Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rika Pozri príspevok
Tento rok by sme sa chceli pozrieť do Biogradu na moru. Boli ste tam niekto?
V Biograde som bola niekoľkokrát, ale nikdy som tam nebola ubytovaná. My sme chodievali na nápriotivný ostrov Pašman na južnú stranu. už som to spomínala. Mne sa Biograd javí ako veľmi príjemné maličké mestečko, dá sa tam v pohode nakúpiť, prejsť, poobzerať kostol a uličky, odchádzajú ztadial výletné lode po okolí, ako východiskový bod na celodenné výlety (Kornaty, okolité ostrovy, Zdar, na juh Šibenik, vodopády KRKA, Vranské jazero, nie je veľmi ďaleko ani do Paklenice na celodenný výlet) je výborný, ak si autom, nemáš problém. S ubytovaním neviem ako, ale pláže priamo v Biograde sa mi nezdali nič moc .) Skús ešte pozisťovať. Pozri aj fúra na www.chorvatsko.cz. České stránky sú v tomto lepšie. Trajekt na náprotivný ostrov Pašman premáva v sezóne cca od 6,00 do asi 21,30 ? Bežne asi tak každú 1,5 - 2 hodiny, ale ak je nápor tak pendlujú neustále s menšími prestávkami a nejdú podľa cestovného poriadku. V Biograde majú v pohode markety aj pekárne, a na promenáde výbornú zmrzlinu. O suveníry nie je núdza. Inak do Biogradu sa po dialnici dostanete asi tak za 8 hodín (od zjazdu z dialnice ideš ešte asi 1/2 hodku po normálnych cestách.) Cesta je úplne bezproblémová, ak nejdeš priamo v sezóne, ale tunelxy by už mali byť dvojrúrové, takže aj tam už čakanie asi nehrozí. Najlepší je aj tak ten teplotný šok, ked z náhornej plošiny vo vnútrozemí prejdeš tunelom Maly Alan k moru - nádherný výhľad, a z teploty 25 C si hned na 35 !
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Marína Pozri príspevok
Betina, odhadla si, bolo to fotené v podvečer. A na Lopare sa zašiť dá, ak človeku neprekáža trochu si zašliapať. V Brele sa ježkov neobávaj, tam nie sú skaly ale okruhliaky, ježkovia tam nie sú.
Takže o tej Brele Ťa ešte budem otravovať. Tento rok už máme dojednaný Lopar, ale Brela ma láka, ako dieťa sme boli v Omiši a ta nie je odtaila až ztak ďaleko. Makarska je krásna, ale precpaná ludmi. A ja milujem to mediteránske takmer subtropické podnebie. A schodv sa nebojím.Mne to neuškodí a ak bude treba mladšiehio odnesie na ramenách muž, starší syn má lepšiu kondičku než ja.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rika Pozri príspevok
Boli sme v Brele minulý rok, je tam krásne more, pár ježkov sme videli, ale nie priamo na pláži, ale na krajoch pláží na tých veľkých kameňoch. Je tam viacero pláží, dve patria medzi ocenené a najkrajšie pláže Chorvátska. Bolo tam veľmi veľa rôznych cudzincov, ale pláže neboli nikdy preplnené. Nemali sme zabezpečené žiadne ubytovanie, na takom malom parkovisku sme sa popýtali toho pána, čo vyberal poplatok. Hneď sme si našli super apartman - 2 izby, terasa, veľká chodba a kuchynský kút, WC a sprchu mala každá izba. Aj domáci boli veľmi milí. Z terasy sme videli priamo na more. Jedno negatívum pri pobyte s malými deťmi môže byť to, že Brela je na kopci a okrem toho, čo je na pláži ku všetkému ostatnému treba vyšlapať niekoľko desiatok schodov, podľa polohy. Brelu by som vrelo doporučila každému.
Rika, potom Ťa s tou Brelou oslovím o info. TAk pred Vianocami. My ale chceme hotel s polpenzou, ale to by tam nemal byť problém. Pre mňa nie je dovolenka vyvárania a upratovanie, na takých som si už užila dosť, teraz chcem, aby sa o mňa starali Ale každému vyhovuje niečo iné. Každá infoška ma poteší.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Nemáte nejaký kontakt na ubytovanie v Brele? Potešilo by ma to, nakolko sa tam tohoto roku chystáme 4 dospelé osoby...
0 0
piškot piškot

piškot je offline (nepripojený) piškot

chceme ist toho roku na dovolenku do Chorvatska, do dobreho hotela blizko mora a aby bol allinclusiv ak mate skusenost a dobru prosim napište mi na zima999azet.sk dakujem anka
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ľudia, neviete náhodou niekto, v ktorej časi Brely je táto pláž? Neviem sa dostať ku kontaktnej adrese.
http://modrojezero.org/dalmacija/Mak...a%20%2007.html
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Betina2 Pozri príspevok
Ľudia, neviete náhodou niekto, v ktorej časi Brely je táto pláž? Neviem sa dostať ku kontaktnej adrese.
http://modrojezero.org/dalmacija/Mak...a%20%2007.html
nadherne
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tento rok máme nástup 19.6. v Lopare na Rabe, na 10 dní a tiež mám obavy,ako to bude s počasím. Prognózy na http://www.wetter.com/ nie sú bohvieaké. Minulý rok sme boli tiež v Lopare od 22.6. Pôvodne sme mali pobyt na 7 dní, ale prvé štyri dni sme chodili v rifliach a flísových mikinách. Sem-tam pršalo, ale to nebolo až také hrozné, lenže more za tých pár dní vychladlo A VZDUCH MAL OKOLO 16-17 c ! Ale aspoň sme pobehali okolie. Potom sa našťastie oteplilo a voda sa zohriala v plytčine na príjemnú teplotu za 2-3 dni, lenže to sme už mali koniec dovolenky ale našťastie sa dala predlžiť o nejaké 3 dni, ktoré sme sa potom len plahočili v mori.
A to pred našim príchodom aj po našom návrate do BA boli teploty okolo 30-35 C. a jasno.
Trošku sa obávam, či sa situácia nezopakuje. Minulý rok bol navyše aspoň teplý máj a začiatok júna, ale to počasie je fakt nevyspytateľné. uvidíme, ako to vyjde a ak počasie nesadne, asi už dovolenku nebudm plánovať a platiť vopred
žiaľ , počasie ovplyvniť neviem, tak môžem len dúfať.
Ale aj tak sa teším, že si oddýchnem v inom prostredí.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

alaya1 Pozri príspevok
nadherne
Veď práve...Hvar a Pelješac sú pre nás priďaleko, aj ked tam musí byť tiež parádne, podľa toho , čo som na Porade naštudovala. A tá rozkvitnutá júnová levandula na Hvare !!! Milujem levandulu a jej vôňu (ale nie tú umelú syntetickú!)
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Betina2 Pozri príspevok
Rika, potom Ťa s tou Brelou oslovím o info. TAk pred Vianocami. My ale chceme hotel s polpenzou, ale to by tam nemal byť problém. Pre mňa nie je dovolenka vyvárania a upratovanie, na takých som si už užila dosť, teraz chcem, aby sa o mňa starali Ale každému vyhovuje niečo iné. Každá infoška ma poteší.
My sme si nevyvárali. Robili sme si len raňajky a večere na terase, na obed sme chodili do reštaurácií, každý si vybral na čo mal chuť. A tie raňajky na terase s výhľadom na more boli krásne.
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Vždy sme chodili na dovolenky s polpenziou,aby som nemusela variť, ale vždy mi na tých polpenziách vadilo, že sme obmedzení časom. Minulý rok sme si nemohli naplánovať dovolenku a jediná možnosť bola zbaliť sa a ísť. Musím povedať, že na relax to bola moja najlepšia dovolenka. Nemusela som stihnúť raňajky ani večeru. Na pláži sme boli až dovečera a potom sme si spravili len ľahkú večeru a išli sme sa ešte prejsť. Po tejto skúsenosti som sa rozhodla, že aj tento rok pôjdeme takto. Ale je to presne ako hovoríš, každému vyhovuje niečo iné.
Inak polpenzia sa mi veľmi páčila v Čiernej Hore. Tam je namiesto večere taký neskorší obed od 13.30 - 16.00. My sa cez obed do 15.00 aj tak nekúpeme, tak to bolo tiež fajn.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemate kontakt na niekoho, kto sukromne prenajima apartmen, domcek priamo na plazi, od Dalmacie dole? No chcel by ist aj psik a chce sa aj kupkat.
0 0
mazurka mazurka

mazurka je offline (nepripojený) mazurka

Bol niekto v mestečku Brodarica pri Šibeniku? Ideme tam v polovici júla a zatiaľ som sa nikde nedočítala o niekom, kto by tam bol. Ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tu sú aktuálne webkamery s momentálnym obrazom

http://cz.webcams.travel/webcam/1216...b-Lopar-Lopar#
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Veď práve...Hvar a Pelješac sú pre nás priďaleko, aj ked tam musí byť tiež parádne, podľa toho , čo som na Porade naštudovala. A tá rozkvitnutá júnová levandula na Hvare !!! Milujem levandulu a jej vôňu (ale nie tú umelú syntetickú!)
Nech sa páči ........
_6285167.JPG  
_6285156.JPG  
_6285166.JPG  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Nech sa páči ........
.... trošku vône by nebolo
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bolo, prídi ku mne, zopár vrecúšok by som ešte našla ....
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
levanduľa je neskutočná...

na jednej dovolenke v Chorvátsku som si kúpila levanduľový olej, ktorý sa dával na spánky pri migréne a bolesti hlavy.... neskutočne to pomáhalo...
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Nemate kontakt na niekoho, kto sukromne prenajima apartmen, domcek priamo na plazi, od Dalmacie dole? No chcel by ist aj psik a chce sa aj kupkat.
Od Dalmácie dole? neviem, kde myslíš, Dalmácia končí pri Dubrovníku. ....
Skús tu http://www.dovolena-chorvatsko.cz/nabidka.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať