Zavrieť

Porady

331 Zamestnanci

Účtovná osnova
Príklady účtovania na tomto účte (pri texte možno uviesť aj protiúčet)
Každý novú možnosť prosím uvádzajte odrážkou (neskôr ich zhrniem do jedného príspevku):

- (príklad účtovania) + súvzťažné účty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Chcel by som sa informovat sveta viac skusených , mam dvoch zamestnancov v sro na plný uvazok, s rovnakým platom , jedneho mam uctovat na 331 zamestnanci a druheho (ktorý je zaroven spoločnikov, - za tuto funkciu neberie ziaden plat ci odmenu) mam uctovat na 366 jeho mzdu alebo rovnako na 331 zamestnanci ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    aladin
    Chcel by som sa informovat sveta viac skusených , mam dvoch zamestnancov v sro na plný uvazok, s rovnakým platom , jedneho mam uctovat na 331 zamestnanci a druheho (ktorý je zaroven spoločnikov, - za tuto funkciu neberie ziaden plat ci odmenu) mam uctovat na 366 jeho mzdu alebo rovnako na 331 zamestnanci ?
    zamestnanci idu na 331 - všetci. Keď má príjem z tit. PP. :p

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    aladin
    Chcel by som sa informovat sveta viac skusených , mam dvoch zamestnancov v sro na plný uvazok, s rovnakým platom , jedneho mam uctovat na 331 zamestnanci a druheho (ktorý je zaroven spoločnikov, - za tuto funkciu neberie ziaden plat ci odmenu) mam uctovat na 366 jeho mzdu alebo rovnako na 331 zamestnanci ?
    mam presne to iste v podobe 2 spoločníkov - žiadna odmena - podľa auditora mám účtovať 366!!! tak tak aj učtujem...

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    jasne je písane že účet 366 je účet záväzkov zpoločníkom zo závislej činnosti --súhlasim s tým ako píše syamlee
    a na 331 len zamestnancov ..

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    oooohhnie preto sa informujem lebo pýtal som sa dvoch jeden mi poradil tak druhý onak.. ako vidím aj vy dvaja mate iný názor... Ja zastavam myšlienku 331 zamestnanci

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Aladin a načo je potom účet 366 kde sa jasne píše o záväzkoch spoločníkov zo závislej činnosti ked ty zastávaš názor 331 tak mi to vysvetli.. mne jasne hovorí že 366 je určený pre vyučtovanie miez a odmien ktorá sa uskutočnuje vo výplatnej listine a tá je zároveň učtovným dokladom

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ked sú obidvaja v trvalom pracovnom pomere, sú zamestnanci.. tak na 331, na 366 by som to účtovala jedine vtedy, keby boli len spoločníci

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    babenko1
    ked sú obidvaja v trvalom pracovnom pomere, sú zamestnanci.. tak na 331, na 366 by som to účtovala jedine vtedy, keby boli len spoločníci
    definujte si pojem čo je závislá činnosť ..je to predsa aj TPP

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ale aj ako spoločník môže poberať príjmy, len nemajú podpísanú pracovnú zmluvu... mala som taký prípad...a vtedy to ide na 366

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    babenko1
    ale aj ako spoločník môže poberať príjmy, len nemajú podpísanú pracovnú zmluvu... mala som taký prípad...a vtedy to ide na 366
    súhlasím že aj odmena bez podpísania prac. zmluvy ide na 366 ale aj ked je podpísaná prac. zmluva

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    --------------------------------------------------------------------------------
    Este ked ste tu spytal by som sa este na jednu vec....


    Kedže teraz sme zakladali sro a nemame s tým ktovie kolko skusenosti mal by som jednu otazku :

    S.r.o. založena v oktobri vyrobila stratu cca 44 tisic. (iba zriadovacie ) bol zapis z valneho , kde to spoločnici (2) zobrali na vedomie s tým že sa vysporiada v dalsich rokoch ked sa vyrobí zisk v nasledujucich rokoch.
    a) musi byť to tam napisane že sa to vysporiada zo zisku dalsieho roka ?
    b) v roku 2005 to zauctovat len ako 429 na neuhradenu stratu ?

    rezervnz fond v roku 2004 nebol tvorený, bude až zo zisku...

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    aladin
    tak neviem ...no fakt som pafff
    nebud paff.. riad sa zákonom o účtovnictve

    a k tej druhej otázke stou stratou... jasne tam máš písane vysporiadajú zo zisku v nasledujúcich obdobich t.j. ked bude zisk tak vysporiadajú ale ked nebude tak ti to ostane vysieť na 429

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Znovu nahadzujem túto tému, lebo nie som si istá, ako to vlastne má byť.
    Keď je konateľ - spoločník aj zamestnancom na prac.zmluvu, účtujete na účtoch 521/331 alebo 522/366???????????? Súrne potrebujem, lebo potom musím opraviť všetky ID a pohyby na účtoch. Ja som totiž účtovala na 521/331 od r. 2004, lebo pred r. 2004 boli iba spoločníci-konatelia bez PP, a teraz sú zamestnancami, tak teda účtujem na 331. Neviem,či je to dobre. Poraďte prosím.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Na 522/366, lebo v § 54 ods. 4 je uvedené, že na účte 366- Záväzky voči spoločníkom a členom zo závislej činnosti sa účtujú záväzky voči spol. v s.r.o z pracovnoprávnych vzťahov vrátane sociálneho poistenia.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Anonymka
    Znovu nahadzujem túto tému, lebo nie som si istá, ako to vlastne má byť.
    Keď je konateľ - spoločník aj zamestnancom na prac.zmluvu, účtujete na účtoch 521/331 alebo 522/366???????????? Súrne potrebujem, lebo potom musím opraviť všetky ID a pohyby na účtoch. Ja som totiž účtovala na 521/331 od r. 2004, lebo pred r. 2004 boli iba spoločníci-konatelia bez PP, a teraz sú zamestnancami, tak teda účtujem na 331. Neviem,či je to dobre. Poraďte prosím.
    už to tu bolo rozoberané viď vyššie príspevky treba čítať.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Luna
    Keď je konateľ zamestnaný na prac.zmluvu tak potom účtuješ 522/366
    Áno, tak účtujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.