Zavrieť

Porady

Vyhlásenie - zdaňovanie príjmov zo závislej činnosti

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu, kto má povinnosť vypisovať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO...

Ja som zatiaľ dávala vypisovať a podpísať iba tým zamestnancom ktorí si uplatňujú nezdaniteľnú časť, alebo bonus. Vychádzala som pritom z textu tlačiva Ak si uplatňuje daňovník.......

Počula som názor, že vyhlásenie má podpisovať každý, komu je vyplacaný príjem zo závislej činnosti s tým rozdielom, že všade uvedie že si neuplatňuje.

1./mám zamestnacov, ktorí majú popri tom aj živnosti - neuplatňujú si nič
2./ mám dohodárov -tiež si nič u mňa neuplatňujú, uplatňujú si inde.
Otázne:
Je potrebné aj týmto zamestnancom vypisovať vyhlásenie?

Vopred ďakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,a ako je to v prípade,že zamestnanec ukončí jeden pracovný pomer k 30.9.(u tohto zamestnávateľa mal podpísané vyhlásenie o uplatň.nezdan.čiastky na daňovníka) a od 1.10. nastupuje k novému zamestnávateľovi-môže podpísať nové vyhlásenie pričom sa nezdanit.čiastky bude logicky odpočitavať až od 1.10.?(do septembra by sa odpočitavala u predchadzajuceho zamestnávateľa.)
môže to byť prosím takto?podpis 2 vyhlásení u 2 rôznych zamestnávateľov za jeden rok,pričom sa však tieto vyhlásenia časovo neprekrývajú.
prípadne ako inak to treba riešiť,aby zamestnanec počas roka nemusel zbytočne platiť vyššiu daň,ktorá by mu aj tak po ročnom zúčtovaní dane bola vrátená?
Ďakujem za pomoc

Môže tak byť .
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Paula Pozri príspevok
Môže tak byť .
dakujem pauli.Krásny víkend prajem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,
prosím Vás o radu:

mám vyhlásenie podpísané začiatkom roka 2008. V priebehu roka si pani začala uplatňovať daňový bonus na deti.. To mám napísať do tabulky na III.strane?
druh zmeny - uplatnenie daň.bonusu
zmena nastala dňa - tam napíšem začiatok mesiaca,odkedy si ho uplatnuje
podpis
dátum podpisu- dám ten mesiac,odkedy platí zmena..

a deti - dopíšem na prvú stranu? (len tam sa píšu veci pri prvom podpisovaní vyhlásenia.. takže iba ak tám dam hviezdičku a napíšem,odkedy došlo ku zmene)

Môže to tak prosím Vás byť?Alebo máte lepší postup?
Ďakujem moc
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Ja dopisujem aj deti do tabuľky na str. 3 (nedávam ich na 1. stranu, lebo si myslím, že tam sa píše iba pri prvom podpisovaní vyhlásenia). Druh zmeny napíšem uplatnenie daň. bonusu, napíšem deti a ich dátumy narodenia, dátum kedy nastala zmena.
Neviem či to je tak správne, ale takto to robím. Prosím tiež o názor skúsenejších.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Inečka Pozri príspevok
Ja dopisujem aj deti do tabuľky na str. 3 (nedávam ich na 1. stranu, lebo si myslím, že tam sa píše iba pri prvom podpisovaní vyhlásenia). Druh zmeny napíšem uplatnenie daň. bonusu, napíšem deti a ich dátumy narodenia, dátum kedy nastala zmena.
Neviem či to je tak správne, ale takto to robím. Prosím tiež o názor skúsenejších.
No keďže sa nik nevyjadril,budem postupovať ako ty,Inečka.
Ďakujem Ti.Pekný večer prajem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať