Zavrieť

Porady

ALFA-začiatočné stavy

Začiatočné zostatky
v príručke píšu-
keď chcem v peň.denníku zobraziť začiatočné stavy,mám si ako prvý zápis zadať Pokladnica príjem,dátum 1.1., nulová hodnota
len zoberie mi údaj (veď nemá aký?!) do zostatku pokladne sumu,keď zadám nulovú hodnotu?
bude ALFA počítať s výsledkom z počiatočných stavov? len zostatok,ktorý mi zobrazuje v tabuľke,mi podľa môjho názoru nebude sedieť so skutočnosťou,teda ak som to správne pochopila..

dúfam že som to napísala trochu zrozumiteľne Prosím poraďte mi,ak s tým máte skúsenosti.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leora je offline (nepripojený) Leora

    Leora
    Alfa prenáša počiatočný stav pokladne aj bankového účtu. Dá sa to odkontrolovať cez voľbu začiatočné zostatky.
    takže si to mám zadať s nulovou hodnotu? bude mi to ale zaratávať do zostatku pokladnice,ktorý vidím na displaji v tabuľke?to sa mi nezdá,akoby som tam ešte musela zadať nejakú funkciu alebo neviem čo..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    takže si to mám zadať s nulovou hodnotu? bude mi to ale zaratávať do zostatku pokladnice,ktorý vidím na displaji v tabuľke?to sa mi nezdá,akoby som tam ešte musela zadať nejakú funkciu alebo neviem čo..
    Ak máte nulový počiatočný , nerozumiem čo Vám započítava .Základom všetkého je Členenie - tam sa na to zamerajte , ešte skôr ako začnete s ALFOU .Založenie pokladní a podobne .
    hm.. a keď si zadám do pokladne začiatočný stav,mám ísť cez kód 20 iný nezdaniteľný príjem a prepíšem text na začiatočný stav pokladne a sumu
    je to prosím správne?
    ďakujem
    Iba keď ide o prvý rok účtovania v Alfe napr. z iného softweru ale keď sa účtovalo v Alfe pri prenose z roka na rok tam určite prechádza stav banky, pokladne atď........automaticky
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Iba keď ide o prvý rok účtovania v Alfe napr. z iného softweru ale keď sa účtovalo v Alfe pri prenose z roka na rok tam určite prechádza stav banky, pokladne atď........automaticky
    áno,ja účtujem úplne novú firmu.. predtým to účtovali v inom softwari

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja to robím v ALFE takto. Po prechode roka 2007 mi ALFA prenesie všetky počiatočné stavy t.j. pokladňa a banka. Ak si otvorím PD tak dole vidím pri banke a aj pri pokladni počiatočné stavy. Ale tieto stavy sa mi neobjavujú ako počiatočné stavy v PD , program to síce počíta , ale tie stavy nie sú uvedené v prvom riadku PD ako začiatočné stavy . A preto sa postavím na banku - príjem ,použijem nepeňažný príjem a ako členenie napíšem počiatočný stav banka a dám uložiť. Program sa pýta , či uložiť operáciu s nulovou hodnotou dám áno , a to isté urobím s pokladňou. Potom mám v PD ako prvé riadky pekne uvedené počiatočné stavy banky a pokladne.
    Takže ja to robím takto z minulého roku si vezmem výkaz o príjmoch a výdavkoch a nahodím cez číselník stav do pokladne a banku a potom sa mi to zobrazí hneď v peňažnom denníku a pokračujem
    ako si mám prosím vás nahodiť-chcem aby mi to ukázalo vo výkaze o majetku a záväzkoch za predchádzajúce účt.obdobie
    "stav záväzkov k 31.12.2006"?
    ďakujem

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Pôjdeš cez Tlač..výkaz... vyberieš si výkaz o majetku a záväzkoch a cez oprav si zadáš sumy do minulého obdobia.
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Pôjdeš cez Tlač..výkaz... vyberieš si výkaz o majetku a záväzkoch a cez oprav si zadáš sumy do minulého obdobia.
    ďakujem pekne Danka
    poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
    chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
    našla som tlač-peňažný denník
    a tlač-evidencia DPH

    tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..
    ďakujem Vám poraďáci
    ste super
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
    chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
    našla som tlač-peňažný denník
    a tlač-evidencia DPH

    tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..
    poradíte mi prosím s týmto?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    poradíte mi ešte prosím,keď si chcem kontrolovať,či som správne účtovala
    chcem si kontrolovať DPH a samostatne aj príjmy a výdavky
    našla som tlač-peňažný denník
    a tlač-evidencia DPH

    tú DPH,si musím nejako uzatvoriť štvrťrok?lebo mi nič nenapočítalo..
    ďakujem Vám poraďáci
    ste super
    Zadaj Evidencia DPH-zadaj od-do, odpočítanie dane, a daj tlač a potom zdaniteľné obchody atď...
    PS:neskúšaš nás tu tak trošku.... ?

    Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

    Maria129
    Dobrý deň, prosím o pomoc, chcem nahodiť ZS záväzkov zo ZP a neuhradenú fa za rok 2010,prosím ako to mám nahodiť ??? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maria129 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o pomoc, chcem nahodiť ZS záväzkov zo ZP a neuhradenú fa za rok 2010,prosím ako to mám nahodiť ??? Ďakujem
    Otvoríš si rok 2010, "nahodíš" záväzky a urobíš prevod do roku 2011, v ktorom pokračuješ v účtovaní.

    Petullka18 je offline (nepripojený) Petullka18

    Petullka18
    Dobrý deň, neviete mi prosím poradiť aký dátum sa dáva k začiatočnému stavu v pokladnici a na BÚ? Začínam účtovať v softe alfa plus.

    Dočítala som sa, že tieto knihy sa otvárajú dňom začatia podnikania alebo k 1.1.

    Keď podnikanie začalo 10.3.14 zadám tento dátum i ku začiatočným stavom a dám tam nulovú hodnotu? pretože 10.3. bola síce založená firma, ale účet v banke bol zriadený až neskôr, konkrétne 25.5.14 a o týždeň neskôr tam boli vložené peniaze. Je to zrejme vec, ktorú by mal vedieť každý, ale žiaľ som len začiatočník a už mám z toho galimatiáš. Za každú odpoveď vám budem veľmi vďačná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.