Zavrieť

Porady

sociálne štipendium pre vysokoškolákov

Vie mi niekto poradiť, podľa čoho sa určuje nárok na sociálne štipendium pre vysokoškolákov?
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

skúste tu:
http://www.modernaskola.sk/Index,p17...neho-stipendia
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

Ďakujem.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

zdravím.
synovi nepriznali sociálne štipendium, pretože nesplnal kritériá. vtedy sme s manželom ešte neboli rozvedení. syn bude mat v septembri 26 rokov a je v poslednom ročníku vysokej školy. trvalé bydlisko má so mnou. nemá žiadny príjem, prídavky na neho nedostanem, na sociálne štipendium zase nárok nebude mat, kedže sa posudzuje spoločne so mnou.
má nárok aspon na nejakú sociálnu podporu od štátu? alebo aspon príspevok na bývanie?
0 0
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kedze uz mal 25 rokov.
0 0
tomasjuve tomasjuve

tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

situacia v nasej rodine je asi takato rodicia maju spolu s.r.o.cku (sami) poberaju minimalnu mzdu kvoli odvodom a delia si zisk ( neviem aky ) sme 4 deti, traja vysokoskolaci jedna stredoskolacka. ja a dalsi surodenec mame dohodu o brigadnickej cinnosti a tak nieco drobne zarobime. tak sa chcem spytat ze ktore z tychto prijmov sa zaratavaju pre vypocet ci splname kriteria na udelenie socialneho stipendia? mozme poziadat a teorticky nam mozu byt priedelene socialne stipendia vsetkym vysokoskolskym surodencom.
0 0
lluucciia lluucciia

lluucciia je offline (nepripojený) lluucciia

Dobrý deň, chcem sa opýtať či mám nárok na sociálne štipendium, príp. iný príspevok ak: mám 25rokov, nebývam s rodičmi, začala som študovať na druhej vysokej škole/platím školné/- a teda už mám jeden titul, teda jednu VŠ absolvovanú. Je tu nejaká možnosť príspevku od štátu,školy...??? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lluucciia Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať či mám nárok na sociálne štipendium, príp. iný príspevok ak: mám 25rokov, nebývam s rodičmi, začala som študovať na druhej vysokej škole/platím školné/- a teda už mám jeden titul, teda jednu VŠ absolvovanú. Je tu nejaká možnosť príspevku od štátu,školy...??? Ďakujem
Máš nárok na dávku v hmotnej núdzi (ak nemáš iný príjem). Informuj sa na Úrade práce, soc. vecí a rodiny. Platitelom zdr. poistenia už nie je za teba štát. Musíš sa prihlásiť v zdr. poisťovni ako samoplatitel.
0 0
Puyol35 Puyol35

Puyol35 je offline (nepripojený) Puyol35

chcem sa spýtať či mám narok na soc. stipendium v prípade ze byvam sam (rodicov mam ale nebyvam s nimi) som v 3. rocniku 1. stupna VS, prijem nemam ziadny.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Puyol35 Pozri príspevok
chcem sa spýtať či mám narok na soc. stipendium v prípade ze byvam sam (rodicov mam ale nebyvam s nimi) som v 3. rocniku 1. stupna VS, prijem nemam ziadny.
Ak chceš aby si bol posudzovaný sám, musíš mať od obidvoch rodičov súdom stanovené výživné.
1 0
Puyol35 Puyol35

Puyol35 je offline (nepripojený) Puyol35

no vyzivne stanovene nemam, proste som sa chcel osamostatnit tak bývam sám, no rodičia mi určitou sumou prispievajú. bez toho súdu sa to nedá???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Puyol35 Pozri príspevok
no vyzivne stanovene nemam, proste som sa chcel osamostatnit tak bývam sám, no rodičia mi určitou sumou prispievajú. bez toho súdu sa to nedá???
Neda.
To by vedeli potom vsetci vysokoskolaci dostavat socialne stipendium.
1 0
demon115 demon115

demon115 je offline (nepripojený) demon115

Dobry vecer. Chcem sa opytat ci mam narok na socialne stipendium, ak som 19 rocny student vysokej skoly, mam pracujucich nerozvedenych rodicov, ale nebyvam s nimi. Beru na mna rodinne pridavky. Ak nechcem aby sa pocital prijem rodicov, musim mat sudom stanovene vyzivne? dakujem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

demon115 Pozri príspevok
Dobry vecer. Chcem sa opytat ci mam narok na socialne stipendium, ak som 19 rocny student vysokej skoly, mam pracujucich nerozvedenych rodicov, ale nebyvam s nimi. Beru na mna rodinne pridavky. Ak nechcem aby sa pocital prijem rodicov, musim mat sudom stanovene vyzivne? dakujem.
Pisalo sa to o 2 prispevky vyssie.
Musis mat stanovene vyzivne podla prijmu rodicov a az podla jeho vysky to mozno narok vznikne alebo aj nie.
Rodicia su povinni ta zivit, nakolko sa trvale pripravujes na povolanie.
0 0
demon115 demon115

demon115 je offline (nepripojený) demon115

ivka70 Pozri príspevok
Pisalo sa to o 2 prispevky vyssie.
Musis mat stanovene vyzivne podla prijmu rodicov a az podla jeho vysky to mozno narok vznikne alebo aj nie.
Rodicia su povinni ta zivit, nakolko sa trvale pripravujes na povolanie.
niekde som cital ze staci aj mimosudna dohoda o vyzivnom...da sa aj takto? Ked sa s rodicmi dohodnem na nejakej sume tak teoreticky by sa malo dat aj mimo sudu to vyriesit...
0 0
mischka32 mischka32

mischka32 je offline (nepripojený) mischka32

Ja by som sa vas chcela opytat, budem mat 25 rokov. Neviem,ci uz bola podobna otazka,nenasla som. Byvam s rodicmi.Budu ako spolocne posudzovana osoba,ak na mna uz ziadne pridavky nedostavaju a vlastne ma uz ani nezivia ? (oficialne,podla zakona).
Mam narok na soc.stipendium? Alebo si musim zmenit trvaly pobyt,aby som bola samostatne posudzovana osoba? Dufam,ze som to napisala zrozumitelne,v tychto veciach sa nevyznam,je to pre mna spanielska dedina.
DAKUJEM ZA ODPOVED
0 0
mischka32 mischka32

mischka32 je offline (nepripojený) mischka32

mischka32 Pozri príspevok
Ja by som sa vas chcela opytat, budem mat 25 rokov. Neviem,ci uz bola podobna otazka,nenasla som. Byvam s rodicmi.Budu ako spolocne posudzovana osoba,ak na mna uz ziadne pridavky nedostavaju a vlastne ma uz ani nezivia ? (oficialne,podla zakona).
Mam narok na soc.stipendium? Alebo si musim zmenit trvaly pobyt,aby som bola samostatne posudzovana osoba? Dufam,ze som to napisala zrozumitelne,v tychto veciach sa nevyznam,je to pre mna spanielska dedina.
DAKUJEM ZA ODPOVED
este sa opravim.s rodicmi nebyvam,ale mam tam trvale bydlisko. Byvam v meste mojej vysokej skoly v byte.
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

chcela by som sa opýtať, som pobrateľkou soc.štipendia. V roku 2010 som mala nejaké brigády. Môžem si podať daňové priznanie aby mi vrtátili zrazenú daň ? Neopvplyvní to potom výšku posudzovaných príjmov k štipendiu v budúcom roku ?
0 0
Andrej Šeban Andrej Šeban

Andrej Šeban je offline (nepripojený) Andrej Šeban

Všetky základné informácie o sociálnych štipendiách pre vysokoškolákov nájdete na stránke Študentské financie (studentskefinancie.sk). Podmienky na získanie sa riadia pomerne zložitými pravidlami, tak bude najlepšie, keď si v online kalkulačke vypočítate aké štipendium vám vychádza.
0 0
Andrej Šeban Andrej Šeban

Andrej Šeban je offline (nepripojený) Andrej Šeban

daduc Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, som pobrateľkou soc.štipendia. V roku 2010 som mala nejaké brigády. Môžem si podať daňové priznanie aby mi vrtátili zrazenú daň ? Neopvplyvní to potom výšku posudzovaných príjmov k štipendiu v budúcom roku ?
Ročný príjem nezaopatrenej osoby (čo zrejme ako študentka ste) do výšky 1,2 násobku sumy životného minima dospelej osoby, t.j do hodnoty 2.733 Eur sa pre účely sociálneho štipendia počíta ako nula. Keďže predpokladám, že na príležitostných brigádach ste viac nezarobili, výšku posudzovaných príjmov k štipendiu to vo vašom prípade vôbec neovplyvní
0 0
ivanqa ivanqa

ivanqa je offline (nepripojený) ivanqa

Dobri den, mam otazku, ze prijem ktoreho rodica by som mala uviest v ziadosti o soc. stipendium, ak rodicia su rozvedeni po dosiahnuti mojej plnoletosti a nikomu som nebola zverena ani nikto z nich na mna neplati vyzivne, no moji rozvedeni rodicia byvaju v jednom dome, ja nemam ziadnu pracu, ani brigadu...dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať