3 mesiace?
Predpokladám, že jej ročný príjem presahuje 1/2 min.mzdy, tak má nárok na DB. V rámci RZD si uplatní.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

DB možno uplatniť už v tom mesiaci,v ktorom sa dieťa narodilo.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

vikinka Pozri príspevok
DB možno uplatniť už v tom mesiaci,v ktorom sa dieťa narodilo.
V jej prípade to možné nie je, pretože v mesiaci narodenia dieťaťa, nesplnila podmienku mať príjem aspoň vo výške 1/2 minimálnej mzdy.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Denda Pozri príspevok
V jej prípade to možné nie je, pretože v mesiaci narodenia dieťaťa, nesplnila podmienku mať príjem aspoň vo výške 1/2 minimálnej mzdy.
Ale v zákone sa hovorí, že podmienkou je dosiahnutie príjmu aspoň v polovici minimálnej mzdy, čo predpokladáme, že za tých 9 mesiacov dosiahla a preto si môže v RZD alebo v DP uplatniť nárok na 3 - mesačný DB.
Teraz upravujem, keď som si to ešte raz prečítala: za október nemôže, ale môže v rámci roka za obdobie 10 - 12/2007.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

vikinka Pozri príspevok
DB možno uplatniť už v tom mesiaci,v ktorom sa dieťa narodilo.
Správnejšie by bolo ... za ten mesiac ...
0 0
sonka11 sonka11

sonka11 je offline (nepripojený) sonka11

ďakujem za odpovede. Takže aj keď v mesiacoch 10-12 nemala iný príjem len materský príspevok, ale v mesiacoch 1-9 mala príjem vyšší ako polovica minim.mzdy a dieťa sa narodilo až 28.10. 2007 môže si v DP uplatniť DB za 3 mesiace...... ak tomu rozumiem dobre
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

sonka11 Pozri príspevok
ďakujem za odpovede. Takže aj keď v mesiacoch 10-12 nemala iný príjem len materský príspevok, ale v mesiacoch 1-9 mala príjem vyšší ako polovica minim.mzdy a dieťa sa narodilo až 28.10. 2007 môže si v DP uplatniť DB za 3 mesiace...... ak tomu rozumiem dobre
áno, rozumieš dobre....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Konateľ, ktorý mal jediný príjem odmeny štatutárneho zástupcu (bez PP) si môže uplatniť nárok na DB podaním daňového priznania (FO)..? Alebo LEN v prípade PP...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ajuška Pozri príspevok
Konateľ, ktorý mal jediný príjem odmeny štatutárneho zástupcu (bez PP) si môže uplatniť nárok na DB podaním daňového priznania (FO)..? Alebo LEN v prípade PP...
Môže si uplatniť DB je to príjem podľa §5, a ak splňa podmienku výšky príjmu tak prečo nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať