Zavrieť

Porady

Stravné a cestovné konateľov

Konatelia si chcú uplatniť stravné na celý rok, a tiež cetovné náhrady, ktoré absolvovali súkromným autom, ale neuhradili cestovnú daň, myslíte, že je to v súlade so zákonom (to stravné a cestovné majú v kolektívnej zmluve)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    v zakone o dani z prijmov sa nepise ze ked nezaplatis cestnu dan ze si nemozeas uplatnovat nahrady a naklady spojene s prevadzkjou vozidla
    pokial su konatelia zamestnancami spolocnosti a na sluzobne cesty chodili vlastnym autom len si daj pozor na nahrady domace a zahranicne SC lebo pri zahranicnych im musis dat min. 5% vreckove
    brat mal podoben zabudol zaplatit cestnu dan a s autom podnika uplatnuje vsetky naklady a danovak nemal namietky len ked doplatil cestnu dan caka ho pokuta ale to bude niekedy za par rokov ked na to dojdu a vyrubia ju

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    ja by som potrebovala poradiť: občan SR je na Slovensku od januára konateľom, iné zamestnanie nemá, bol dobrovoľne nezamestnaný, súčasne má pobyt aj v Nemecku z dôvodu štúdia (u nás nemá štatút študenta), môže sa mu vyplácať stravné aj cestovné, keď občas chodieva do Nemecka aj na služobné cesty ako konateľ? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla. Ďakujem

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    alena
    ja by som potrebovala poradiť: občan SR je na Slovensku od januára konateľom, iné zamestnanie nemá, bol dobrovoľne nezamestnaný, súčasne má pobyt aj v Nemecku z dôvodu štúdia (u nás nemá štatút študenta), môže sa mu vyplácať stravné aj cestovné, keď občas chodieva do Nemecka aj na služobné cesty ako konateľ? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla. Ďakujem
    je zamestnanec firmy alebo pracuje pre nu externe ????

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    pokial pobera odmenu a nie mzdu to znamena ze nie je zamestnancom dobre tomu rozumiem???
    ak je to takyto pripad nema narok na stravne ani cestovne podla mna, je to jeho problem ze je student v nemecku a ze popri ceste do nemecka vybavi aj sluzobne veci berie za to odmenu a je to jeho sikovnost
    ak to chces mat v nakladoch tak to zakalkuluj do tej odmeny

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Konatel spolocnosti ma narok na cestovne nahrady pri kazdej pracovnej ceste, aj v pripade, ze nie je zamestnancom spolocnosti. Dolezite je, aby to bola pracovna cesta z titulu vybavovania obchodnych zalezitosti pre spolocnost.

    Stravné a cestovné konateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.