Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

očičko Pozri príspevok
Na riadku 32 može byť maximálne suma ako na r. 28, r. 33 hovorí o tom koľko máš zaplatiť. Keby napr. povinnosť bola 500 eur r. 28 a odpočet za IIIQ by bol 300 eur - r. 32, tak r. 33 - daň na úhradu bude 200.
Takže je to správne podľa Katky22
? Dobrý deň
riadok 28 bude 878,20
riadok 32 bude 878,20
riadok 33 bude 0
Na sumu 2522,19 si treba spraviť pohľadávku voči DU .

:
0 0
očičko očičko

očičko je offline (nepripojený) očičko

Podľa mňa ÁNO, za IIIQ bol odpočet -3400,39 dávam to ako pohľadávku vo či DÚ, za IVQ mám povinnosť - 878,20 dám záväzok voči DÚ, v saldokonte si to započítam - spárujem a vyjde mi, ,že DÚ mi dlhuje 2522,19 eur, oni to tiež spáruju a vyjde im to isté. V opačnom prípade by evidovali, že ti majú vrátiť za IIIQ -3400,39 a za IVQ - 2522 tiež vrátiť?
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

očičko Pozri príspevok
Podľa mňa ÁNO, za IIIQ bol odpočet -3400,39 dávam to ako pohľadávku vo či DÚ, za IVQ mám povinnosť - 878,20 dám záväzok voči DÚ, v saldokonte si to započítam - spárujem a vyjde mi, ,že DÚ mi dlhuje 2522,19 eur, oni to tiež spáruju a vyjde im to isté. V opačnom prípade by evidovali, že ti majú vrátiť za IIIQ -3400,39 a za IVQ - 2522 tiež vrátiť?
Mne sa jedná hlavne o to, aby som to správne napísala do daňového priznania DPH. Spavím to podĺa Katka 22, a ako mi radíš ty očičko. Dúfám, že to bude správne. Dík
0 0
očičko očičko

očičko je offline (nepripojený) očičko

Na riadku 32 može byť maximálne suma ako na r. 28, r. 33 hovorí o tom koľko máš zaplatiť. - v tvojom prípade 0

Ano, robim to ako Katka
r. 28 - 878,20
r. 32 - 878,20
r. 33 - 0,00

Je to správne. Akurát v saldokonte robím 3q - 3400,39 pohľadávka, 4q - 878,20 záväzok, a keď to spárujem, ostane mi pohľadávka 2522,19.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence ako správne v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať
mám faktúru kde je napísané forma úhrady:hotovosť, ale je to platené kartou, čiže je to stiahnuté z účtu, (ide napr. o antivírus)
faktúru dám medzi faktúry, a vypíšem vpd? ale bolo to v reále bankou,
ďakujem
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence ako správne v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať
mám faktúru kde je napísané forma úhrady:hotovosť, ale je to platené kartou, čiže je to stiahnuté z účtu, (ide napr. o antivírus)
faktúru dám medzi faktúry, a vypíšem vpd? ale bolo to v reále bankou,
ďakujem
Cez priebežné položky - pozri platba kartou.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence ako správne v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať
mám faktúru kde je napísané forma úhrady:hotovosť, ale je to platené kartou, čiže je to stiahnuté z účtu, (ide napr. o antivírus)
faktúru dám medzi faktúry, a vypíšem vpd? ale bolo to v reále bankou,
ďakujem
Katka, tu je návod na účtovanie v SW ALFA
http://www.kros.sk/32185

Robíš v POHODE, tak si to skús "prispôsobiť"
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno veronikasad, robím v pohode, ale toto je také mini, to je moje a to si robím v exceli, veď len za jeden mesiac, ale skúsim prispôsobiť, ďakujem ti zase :-))
pekný deň
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka175 Pozri príspevok
Počula som, že SZCO, ktorá fakturuje do CR musí byť platca DPH. Prosím Vás je to pravda. ? Jedná sa o pomocné stavebné práce.Ďakujem
Pred začiatkom poskytovania služieb sa tam musí zaregistrovať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Počula som, že SZCO, ktorá fakturuje do CR musí byť platca DPH. Prosím Vás je to pravda. ? Jedná sa o pomocné stavebné práce.Ďakujem
Pozri § 7a Zákona o DPH
http://www.porada.sk/t183848-zakon-o...-2011-a.html#7
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať