Zavrieť

Porady

prijatie finančného daru z daň.hľadiska

Dobrý deň,
prosím Vás o radu
máme podpísanú darovaciu zmluvu (finančný dar) účelovo viazaný na nákup materialu. Zmluva podpísaná ešte v roku 2007, ale peniaze prišli až 2008.
Zaúčtujem si to v roku 2007 ako 378/648.
V roku 2008: príjem penazí 221/378 a následne nákup materialu 501/221.
Minulý rok po dohode s daň.poradcom sme dali prijatý finančný dar na 648 ako odpočítateľnú položku (na základe §12 ods. 7 písm.b, kde predmetom dane nie je príjem získaný darovaním) a náklady, ktoré vznikli pri nákupe materialu, z peňazí finančného daru sme dali v tej istej sume ako pripočítateľnú položku. V podstate vplyv na daň bola nulová.
Teraz, ale neviem, ako to mám riešiť pri vyplňaní DP za rok 2007 - keď je skutočný príjem penazí až v roku 2008. Ako mám posúdiť 648,501 - daňové,nedaňové???
Prosím o radu, lebo naozaj s tým neviem pohnúť.
ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    SZČO príjme finančný dar na základe darovacej zmluvy. Zaplatí z prijatej čiastky daň z príjmu ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jess Pozri príspevok
    SZČO príjme finančný dar na základe darovacej zmluvy. Zaplatí z prijatej čiastky daň z príjmu ?
    nie .

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Dobrý deň.Mohli by ste mi prosím citovať § ZDP , ktorý hovorí , že prijatý finančný dar pre príjemcu FO-podnikateľa nie je predmetom dane. Nie je mi jasná odpoveď v príspevku č.4. Hľadala som v ZDP ale našla som len pre PO § 12 ,odst.7 písm b

    V mojom prípade : SZCO prijal od inej firmy finančný dar 10 000 Sk na základe darovacej zmluvy účelovo viazaný. Bude tento príjem predmetom dane z príjmu ?
    Ďakujem

    prijatie finančného daru z daň.hľadiska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.