Zavrieť

Porady

ako účtovať zmluvu o dielo

sro uzatvorila s FO nepodnikateľom zmluvu o dielo. viete poradiť ako to správne zaúčtovať? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m12 je offline (nepripojený) m12

    m12
    Ale veď ZOD nie je podklad pre fakturáciu, ale upravuje podmienky spolupráce: čo má zhotoviteľ vykonať pre objednávateľa, čas plnenia, platobné podmienky, a pod.
    Monika Kováčová
    ZOD môže mať stanovenú formu platenia priamo v zmluve, napr. jednorázová odmena, zriadenie trvalého príkazu, príp. pravidelné mesačné platby (splátky a pod. ).

    Takúto zmluvu účtujem na účte 325 resp. 315, podľa toho, či ide o zhotoviteľa(315) alebo objednávateľa(325)

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    ja som v PÚ úplný začiatočník, takže to budete mať so mnou trošku ťažšie... takže ak môžem poprosiť presnú predkontáciu, lebo pravdupovediac som to asi nepochopila. myslela som, že to bude nákladovateľná položka. nejaký nákladový účet/ banka, prípadne pokladňa...
    Monika Kováčová
    ako ti mám dať presnú predkontáciu, keď neviem či si príjemca platby za ZOD... ale pokúsim sa, ostatné si domysli: (tie 5kové alebo 6kové účty)

    predpis ZOD cez ID
    napr.518 alebo iný 5XX/325
    úhrada cez BÚ: 325/221
    to je u objednávateľa


    predpis ZOD cez ID
    napr.315/602
    úhrada cez BÚ: 221/315
    to je u zhotoviteľa

    ako účtovať zmluvu o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.