Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Manual Pozri príspevok
Ja účtujem tiež tržby z ERP a mne to nehlási žiadnu chybu. Ak je to tak ako píšeš, tak zavolaj do Krosu, určite tam to doriešiš
Doplňam: mne to nehlási chybu preto,/neuvedomil som si/ že účtujem tržbu z ERP neplatcu DPH, u plátcu DPH mi to hlási tiež chybu 50.
Ale túto chybu obídeš tak, že nebudeš mať zakliknutú úhradu pohľadávky, ale zaklikneš nekontrolovať a tak isto zaklikneš nekontrolovať pri zápise do DPH.
Alebo túto chybu ignoruj, pretože v skutočnosti to je zaúčtované správne. Kros to bude musieť doriešiť.
Manual, ďakujem. Spravila som ako si napísal, do DPH som zaklikla "Nekontrolovať" a už mi to nevyhadzuje žiadnu chybu.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
2x áno
dik moc smith
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

a nákup softwaru za 27 tis. sk
účtujem aj do krátkodobého majetku..?
a v peň.denníku účtujem materiál?

ďakujem
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

prosím vás,
keď sa klient pomýlil v číslovaní jeho vystavených faktúr..
napr. čísloval 2007001, 2007002- 2007004 a potom 200705, .. až do konca roka.. (chýba jedna 0)
ja poklačujem v číslovaní 2007005,len som mu číslo prečiarkla a napísala správne..
môže byť?mal by faktúry prerobiť?len klientom už poslal s nesprávnym číslovaním
faktúry sú uhradené na bank.účet pod nesprávnym číslom..
tak neviem či stačí,keď si to ja zaevidujem so správnym,na faktúre číslo prečiarknem a bude to OK?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
prosím vás,
keď sa klient pomýlil v číslovaní jeho vystavených faktúr..
napr. čísloval 2007001, 2007002- 2007004 a potom 200705, .. až do konca roka.. (chýba jedna 0)
ja poklačujem v číslovaní 2007005,len som mu číslo prečiarkla a napísala správne..
môže byť?mal by faktúry prerobiť?len klientom už poslal s nesprávnym číslovaním
faktúry sú uhradené na bank.účet pod nesprávnym číslom..
tak neviem či stačí,keď si to ja zaevidujem so správnym,na faktúre číslo prečiarknem a bude to OK?

Nechala by som to tak.....
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ZuzanaP Pozri príspevok
Nechala by som to tak.....
no ja som mu to už perom opravila..
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Podľa mňa, ak idú faktúry chronologicky a chýba tam len tá nula, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu. Nechajte to už tak, odberateľom by som neposielala opravené...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ZuzanaP Pozri príspevok
Podľa mňa, ak idú faktúry chronologicky a chýba tam len tá nula, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu. Nechajte to už tak, odberateľom by som neposielala opravené...
ok dik zuzka
ale to moje číslovanie opravené už nechám tak
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
a nákup softwaru za 27 tis. sk
účtujem aj do krátkodobého majetku..?
a v peň.denníku účtujem materiál?

ďakujem
posúvam ďalej

a nákup tašky na PC
2 tis Sk
materiál ok?
ďalej
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
posúvam ďalej

a nákup tašky na PC
2 tis Sk
materiál ok?
ďalej

takéto veci účtujem do prev. réžie v členení drobný majetok
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Poraďáci, prosím Vás, ako nahadzovať tržbu z ERP, keď pri zadaní do Alfy, pri rozpise mi nesedí DPH s páskou z ERP. Aj keď si dám základ, tak mi niekedy vypočíta DPH ináč ako je na páske. Tak isto je to aj vtedy, keď si dám sumu spolu, tiež mi to dá inú DPH. Sú to halierové rozdiely, ale neviem ako na to. ďakujem
Ešte by som sa chcela spýtať, ako nahadzujete výdavok z pokladne pri nákupoch napr. v Tescu, keď na bločku je aj súkromný nákup podnikateľa. Tento nákup z bločku odpočítate a zároveň opravíte aj DPH, alebo pri zadávaní do počítača necháte, aby vám DPH vypočítal program?
Naposledy upravil rodina1 : 29.02.08 at 09:27 Dôvod: Doplnenie
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ZuzanaP Pozri príspevok
takéto veci účtujem do prev. réžie v členení drobný majetok
myslíš Zuzka
software-prevádzk.réžia
aj taška-prevádzk.réžia
ok?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zuzana, nič v zlom, ale niektoré ZÁKLADNÉ VECI treba aj naštudovať! Ako môžeš mať istotu, že tvoja práca je odvedená správne a v súlade so zákonom? Alebo sa spoliehaš len na to, čo ti povie Poraďák?
Nemám problém ti poradiť, ani iní poraďáci nie, ale nezneužívaš tú ochotu troška?

Doštuduj základy a pýtaj sa potom.
... apropó niekde si písala, že si robila s PÚ? Prečo v tejto sekcii neradíš ostatným?


Môj názor tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=100
Naposledy upravil Monika Kováčová : 29.02.08 at 12:08
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

rodina1 Pozri príspevok
Poraďáci, prosím Vás, ako nahadzovať tržbu z ERP, keď pri zadaní do Alfy, pri rozpise mi nesedí DPH s páskou z ERP. Aj keď si dám základ, tak mi niekedy vypočíta DPH ináč ako je na páske. Tak isto je to aj vtedy, keď si dám sumu spolu, tiež mi to dá inú DPH. Sú to halierové rozdiely, ale neviem ako na to. ďakujem
Ešte by som sa chcela spýtať, ako nahadzujete výdavok z pokladne pri nákupoch napr. v Tescu, keď na bločku je aj súkromný nákup podnikateľa. Tento nákup z bločku odpočítate a zároveň opravíte aj DPH, alebo pri zadávaní do počítača necháte, aby vám DPH vypočítal program?
no buď si nahoď DPH podľa bločku z ERP alebo základ dane podľa bločku z ERP a ostatné môžeš dať na halierové vyrovnanie 0% DPH.Teda tak to aspoň robím ja.

2. no môžeš to zaúčtovať časť ako VOZD-z toho ZD a DPH
a súkromný nákup jednou sumou VNZD-z tohto ti DPH nemôže vstupovať do evidencie DPH
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Som zivnostnik a mam 2 bankove ucty, na jeden prijimam platby z mnou vystavenych faktur za poskytnute sluzby a platim z neho odvody a na druhy preposielam cast penazi z prveho uctu a doteraz mi sluzil ako sukromny ucet, platil som v potravinach, obchodoch, a platil som nim aj benzin a mobil, ktore si chcem dat do nakladov, lebo som sa rozhodol robit JU a nie iba pausal ako doteraz, pri ktorom ma toto netrapilo. Je v uctovnictve problem riesit ten druhy ucet, z ktoreho 90% platieb je sukromnych? Treba to nejak zvyraznit na vypise ze toto bolo v suvislosti s podnikanim a toto je osobna spotreba alebo ako sa to bude riesit.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zyx66 Pozri príspevok
Som zivnostnik a mam 2 bankove ucty, na jeden prijimam platby z mnou vystavenych faktur za poskytnute sluzby a platim z neho odvody a na druhy preposielam cast penazi z prveho uctu a doteraz mi sluzil ako sukromny ucet, platil som v potravinach, obchodoch, a platil som nim aj benzin a mobil, ktore si chcem dat do nakladov, lebo som sa rozhodol robit JU a nie iba pausal ako doteraz, pri ktorom ma toto netrapilo. Je v uctovnictve problem riesit ten druhy ucet, z ktoreho 90% platieb je sukromnych? Treba to nejak zvyraznit na vypise ze toto bolo v suvislosti s podnikanim a toto je osobna spotreba alebo ako sa to bude riesit.
Pokiaľ budeš účtovať o tomto účte v JU, tak áno.
Ale možno by sa to dalo urobiť jednoduchšie, nákupy zaplatené kartou a teda doklady z ERP, jednoducho zaúčtovať v pokladni (bez použitia súkr. účtu).
Veď či boli zaplatené z tvojej peňaženky alebo z tvojho účtu - je to jedno.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Dakujem za odpoved. S JU sa len zoznamujem, preto sa ospravedlnujem za niektore otazky.

Takze, ked nieco napisem do penazneho dennika, tak musim mat o tom doklad, takze pri vydavkoch spojenych s podnikami bud vypis z uctu z ktoreho som to zaplatil alebo blocik, je to spravne?
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Este jedna vec. Sukromne OA vyuzivane na podnikanie. Tu nahradu + spotrebovany benzin napisem tiez normalne do dennika a uctovnym dokladom bude blocik o cene benzinu a vypisany cestovny prikaz?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zyx66 Pozri príspevok
Este jedna vec. Sukromne OA vyuzivane na podnikanie. Tu nahradu + spotrebovany benzin napisem tiez normalne do dennika a uctovnym dokladom bude blocik o cene benzinu a vypisany cestovny prikaz?
Do denníka sa zapíše suma toho vyplneného CP (na zadnej strane vyúčtovanie PC, kde bude všetko potrebné vypočítané). Doklad o nákupe buď priložíš , alebo si ich budeš odkladať niekde do obálky a necháš nakoniec v pokladni založené - a poviem aj prečo (moja skúsenosť): ja kupujem PHL 1x za mesiac, ale vyúčt.PC mám 3-4 , takže nemôžem 1 doklad priložiť k 4 vyúčtovaniam. Považujem to takto za praktickejšie.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Super, dakujem za odpoved. Ten blocik za kupu benzinu sluzi iba na dokladovanie ceny, nie na dokladovanie mnozstva benzinu, nie? Lebo ked v technickom preukaze je uvedena spotreba 9 litrov, ale ja v ramci pracovnej cesty realne urobim spotrebu 8 litrov, tak do penazneho dennika aj tak uvediem sumu za spotrebovany benzin aj tak za 9 litrov a blocik len doklad k vypoctu, ze cena s ktorou ratam vo vypocte je ta za ktoru som po absolvovani cesty tankoval, ano?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať