Zavrieť

Porady

DPH z prirážky(úroku)pri leasingu motorky

Máme na leasing motorku, sme plátcovia DPH
pri splátkach z istiny uplatňujem DPH (343/474), neviem však, či si môžem uplatniť na 343 aj DPH z prirážky (úroku) alebo či to mám účtovať ako 568/474?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    dobre, ja osobne si myslím, že DPH z úroku si uplatním na 343 pri splátkach, rovnako ako pri DPH z istiny

    dovôd: pri motorkách je možnosť odpočítania DPH

    no ale aj tak by som uvítala niekoho kto má na leasing nejaké úžitkové vozidlo, platcu DPH a účtuje leasing po novom, aby mi sem hodil názor

    plíííz
    Naposledy upravil Sefcikova : 18.03.05 at 13:20

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Sefcikova
    dobre, ja osobne si myslím, že DPH z úroku si uplatním na 343 pri splátkach, rovnako ako pri DPH z istiny

    dovôd: pri motorkách je možnosť odpočítania DPH

    no ale aj tak by som uvítala niekoho kto má na leasing nejaké úžitkové vozidlo, platcu DPH a účtuje leasing po novom, aby mi sem hodil názor

    plíííz
    áno, je to správne. Pri úžitkových vozidlách je možnosť uplatniť si DPH aj z istiny, aj z úroku, tak ako píšeš pri jednotlivých splátkach.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím so Slnkom, je to správne.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Pri osobných vozidlách ale nie je možné ani z istiny ani z úroku jestli se nepletu...

    DPH z prirážky(úroku)pri leasingu motorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.