Zavrieť

Porady

Prípad sused

Ahoj poraďáci.
Mám jeden problém.Bývam v rodinnom dome,ktorý sa nachádza v radovej zástavbe,kde jednotlivé rod.domy sú spojenené s garážou pre osob.auto.Rod.domy majú ploché strechy.Minulý rok si sused prestaval svoju plochú strechu na valbovú.Pretože navrhovaná strecha jeho domu presahovala vyše pol metra nad môj pozemok,potreboval môj súhlas.Dohodol som sa sním ,že mu dám súhlas,keď aj on súhlasí s tým,
že ja si urobím nadstavbu svojej garáže.
Dal som mu písomný súhlas ,ktorý potreboval na stav.povolenie.On mi dal tiež súhlas ,ale bohužial iba ústny.Svoj dom si aj pekne krásne ešte minulý rok aj zrekonštruoval a teraz som bol na ťahu ja.
Ešte minulý rok som si aj ja nechal vypracovať stavebný projekt ,ktorý sa trocha pretiahol/údajne vinnou statika/,ale začiatkom tohto roka som ho už mal hotový.Moje prvé kroky viedli hneď k susedovi pre jeho písomný súhlas.
Čo myslíte poraďáci dostal som ho?Samozrejme že nie.Začal si vymýšlať
rôzne argumenty,ktoré som mu postupne vyvracal.Nakoniec prišiel stým že mu moja prístavba zatieni jeho dom ,hoci strecha mojej garáže bude pod
úrovńou jeho strechy ,ktorá presahuje na môj pozemok.
Ak máte niekto s takýmto prípadom skúsenosti ,tak prosím poraďte a ak je to možné aj po právnej stránke.
Zmluvu o zriadení vecného bremena sme nespísali.
Zatiaľ ahoj a vopred ďakujem za dobrú radu , ktorou by som mohol vypáliť
susedovi rybník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ARCHIZA je offline (nepripojený) ARCHIZA

    ARCHIZA
    Pokiaľ sused nedá súhlas pred stavebným konaním stavebný úrad ho vyzve, aby sa k navrhovanej stavbe vyjadril. Ak tak neurobí má sa za to, že s navrhovaným objektom súhlasí. Pokiaľ dá námietku, musí byť opodstatnená. Vo vašom prípade uvádzate, že namieta ohľadom zatienenia jeho rodinného domu. Ak má okná z obytných miestností v smere Vašej navrhovanej stavby, môže byť jeho argument opodstatnený. V takom prípade môže stavebný úrad požadovať vypracovanie svetlotechnického posudku.

    l-servis je offline (nepripojený) l-servis

    l-servis
    Ďakujem za reakciu na môj príspevok -Prípad sused.Ešte by som chcel upresniť, že okno, ktoré zatienim svojou prístavbou leží na severnej strane a pre lahšiu
    orientáciu celej situácie prikladám pár obrázkov
    P2210822.jpg  
    P2210823.jpg  
    P2210824.jpg  
    1/1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.