Zavrieť

Porady

Export rucnych vyrobkov do zahranicia

Je mozne aby fungoval export rucne vyrobeneho tovaru zo Slovenska do Australie?
Pytam sa z toho hladiska ze tu zijem a ludia su tu do rucne vyrobenych vyrobkov zblazneny a hlavne ak su to vyrobky z Europy.
Ako zozeniem dodavatela zo Slovenska ktory by mi sem ten tovar posielal?
DA sa to vobec?Ake su rizika?
Dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Myslím, e je to možné. Skôr býva problém zabezpečiť dobrý odbyt. Ak ten máš, tak smelo do toho.
    Máš predstavu, aký tovar konkrétnejšie by to mal byť?
    Odberatelia by boli len neni dodavatel za rozumnu cenu.Aj prepravu viem zabezpecit.Malo by sa jednat o keramiku,sklo,porcelan...
    Mam taku predstavu ze by si to velkoodberateli vyberali z katalogu a potom by sa to len dopravilo sem do Australie.
    Len nie som si ista ci by to tak fungovalo
    Dakujem,idem hned kontaktovat vyrobcov a skusit sa na niecom dohodnut.Ak nie budem sa musiet orientovat na inu podnikatelsku cinnost.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    myslím, že výrobcov by sa dalo najsť viac. Toto su prve adresy, co mi vypadli z google.
    Nevies nahodou ako to je ked dodavatel na Slovensku nie je platcom DPH.Ako sa v tomto pripade vyclieva takyto tovar?A ako mi z tovaru vyrataju dan tu v Australii?V tejto oblasti sa neviem pohybovat preto sa pytam.O daniach nic neviem...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Na to treba skor poznat australske zakony. Ale predpokladam, ze je jedno, ci je, ci nie je platcom, DPH sa vypocita z ceny na fakture. Ale upozornujem, ze to sa iba domnievam, mozno je to cele inak

    Míša je offline (nepripojený) Míša

    Míša
    Dobrý den, zapojím se do debaty: měla by jste zájem i o ručně malované sklo (vysoký smalt) podle požadavku odběratele(např. jubilejní číše, svatební poháry ale i ruzné soupravy,...)?

    najko je offline (nepripojený) najko

    najko
    Pozdravujem, ak mozem trocha pomoct okolo vyvozu a cla do tretich krajin-Australie ,nie je problem,mam znameho. Co sa tyka DPH, je uplne jedno ci je vyrobca platic alebo nie...Staci v podstate faktura od vyrobcu, vybavit papiere na colnici a ide sa- tak v skratke
    Pisem to preto, lebo sa prave chystam uskutocnit nieco podobne a som vlastne aj ten vyrobca...
    Ak chcete mozeme sa o tom dohodnut na sklennysen

    ajab je offline (nepripojený) ajab

    ajab
    Dobry den,
    rad by som s Vami nadviazal spolupracu, moj mail je pravdepodobne volne dostupny.
    Dakujem
    ajab

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.