Zavrieť

Porady

Nieco o tom ako exportovat do PDF

Anketa: Používame tento PDF export:

Počet hlasujúcich
8. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • PrimoPDF

    2 25.00%
  • PDF Creator

    4 50.00%
  • Stormware PDF printer

    1 12.50%
  • Exportujem priamo z Open Office

    1 12.50%
  • Iné

    2 25.00%
  • Žiadny alebo neviem

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Ahojte,

vcera a dnes som sa trosku zapodieval tlacou do PDF. Ak mate o tento druh exportu dokumentov zaujem, skuste si precitat moje skusenosti, snazim sa byt strucny

Export do PDF

Poziadavky na ktore som bral ohlad:
- dostupnost a solidnost programu
- iba programy ktore su legalne zadarmo (okrem Stormware, kt. je sucastou Pohody)
- program sa sprava ako tlaciaren
- moznost volit zaheslovanie dokumentu (ochrana)
- ine funkcie

Testovane produkty:
- Free PrimoPDF (www.primopdf.com)
- PDF Creator (http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download)
- Stormware, podpora tlace do PDF pre uct. SW pohoda

Subjektivne skusenosti:
- Free PrimoPDF vo verzii 3.2 vyzaduje instalaciu .NET 2.0 na ktoru sa pocas instalacie dost dlho caka. Program ma jednoduche uzivatlske rozhranie a komunikuje velmi jednoduchmi a zrozumitelnymi dialogmi. Ma niekolko nedostatkov, ktore vsak pri beznom pouzivani nevadia (najdete aj moje komentare na tomto forume http://forums.primopdf.com/)
- PDF Creator vo verzii 0.9.5 doinstaluje aj Ghostscript 8, instalacia je rychla a jednoducha. Program ma prehladne rozhranie, umoznuje velmi detailne a prepracovane nastavenie vlastnosti programu a vystupu. Podporuje priame odoslanie exportu (tlace) cez email ako prilohu. Pre menej znalych je setup az prilis detailny, ale zakladne nastavenie je celkom OK aj pre laika. Program sa nainstaluje ako tlaciaren, umoznuje export do PDF a ako "bonus" aj do niekolkych dalsich formatov (EPS, PNG, JPG, TIF, a ine). Instalacia podporuje niekolko jazykov vratane SK, CZ a ine. Zaujimavostou je aj "vodoznak" ktory sa da implementovat na zelanie do vystupov. Instalacia umoznuje aj volbu "sietovej tlaciarne".
- Stormware zareagoval na poziadavku PDF exportu a vyvinul vlastny PDF printer. Sucasna vezria v Pohode 8800 nepodporuje detailne nastavenie cryptovania dokumentov co v urcitej miere vadi pri zabezpeceni dokumentu proti pozmenovaniu. V dalsich verziach urcite nastane posun k lepsiemu, napriek tomu je program slusne pouzitelny nasledne aj pre ine aplikacie.

Zaver
- vsetky testovane programy umoznuju tlac z takmer akejkolvek Windows aplikacie rovnako ako na skutocnu tlaciaren. Lisia sa detailnostou nastavenia, komunikaciou pri tlaci a mnozstvom pridavnych funkcii.

Moj subjektivny rebricek:
1. PDF Creator
2. Free PrimoPDF
3. Stormware


P.S. Nezabudnime tu sponemut aj nativnu (vstavanu) podporu exportu do PDF v kancelarkom baliku Open Office.
Naposledy upravil bryan : 18.02.08 at 09:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja používam dopdf. Je to freeware a pracuje perfektne. Exportuje čokoľvek do pdf.
    http://www.dopdf.com/ Uvedený programček umožňuje exportovať napr. z MRP
    priamo do PDF a môžem poslať klientovi výkazy

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zo softu na tlačenie do PDF súboru používam primoPDF. Podobne ako písal Braňo výkazy nie je potom problém posielať, archivovať.....Podrobný návod na inštaláciu aj s obrázkami : http://www.hdsoft.sk/site/primopdf/primopdf.php

    Nieco o tom ako exportovat do PDF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.