Zavrieť

Porady

PREDČASNÉ VYPLATENIE ŠFRB

Čaute poraďáci,chcem predčasne vyplatiť ŠFRB, čítam si úverovú zmluvu a nerozumiem vete:
Dlžník môže uhradiť zostatok úveru aj pred jeho splatnosťou a to vrátane úroku k termínu zaplatenia.V takom prípade je však povinný uhradiť zmluvnú pokutu vo výške 10% zo zostatku úroku za skrátené obdobie čerpania podpory.K 01.01.2008 je zostatok nesplateného úveru: 490.083,48 sk,a zostatok nesplatených úrokov: 235.206,52 sk, takže keď to chcem teraz vyplatiť, koľko vlastne zaplatím, lebo tomu vôbec nerozumiem.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    benmar je offline (nepripojený) benmar

    benmar
    A nevedia poradiť priamo vo fonde, prípadne OÚ, alebo kto to teraz vlastne spravuje, asi KÚ.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    K tv. otazke asi neporadim, len sa chcem opytat - nie je zbytocne to predcasne vyplacat? Ved sfrb asi najvyhodnejsie poziciava peniaze. Ak mas hotovost, radsej ju investuj do niecoho (pozemok, garaz...).

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    Musim ho vyplatit, lebo chcem kupit vacsi byt a potrebujem predat byt, aby som doplatila zbytok financii za novy byt.Preniest tarchu mozem az ked budem mat LV noveho bytu a ten si samozrejme nevyplatim, pokial nepredam byt.Musim teda zobrat uver aby som vyplatila ŠFRB a mohla byt predat, bohuzial ina moznost nie je.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    obrátila by som sa priamo na ŠFRB. Ony ti dajú presnú odpoveď. Môžeš robiť akékoľvek výpočty, ak ti vídu inak ako im. Ak si vybavovala pôžičku máš kontakty priamo na Blavu.

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    Volala som priamo s Blavou, pani Oreskova mi skoro na vsetko odpovedala, ze sa to neda, nechceli respektovat este jednu tarchu na byte zo SLSP, pritom SLSP mi povedala, ze s tym nema ziadny problem, ze dokonca im nevadi, keby ŠFRB chcel byt na prvom mieste na LV.Nakoniec mi pani Oreskova povedala, ze mozno sa to da, ale ze mam pocitat s tym, ze to bude dost dlho trvat a ja bohuzial tolko casu nemam.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    nedaj sa odbiť, ak je takáto možnosť v zmluve, tak sa to musí dať. Na druhej strane, viem ako dlho všetko trvá so ŠFRB. Držím ti palce.

    matiksk5 je offline (nepripojený) matiksk5

    matiksk5
    Kazdopadne mozete mat aj druhu tarchu, len s tym ze sfrb bude na prvom mieste a az potom SLSP. Takze sa nedajte znechutit, na 99% sa to da, ale ako pisete ... vsetko trva strasne dlho

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    Dakujem Vam vsetkym za rady a povzbudenie, ale ja naozaj nemam vela casu, takze ten fond proste musim vyplatit.
    s pani oreskovou mam len tie najlepsie skusenosti.skus jej este zavolat a vsetko co ti povie si poznac.nenechaj sa odradit.p.oreskovej som sa dovolal asi na 10-krat/nieje to jednoduche/.raz som sa nechal prepojit na ich pravnika ten ma absolutne ignoroval.tak odvtedy len p.oreskova.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    ahojte, neviete do kolkych dni je potrebne splatit uver po vydani suhlasu sfrb so splatenim uveru?
    Viem ze ak ho chcem splatit tak treba podat pisomnu ziadost a oni by mali dat suhlas na splatenie, len akosi sa tam cely den nemozem dovolat. Zvoni a nikto nedviha. (

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.