Zavrieť

Porady

posilovanie a spomalenie rastu

Zdravim,
Pred nedavnom sme so znamimi riešili jednu zaujimavu otázku, dostali sme sa kôli tomu do mensej hádky. Moja otázka na vás znie: má aktívne posilovanie vplyv na zastavenie rastu u dospievajúcich?

za fundovane odpovede dakujem, prosim aj s odôvodnenim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    8pipac je offline (nepripojený) 8pipac

    8pipac
    noo podme vyjadrite sa k tomu, piste nielen vase skusenosti, ale aj skusenosti znamych...netreba sa bat povedat svoj nazor

    maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

    maruška123
    neviem či z lekárskeho hľadiska to má nejaký vplyv, len viem jedno, že môj brat je vzpierač, začal aktívne vzpierať keď mal 10 rokov, aktívne pokračuje a teraz má 17 rokov veľkosť nohy má tak 13 a výšku 185 cm a pritom rodičia nie sú vysokí mama 160 a otec 170 cm a taktiež ja jeho sestra mám 158 cm....

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    8pipac Pozri príspevok
    Zdravim,
    Pred nedavnom sme so znamimi riešili jednu zaujimavu otázku, dostali sme sa kôli tomu do mensej hádky. Moja otázka na vás znie: má aktívne posilovanie vplyv na zastavenie rastu u dospievajúcich?

    za fundovane odpovede dakujem, prosim aj s odôvodnenim.
    Čítala som o tom dosť veľa a lekári zastávajú názor, že dospievajúci by nemali aktívne posilovať, lebo môže vplývať na spomalenie rastu.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Aj my máme doma dospievajúceho syna, toho roku bude mať 17. Aktívne hraje futbal od 10. rokov a pred rokom zacal chodiť pravidelne do posilňovne (2-3 krát do týždňa). Aj ja som čítala o spomalenom raste a preto ako matka som bola proti. Nepomohlo, chodí ďalej. Rast sa mu nezastavil, je už najvyšší z rodiny, má 182 cm, najdlhšiu nohu, ale on chce hlavne pribrať (bol dosť chudý).Popri posilňovaní má naštudované aj čo má jesť, hlavne po posilke väčší príjem bielkovín a fakt už trochu pribral a postava sa mu začína pekne formovať. Myslím si, že keď sa to nepreháňa, neškodí to asi, ale aj tak je to asi individuálne.
    posilovanim sa zrichluje rast a vyrasties este viac ako by si mal . ked budes posilovat od takich 12 rokov tak do 18 rokov virasties aj 154 cm budes obor
    Naposledy upravil arizona : 12.07.15 at 14:48
    arizona Niektori jedinci by mali namiesto do posilovne chodit radsej na doucovanie gramatiky .-P
    buchač ked budes posilovat od takich 12 rokov tak do 18 rokov virasties aj 154 cm budes obor
    ===========================
    1. Hehe...12 ročný má výšku cca 150 cm
    Hehe...za 6 rokov narásť o 150 cm...kúva, to je tedy rýchlosť.
    Konečná výška by teda bola cca 3 metre...
    ----------------------------------------
    2. Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo. (Mt 5, 3.)
    ----------------------------------------
    3. Ani nie tak do posilovne, skôr niekede inde...

    posilovanie a spomalenie rastu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.