Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

My sme chodievali pre tento dôvod vždy na ostrovy, a nevyberali pobyt pri väčších mestách.
Pretože sú v nich ešte plus prístavy, a kde je znečistenie, nájdu sa aj žraloky.
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Necnie sa vám? Mne áno, aspoň tak
Cestovanie po Chorvátsku
260.6 tli1lstopah0afd0ru v 183:181ei7d ·
Bura je jedným z najznámejších vetrov Jadranu. Svojím pôsobením ovplyvňuje nie len človeka, ale aj prírodné črty pobrežia. Na mori vytvára nízke vlny, rozprašuje morskú vodu na veľmi malé kvapôčky a penu, čím vytvára tenkú, hmlistú vrstvu, takzvaný morský dym.
Je to sice prudký, studený a nepredvídateľný vietor, no taktiež sa hovorí, že Bura je aj zdravý vietor, lebo prináša osvieženie a prečisťuje vzduch. Aj o kvapkách z mora, ktoré bura prináša na pobrežia sa hovorí, že sú čistou dezinfekciou.
A k tomu, soľ, ktorá zostáva na tráve, ktorú následne spásajú ovce, je jednou z charakteristík, ktorá dáva zvláštnu arómu ich mäsu a mlieku.
Práve aj vďaka tomuto vetru sú na všetkých ostrovoch, kde sa ovce chovajú, tak skvelé syry. Bura má aj veľkú zásluhu na vzniku asi najznámejšej chorvátskej špeciality, ktorou je pršut. Práve vďaka suchému vzduchu, na ktorom sa pršut suší, získava svoju jedinečnú kvalitu a chuť.
Vietor bol v minulosti považovaný za požehnanie, za priaznivú silu, ktorá viedla námorníkov k veľkým objavom v časoch, ked vládli moriam a oceánom.
Plavba v Bure je síce vzrušujúcou výzvou, ale vyžaduje veľké skúsenosti a dobrú prípravu lode aj posádky, preto treba vždy dobre zvážiť, kedy na more vyplávať a kedy nie.
Skúsení námorníci majú príslovie: "Bura hovorí: "Keď sa plavím ja, neplav sa ty!"
video by@safarekfilms
http://prirodahrvatske.com/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jáj kukuč...revem...paški sir a milovaný pršut,kulen,svieže ribe,burek....
Bura...vjetar od gori...svježi....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Chcela som ísť... nemala som parťákarezerváciu sme mali na dva týždne....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

odeetta
lujza.j
Chcela som ísť... nemala som parťákarezerváciu sme mali na dva týždne....
takže starý je iba na robotu a nie na zábavu !
Čo ma stym chlapova robota? A moja zábava....
Zas začal s Kubou... čítal,že sa otvára pre turistov a dá sa aj s testom....tak mu hovorím..či už bukuje .....zostal prekvapený tak mi pripomenul...či som nezabudla,že sa tam letí...zabudla
Tak nemá on parťáka...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať