Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
Lucia Luknárová Lucia Luknárová
bola som tam pred dvoma rokmi so synom. prostredie pekne, plaž rovno pred hotelom betonova,je to tam dost tiche a pokojne 30 dni dost dlha doba ale ak hladas pokoj a pekny vyhlad a nie si narocna tak je to v pohode. plaz pred hotelom ta asi po tyzdni omrzi tak si urob prechadzky popri apartmanoch na lpravom protilahlom brehu tam sú take mile male miesta na opalovanie zašivaky a nalavo je upravená pieskova plaz s moznostou hrat volejbal vo vode a krasnym klastorom.mne sa tam pacilo.
0 0
balci balci

balci je offline (nepripojený) balci

Rozalka Pozri príspevok
Neviem, ktorú Stinivu máš na mysli
PS:
popozeraj si www.ihvar.cz, sú tam dobré informácie, popis jednotlivých miest, kultúrnych pamiatok ap.
Ďakujem Rozalka, skvelá stránka, z dostupných infošiek sa zatiaľ nedá zistiť, o ktorú Stinivu ide, ale podľa fotiek na stránke, ktorú si doporučila, to bude asi tá V.S., vraj je blízko do Jelsy.
0 0
mariahruskovaing mariahruskovaing

mariahruskovaing je offline (nepripojený) mariahruskovaing

blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mariahruskovaing Pozri príspevok
blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
Prečo nie??? a za kopcami už je vzduchoprázdno?
Naposledy upravil Rozalka : 14.08.08 at 22:08
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
mariahruskovaing Pozri príspevok
blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
Tučepi je nové a staré resp. horné a dolné/ staré je keď pojdeš smerom hore na planinu/ , tak ako aj Makarska a Makar a skoro všetky strediská na Makarskej majú novú časť pri mori a starú v kopcoch.
Naposledy upravil pivko : 15.08.08 at 10:04
0 0
balci balci

balci je offline (nepripojený) balci

Takže nakoniec to bola Vela Stiniva, veľmi pekná pláž. Boli sme pozrieť aj iné zátoky, tá Mala je naozaj čarovná. Božský kľud. Prikladám pohľad do zátoky MS
Naposledy upravil balci : 05.09.08 at 18:06 Dôvod: výmena fotky za tú istú, troška zvečšenú
Raj_v_raji.jpg  
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Chcem sa spýtať tých čo boli na juhu Chorvátska, či je treba mať pas cez ten kúsok Bosny a Hercrgoviny - myslím tým keď sa ide do Dubrovníka a pod.?
Ďakujem
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Áno, minulý rok bol potrebný pas. Nepustili do Dubrovníka bez pasu.
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

a nám len zakývali...nezastavovali nás ani raz a už sme boli v Dubrovníku viac krát. Ale to sme mohli mať len šťastie na dobrých colníkov :-) Ináč do Dubrovníka odporúčam ísť dosť skoro ráno, ináč budeš mať problém zaparkovať ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pre cestujúcich po dialnici:
Od 13. června je provozu rekonstruovaná mýtnice Lučko a nová mýtnice Demerje
16.6.2009
V sobotu 13. června byla u Záhřebu dána do provozu rekonstruovaná mýtnice Lučko a nově postavená mýtnice Demerje. Obě nové mýtnice na konci dálnic Split - Záhřeb a Rijeka - Záhřeb spolu tvoří jeden funkční celek, kde motoristé cestující ve směru od moře platí dálniční poplatek za projetý úsek dálnice.
Nová mýtnice Demerje se nachází tři kilometry před Lučkem ve směru od Karlovce a slouží nyní pouze pro bezhotovostní placení mýtného. Má celkem 10 pruhů, z nichž osm je vyhrazeno pro placení kartami (platební karty a SMART karty) a dva pruhy jsou vyhrazeny elektronickému systému placení (ENC - elektronička naplata cestarine). Přijímány jsou platební karty Maestro, MasterCard, Visa, Visa Electron, American Express, Diners a INA. Při placení prostřednictvím těchto karet není třeba zadávat kód PIN. Kdo zaplatí mýtné bezhotovostně na mýtnici Demerje, pokračuje po nové vozovce s dvěma jízdními pruhy a jedním odstavným o šířce 11,2 metru. Tato silnice vede paralelně s dálnicí a je od ní oddělena travnatým pásem. Kolem mýtnice Lučko pak projede bez zastavení teprve za ní se napojí na dálnici.
Ten, kdo chce platit dálniční poplatek v hotovosti, mine odbočku na Demerje a pokračuje dál po dálnici až na mýtnici Lučko, která je nyní vyhrazena pouze pro placení v hotovosti. Zde má k dispozici deset pruhů.
V opačném směru, tedy směrem k moři, se nic nemění. Tři pruhy zde slouží k vyjmutí karty z automatu.
Původní mýtnice Lučko měla kapacitu 2 325 vozidel za hodinu a v letních špičkách nestíhala, takže tu motoristé museli na zaplacení dálničního poplatku při návratu od moře stát v dlouhých kolonách. Díky nové mýtnici Demerje o kapacitě 9 400 vozidel za hodinu se zvýší celková propustnost téměř pětkrát. Nyní je celková kapacita obou mýtnic 11 150 vozidel za hodinu.


Zdroj: www.chorvatsko.cz
0 0
Ka-Be Ka-Be

Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

A čo polostrov Pelješac? Bol tam niekto? Ako je tam? Aká je cesta? Ktorá časť tohto polostrova sa Vám tam páčila?

ďakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

POPROSIM cHORBATSKO ZNALYCH- DALMACIA A JUZNEJSIE, PLUS OSTROVY, UBYTOVANIE PRIAMO NA PLAZI- PIESOK A PLYTKA VODA VYHODOU, ALE AJ SO PSOM. aK MATE KONTAKT, PRROSIM DAJTE DO ss, PRIPADNE TU.
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

vodice hotel nikolaj super ubytovanie,strava,more cca100m,blizko nar.park krka-nadhera.ck-zajazdy.sk,cz-su super.
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

viem, že sa tu toho popísalo veľa o Chorvátsku, ale predsa načnem znova túto tému.
Radi by sme šli do CR na dovolenku niekde do Severnej Dalmácie. Máme dvoch synov- 6 a 2.
Môžete mi poradiť nejakú stránku, kde sú priame konktakty na ubytovanie, radi by sme zohnali niečo lacnejšie na nejakých 9 dní, len akosi sa mi nedarí nájsť tie správne stránky. Samozrejme ocením
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ka-Be Pozri príspevok
A čo polostrov Pelješac? Bol tam niekto? Ako je tam? Aká je cesta? Ktorá časť tohto polostrova sa Vám tam páčila?

ďakujem
Pelješac je krásny, bola som tam. cesta bola dosť dlhá, ale nakoľko sme šli cez Bosnu, cestu som si užívala vďaka krásam Bosny.
Podľa môjho názoru je P. skôr pre ľudí, ktorí hľadajú kľudnejšiu dovolenku. Pre tých čo hľadajú pestrý nočný život to moc nie je. Ale páčili sa mi malé zátoky, pláže. Žiadne obrovské so stovkami slnečníkov na kope! Voda krásna, čistučká, romantické prostredie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Janza Pozri príspevok
viem, že sa tu toho popísalo veľa o Chorvátsku, ale predsa načnem znova túto tému.
Radi by sme šli do CR na dovolenku niekde do Severnej Dalmácie. Máme dvoch synov- 6 a 2.
Môžete mi poradiť nejakú stránku, kde sú priame konktakty na ubytovanie, radi by sme zohnali niečo lacnejšie na nejakých 9 dní, len akosi sa mi nedarí nájsť tie správne stránky. Samozrejme ocením
http://www.adriatic.hr/index.php?lan...FRST3wodW04ILw
http://www.adrialin.sk/?gclid=CKGdqI...FYeT3wodyzXoJg
http://www.portal-croatia.com/defaul...L--12-61465---
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Práve som sa vrátila z HR. Pôvodne sme plánovali ležania na pláži a ničnerobenie. Ani sa mi nesnívalo, akú dovolenku užijem. CK nás doplnila k Poliakom, ktorí išli cez svoju CK. Bol to oddychovo - poznávací zájaz,môžem doporučiť. Boli sme ubytovaní v Duče pri Omiši.Je tam krásne - len menšie pláže. Už po ceste sme absolvovali nočnú prehliadku Budapešti, potom cestou sme sa zastavili na Plitvických jazerách až potom sme došli do Duče. Cesta autobusom ubehla ako nič.
Odtiaľ sme absolvovali zájazdy každý druhý deň alebo časť dňa (aby sme mohli aj poleňošiť na pláži) do Medžugoria, Mostaru, Dubrovníka, Splitu, na ostrov Brač, (loďou na fishpiknik) kde sme strávili deň na pláži Zlatni rad, no proste bolo super, všetko prefektne pokombinované. Za 8 dní sme prešli Chorvátsko od severu až po samý juh. A to som si aj oddýchla, aj chytila bronz a hlavne vypla do roboty a tiež od domu, pretože ja doma oddychovať neviem. Odteraz chodím len na oddychovo-poznávacie zájazdy a hlavne s takým kvalifikovaným sprievodcom ako bol ten poľský. Najlepšia dovolenka v mojom živote. Chorvátsko je krásne.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný večer prajem- nevieme sa rozhodnúť či ísť radšej na ostrov Brač (Sumartin), alebo Pag (Povljana).
Boli ste tam niekto?
Máme dve deti 10 a 3,5 r. Hlavne syn býva často chorý- tak aby to dúfam malo aj dajaký liečebný účinok.
Našla som také celkom fajn apartmány cez www.lastminute.sk.
Už len si vybrať....
Vopred ďakujem za rady
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

L-M Pozri príspevok
Pekný večer prajem- nevieme sa rozhodnúť či ísť radšej na ostrov Brač (Sumartin), alebo Pag (Povljana).
Boli ste tam niekto?
Máme dve deti 10 a 3,5 r. Hlavne syn býva často chorý- tak aby to dúfam malo aj dajaký liečebný účinok.
Našla som také celkom fajn apartmány cez www.lastminute.sk.
Už len si vybrať....
Vopred ďakujem za rady
Moji známi boli asi pred 2 rokmi na ostrove Pag - je tam vraj málo zelene a stromov.
Ja by som si asi vybrala ten Brač
0 0
Petra66 Petra66

Petra66 je offline (nepripojený) Petra66

Ahooj,

my sme boli na ostrove Korčula vo Vela Luka, je tam pekne a kľud. Takisto na opačnej strane ostrova - je mesto Korčula a je nádherné, myslím, že je to rodisko Marca Polla. Odporúčam aj Makarsku, chodí tam naozaj veľa známych.
Peknú dovolenku, papiky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať