Zavrieť

Porady

2 otazky ohladom zalozenia sro

Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

1
Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

2
Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

"Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    hanka kralova Pozri príspevok
    Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

    1
    Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

    2
    Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

    "Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

    Vopred dakujem.
    Výpis z registra trestov Ti pri založení ŽL vyžiada živnostenský úrad.
    Osoba, ktorá nebude ani spoločníkom ani konateľom bude tzv. "zodpovedný zástupca". Tento musí byť v pracovnom pomere v s.r.o. Nahlásiš ho pri zakladaní živnosti ako zodpovedného zástupcu.
    hanka kralova
    mysimis Pozri príspevok
    Výpis z registra trestov Ti pri založení ŽL vyžiada živnostenský úrad...
    si si ista na 100% tym vypisom z registra? pozri toto:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=21&etype=2&eventid=863

    Od 1. 10. 2007 už nepotrebujete na vydanie živnosti doniesť na živnostenský úrad výpis z registra trestov - pri ohlásení živnosti alebo pri žiadosti o koncesiu zároveň uvediete údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov a živnostenský úrad si tento výpis zaobstará sám. Osobitný poplatok za výpis z registra trestov už neplatíte
    .

    ospravedlnujem sa mysimis, odpovedala spravne, ja som to nejako poplietla, vdaka mysimis
    Naposledy upravil hanka kralova : 16.02.08 at 19:06
    hanka kralova
    mysimis Pozri príspevok
    Osoba, ktorá nebude ani spoločníkom ani konateľom bude tzv. "zodpovedný zástupca". Tento musí byť v pracovnom pomere v s.r.o. Nahlásiš ho pri zakladaní živnosti ako zodpovedného zástupcu.
    Musi byt v pracovnom pomere cely cas nonstop? Poviem priklad: co ak pol roka konkretne tato cinnost neni vykonavana, stale musi byt tento clovek zamestany?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    hanka kralova Pozri príspevok
    Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

    1
    Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

    2
    Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

    "Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

    Vopred dakujem.
    RT si ŽÚ vyžiada bez tvojej pomoci iba v prípade, ak konateľmi SRO budú občania SR. V príp., ak by sa jednalo o štátnych príslušníkov iného štátu, musíš tieto RT z ich domovskej krajiny (úradne preložené do SJ) predložiť ty.

    V prípade otázky týkajúcej sa zodpovedného zástupcu pre predmet podnikania, ktorý si uviedla, odporúčam preštudovať si Zoznam odporúčaných voľných predmtov podnikania, ktorý bol zverejnený iba nedávno. Došlo tam k určitým zmenám. V prípade ak potrebuješ nejakú ďalšiu radu alebo pomoc, napíš mi SS, rada ti poradím.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    hanka kralova Pozri príspevok
    Musi byt v pracovnom pomere cely cas nonstop? Poviem priklad: co ak pol roka konkretne tato cinnost neni vykonavana, stale musi byt tento clovek zamestany?
    Je zapísaný v živnosti ako zodpovedný zástupca, v prac. právnom pomere musí byť po celý čas a dokonca to kontrolujú.
    Naposledy upravil Zužu : 15.02.08 at 19:16 Dôvod: oprava textu
    hanka kralova
    zalobaba Pozri príspevok
    ...V prípade ak potrebuješ nejakú ďalšiu radu alebo pomoc, napíš mi SS, rada ti poradím.
    ahoj zalobaba, ss sa ti nedaju posielat, lebo si prekrocila limit

    ten zoznam volnych zivnosti myslis tento?
    http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

    nenasla som zoznam viazanych civnosti, nevies nahodou, kde by som ho nasla?

    prajem pekny vikend, hanka

    2 otazky ohladom zalozenia sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.