Zavrieť

Porady

prijem zo zahranicia

Potrebovala by som poradit v otazke podania DP.Manzel ma prijem v zahranici,kde vykonava sportovu cinnost na zaklade neprofesionalnej zmluvy,ktoru na SR neuznali ako pracovnu,cize je vedeny ako dobrovolne nezamestnany.Za rok 2004 poberal prijem v mesiacoch jan.,feb.,mar.,apr.,aug.,sept.,okt.,nov.,dec. v zahranici(Francuzsko),kde sa mu prijem aj zdanil a tu poda aj DP.Na Slovensku nema a ani nemal ziadny prijem.Musi podat DP aj na SR?
Okrem toho vlastne nevieme ci v jeho pripade nie je SZCO.Ak ano,ake ma ine povinnosti ohladom odvodov do SP,Nemocenske,.... (tie si na SR neplati,plati si ZP vo VSZP,ale pritom ma komercne poistenie v zahranicnej poistovni). Nie je nam jasne definovanie SZCO,kedze tu sportovu cinnost vykona v zahranici.
Moc by ste nam pomohli,keby ste niekto vedeli o danej problematike poskytnut blizsie info.Dakujem a prajem pekny den vsetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    Afenka, ja som v podobnej situacii, tiez neviem ci musim to priznanie podat alebo nie. Viem len jednu vec, ze ak je manzel poisteny v komercnej poistovni vo francuzsku, nemoze si platit zdravotne poistenie vo VSZP, je to nelegalne! (zamezdenie dvojiteho poistenia v ramci EU). Co je SZCO?
    P.

    afenka je offline (nepripojený) afenka

    afenka
    SZCO je samostatne zarobkovo cinna osoba. A k tomu poisteniu, je to naozaj nelegalne, nenasla som to v ziadnom zakone . Ja o tom neviem, a ani poistovna si zatial nestazovala..... Ved si poziadame o vratenie penazi !:p
    A.

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    Citujem cast odpovede, ktoru som dostala na otazku, ci mozem byt poistena v zahranicnej komercnej poistovni a zaroven si pobrovolne platit 910,-......"Zo zákonného zdravotného poistenia ste podľa §3, ods.3 b) zákona 273/1995 Z.z .v znení neskorších predpisov mali byť aj doteraz vyňatá, pretože v SR bol a naďalej je povinný, nie dobrovoľný, systém verejného zdravotného poistenia a zákonom sú taxatívne určené kategórie povinne resp. verejne zdravotne poistených osôb. To znemená, existuje iba poistenie osôb "dobrovoľne nezamestnaných", nie dobrovoľné poistenie, ako vo Vašej otázke uvádzate. Podľa už citovaného §3, ods.2 a) zákona 580/2004 v znení neskorších predpisov by ste teda nemali byť v SR verejne zdravotne poistená. RNDr. Eva Pálková, vedúca Odboru doplnkového poistenia".......Dufem, ze to pomoze!
    Petra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.