Zavrieť

Porady

Buracie povolenie a technologicky opis prac

K ziadosti na povolenie odstranenia stavby mam dodat:
b) technologický opis prác alebo aj nevyhnutné výkresy úprav pozemku

co to je? to si mam dat niekomu vypracovat, alebo si to mam napisat sam? existuej niekde na webe nejaka predloha co ma byt obsahom toto opisu prac?

Dakujem za reakcie.
pw
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Stačí kliknúť na tie 4 odkazy.
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

da sa zlucit buracie povolenie vramci staveneho povolenia ? ci sa to musi vsetko zvlast ? najprv buracie povolenie (4 tyzdne) a potom cakat dalsie tyzdne na stavebne povolenie ?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Chcem sa opýtat treba aj na stare sopy buracie povolenie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dodo_b Pozri príspevok
da sa zlucit buracie povolenie vramci staveneho povolenia ? ci sa to musi vsetko zvlast ? najprv buracie povolenie (4 tyzdne) a potom cakat dalsie tyzdne na stavebne povolenie ?
My sme to všetko vybavili v jednom stavebnom povolení k nadstavbe a prístavbe , kde stavebný úrad stanovil podmienky na zbúranie resp.odstránenie stavby .
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

Zita5 Pozri príspevok
My sme to všetko vybavili v jednom stavebnom povolení k nadstavbe a prístavbe , kde stavebný úrad stanovil podmienky na zbúranie resp.odstránenie stavby .
ok, no tak to aj asi spravim thx

ako odpojit vsetky IS od domu ?? oficialnou ziadostou (elek.plyn+voda), elekt.skrinu potrebujem prehodit, zbytok je ok(len odpojim)
0 0
Bubooo Bubooo

Bubooo je offline (nepripojený) Bubooo

Ďakujem za link pre žiadosť na povolenie odstránenia stavby, ale mal som skôr na mysli či nemá niekto vzor ako ma vyzerať príloha technologický opis prác k žiadosti o povolenia na odstránenie stavby.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Bubooo Pozri príspevok
Ďakujem za link pre žiadosť na povolenie odstránenia stavby, ale mal som skôr na mysli či nemá niekto vzor ako ma vyzerať príloha technologický opis prác k žiadosti o povolenia na odstránenie stavby.
My sme to mali takto nejak:
Stavba:
Majiteľ:
Miesto:
Popis stavby: Opísať k čomu stavba pôvodne slúžila, z čoho bola postavená, akú mala strechu, pôdorys s rozmermi, či bola prízemná, poschodová, s pivnicami alebo bez.
Popis búracích prác: Ako budú robené búracie práce / čo bude rozoberané ručne, čo strojom/, ako bude zabezpečené stavenisko proti úrazu, vstupu, ako je zabezpečená stavba na búranie od susedných stavieb /či nepríde k zásahu do susedných objektov/, či je stavba odpojená od sietí
Postup búracích prác: ako sa bude postupne rozoberať od strechy až po základy, kde sa uloží rozobratý materiál, ako sa s ním naloží /zlikviduje-kde a ako, použije-na čo sa použije/ ako sa bude organizovať presun materiálu - čím a po ktorej časti pozemku /po svojom alebo aj po susednom/
Bezpečnosť a ochrana zdravia: aké sú predpokladané riziká /sú 1.fyzikálne napr. šmykľavá podlaha, chladné prostredie, horúce prostredie 2. zostatkové riziká napr. zakopnutie, pošmyknutie, porezanie. Ako sa prevádza ochrana pred zostatkovými rizikami /ústnym poučením, školením, upozornením/
Bezpečnosť pri búracích prácach: treba dodržiavať ustanovenia Vyhlášky SÚBP č. 374/1990 Zb. /Len neviem, či tá vyhláška ešte platí/
A ešte sme tam mali pripojený nákres pôdorysu stavby ktorá sa má búrať
Naposledy upravil Kazu : 23.09.08 at 23:43 Dôvod: Doplnenie
0 0
Bubooo Bubooo

Bubooo je offline (nepripojený) Bubooo

Kazu Pozri príspevok
My sme to mali takto nejak:
Stavba:
Majiteľ:
Miesto:
Popis stavby: Opísať k čomu stavba pôvodne slúžila, z čoho bola postavená, akú mala strechu, pôdorys s rozmermi, či bola prízemná, poschodová, s pivnicami alebo bez.
Popis búracích prác: Ako budú robené búracie práce / čo bude rozoberané ručne, čo strojom/, ako bude zabezpečené stavenisko proti úrazu, vstupu, ako je zabezpečená stavba na búranie od susedných stavieb /či nepríde k zásahu do susedných objektov/, či je stavba odpojená od sietí
Postup búracích prác: ako sa bude postupne rozoberať od strechy až po základy, kde sa uloží rozobratý materiál, ako sa s ním naloží /zlikviduje-kde a ako, použije-na čo sa použije/ ako sa bude organizovať presun materiálu - čím a po ktorej časti pozemku /po svojom alebo aj po susednom/
Bezpečnosť a ochrana zdravia: aké sú predpokladané riziká /sú 1.fyzikálne napr. šmykľavá podlaha, chladné prostredie, horúce prostredie 2. zostatkové riziká napr. zakopnutie, pošmyknutie, porezanie. Ako sa prevádza ochrana pred zostatkovými rizikami /ústnym poučením, školením, upozornením/
Bezpečnosť pri stavebných prácach: treba dodržiavať ustanovenia Vyhlášky SÚBP č. 374/1990 Zb. /Len neviem, či tá vyhláška ešte platí/
Super, ďakujem, tak som si to nejako predstavoval .
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Píšem si technologický popis prác a pd. a potrebujem nejakú reálnu nápovedu...nemožete mi niekto poslať nejaký návrh?

ĎAKUJEM
0 0
Bubooo Bubooo

Bubooo je offline (nepripojený) Bubooo

pepa78 Pozri príspevok
Píšem si technologický popis prác a pd. a potrebujem nejakú reálnu nápovedu...nemožete mi niekto poslať nejaký návrh?

ĎAKUJEM
Ja som si to napísal sám a povedali mi, že to takto bude stačiť.
Napíš mi na aký mail ti to poslať.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

ahoj poslal som ti sukromnu spravu...diky
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
McMarti Pozri príspevok
Chcem sa opýtat treba aj na stare sopy buracie povolenie?
šopa asi nebude mať stavebné povolenie ani nebude zapísaná v katastri ako budova . takže podľa môjho názoru stačí v najhoršom prípade povedať že bola staticky narušená a spadla sama pri silnejšom vetre.
0 0
dengi dengi

dengi je offline (nepripojený) dengi

Peter Alien Pozri príspevok
to peterwagner: minulý týždeň som podával na spoločný stavebný úrad žiadosť o odstránenie stavby. Technologický opis prác som písal sám. Môžem Ti poslať presné znenie toho, čo som vytvoril.
Ahoj Peťo ak by sa ešte dalo mohol by si aj mne prosím poslať ten technologický opis.Práve riešime búracie povolenie a nevieme si rady.A ak vieš aj niečo naviac nejakú tú informáciu moc by pomohla.zatiaľ ďakujem pa
0 0
dengi dengi

dengi je offline (nepripojený) dengi

Bubooo Pozri príspevok
Ja som si to napísal sám a povedali mi, že to takto bude stačiť.
Napíš mi na aký mail ti to poslať.
Ahojte mohli by ste mi prosím poslať ten technologický opis prác nejak sa neviem pohnúť.bola by som moc vďačná.Ďakujem papa
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

dengi Pozri príspevok
Ahojte mohli by ste mi prosím poslať ten technologický opis prác nejak sa neviem pohnúť.bola by som moc vďačná.Ďakujem papa
Pozri si môj príspevok č. 28, je tam postup a ten si len doplníš svojimi údajmi.
0 0
dengi dengi

dengi je offline (nepripojený) dengi

OK dakujem papa
0 0
dengi dengi

dengi je offline (nepripojený) dengi

Kazu Pozri príspevok
Pozri si môj príspevok č. 28, je tam postup a ten si len doplníš svojimi údajmi.
Ok dakujem papa
0 0
pr1tt pr1tt

pr1tt je offline (nepripojený) pr1tt

Dobrý večer, Peter!

Rada by som Vás i ja poprosila o zaslanie technologického popisu, nakoľko mám problém s jeho vyhotovením. Ak budete taký dobrý, pošlite mi ho prosím na adresu pr1tt&azet.sk. Vopred veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Lucia Sabová
0 0
jpm01 jpm01

jpm01 je offline (nepripojený) jpm01

A aká je prípadná sankcia za odstránenie stavby bez povolenia? Treba tam priložiť výpis z listu vlastníctva? Ak áno, tak z akým kolkom (stačí za 100 sk)? A ešte by ma zaujímalo, kto môže vykonávať odborný dozor nad prácami spojenými s odstránením stavby. A na záver by som tiež poprosil o zaslanie technologického popisu. Ďakujem!
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Povolenie stavebného úradu na odstránenie stavby sa nevyžaduje podľa § 88 ods. 4 stavebného zákona , cit.

4) Povolenie stavebného úradu sa nevyžaduje na odstránenie zariadenia staveniska, ktorého dočasnosť bola obmedzená v stavebnom povolení na čas trvania stavby, a na odstránenie stavieb a zariadení, ktoré nepodliehajú stavebnému povoleniu. Pri drobných stavbách [§ 55 ods. 2 písm. b)], informačných, reklamných a propagačných zariadeniach postačí ohlásenie lehoty, do ktorej budú odstránené.

CIMOM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať