Zavrieť

Porady

Návrh na vklad - zmena druhu pozemku

Zdravím poraďákov, mám podielovom spoluvlastníctve s bratom pozemok, ktorý sa skladá zo zastavanej plochy a záhrady. Chceme tento pozemok rozdeliť a za tým účelom sme si dali vypracovať geodetický plán na oddelenie pozemku. Teraz ideme dať vklad na kataster, moja časť je záhrada a neviem či je možné dať pri rozdelení pozemku zmeniť druh pozemku záhrada na zastavanú plochu resp. či je to vôbec potrebné. (chcem si tam postaviť totiž RD).

Ďakujem a pekný večer .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miso2 Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov, mám podielovom spoluvlastníctve s bratom pozemok, ktorý sa skladá zo zastavanej plochy a záhrady. Chceme tento pozemok rozdeliť a za tým účelom sme si dali vypracovať geodetický plán na oddelenie pozemku. Teraz ideme dať vklad na kataster, moja časť je záhrada a neviem či je možné dať pri rozdelení pozemku zmeniť druh pozemku záhrada na zastavanú plochu resp. či je to vôbec potrebné. (chcem si tam postaviť totiž RD).

    Ďakujem a pekný večer .
    Kým tam nebude stáť dom nemôže byť na katastri vedený pozemok ako zastavaná plocha. Až keď budeš mať RD postavený a zakreslený potom sa na LV objaví ako zastavaná plocha.

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    Dík za odpoveď. Ešte štyri otázočky, k návrhu na vklad ako prílohu dám 4x dohodu o vysporiadaní podielového spoluvlastníctva (sme 2 účastníci) ? podpisy musia byť overené na matrike na všetkých prílohách? ako prílohu dám aj nový geometrický plán ? vklad môžem podať napr. len ja sám?

    Ďík

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miso2 Pozri príspevok
    Dík za odpoveď. Ešte štyri otázočky, k návrhu na vklad ako prílohu dám 4x dohodu o vysporiadaní podielového spoluvlastníctva (sme 2 účastníci) ? podpisy musia byť overené na matrike na všetkých prílohách? ako prílohu dám aj nový geometrický plán ? vklad môžem podať napr. len ja sám?

    Ďík
    Odpoveď poznám len na poslednú otázku. Áno môžeš návrh podávať ty sám.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    miso2 Pozri príspevok
    Dík za odpoveď. Ešte štyri otázočky, k návrhu na vklad ako prílohu dám 4x dohodu o vysporiadaní podielového spoluvlastníctva (sme 2 účastníci) ? podpisy musia byť overené na matrike na všetkých prílohách? ako prílohu dám aj nový geometrický plán ? vklad môžem podať napr. len ja sám?

    Ďík
    Áno, ako prílohe dávaš 4x dohodu o vysporiadaní podielového spoluvlastníctva.Podpisy musia byť overené na všetkých exemplároch. Geometrický plán musí byť tiež prílohou podania a musí byť originál, alebo kópia overená katastrom.
    A ako napísal Smith, návrh na vklad môžeš podať aj ty sám.

    Ešte čo sa týka tvojej prvej otázky, zmeniť druh pozemku môžeš na základe rozhodnutia o výňatí poľnohospodárskej pôdy z pôdneho fondu - ak je pozemok v extraviláne (mimo zastavaného územia obce), alebo v intraviláne s výmerou nad 1000 m2. Ak je pozemok v intraviláne, do výmery 1000 m2 nepotrebuješ rozhodnutie o vyňatí, stačí súhlas pozemkového úradu na zmenu druhu pozemku.

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    Poraďáci, prosím Vás o radu, ak "Dohoda o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnej veci" obsahuje neoddeliteľnú prílohu geodetický plán ten plán môže byť volne priložený alebo musí byť cez horný roh scvaknutý s guľatým razítkom z matriky? a ak dohoda obsahuje geodetický plán treba ešte okrem toho sólo geodetický plán na KÚ ako príloha k návrhu na vklad?

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    ahoj riesil som podobny - avsak opacny problem .... kupovali sme parcelu, kde jedna jej cast bola zastavana plocha (kedysi tam stala stodola) ... po rozparcelovani, resp. po overeni geometrickeho planu sme museli este vybavit povolenie od pozemkoveho uradu, ze sa ta zastavana plocha meni na zahradu ... a ten k tomu este potreboval aj kladne vyjadrenie uradu podoznalectva ... )) ...
    r

    Martin- je offline (nepripojený) Martin-

    Martin-
    Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať : Kúpili sme pozemok (2 parcele) a zistili sme že na LV je spôsob využitia pozemku na jednej - Pozemky na ktorých sú postavené inžinierske stavby-cestne miestne a účelové komunikácie....
    A na druhej- Pozemky na ktorých sú postavené otatné inžin.stavby.
    Pred tým tam bol dom ktorý sa zbúral a potom to využívali ako záhradu.
    Môžeme na takomto pozemku stavať alebo je to nejako obmedzené?
    Ak nie tak aký je postup aby zmenili ten pozemok na stavebný?
    Veľmi pekne ďakujem.Martin

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Martin- Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať : Kúpili sme pozemok (2 parcele) a zistili sme že na LV je spôsob využitia pozemku na jednej - Pozemky na ktorých sú postavené inžinierske stavby-cestne miestne a účelové komunikácie....
    A na druhej- Pozemky na ktorých sú postavené otatné inžin.stavby.
    Pred tým tam bol dom ktorý sa zbúral a potom to využívali ako záhradu.
    Môžeme na takomto pozemku stavať alebo je to nejako obmedzené?
    Ak nie tak aký je postup aby zmenili ten pozemok na stavebný?
    Veľmi pekne ďakujem.Martin
    to ste mali zistovat pred kupou...

    k tomu "ostatne inzinierske siete" - toto mame aj my na parcele, kadial ide pripojka vody ineho suseda...

    Martin- je offline (nepripojený) Martin-

    Martin-
    To už viem aj ja že sme to mali poriadne preveriť.
    Nemá s tým niekto skúsenosti alebo nejaké poznatky?
    Je tam písané "inžinierske stavby " a nie inžinierske siete.
    A na int.stránke obce som našiel Plán všeobecných zásad funkčného usporiadania územia a v tom je aj náš pozemok určený na Zástavbu rod. domov a dvorov .
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.