Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

A v destinácii Novi Vinodolski už niekto bol? Má niekto nejaké skúsenosti? Aké sú tam pláže-piesok, skalky? Príp. foto.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palčo Pozri príspevok
A v destinácii Novi Vinodolski už niekto bol? Má niekto nejaké skúsenosti? Aké sú tam pláže-piesok, skalky? Príp. foto.
dedinou Novi Vinodolski prechádza jadranská magistrála, čiže pláž pod cestou a apartmáni nad cestou
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Trochu vás idem napačmať .....
PELJESAC_pobrezie.jpg  
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

lujza.j Pozri príspevok
dedinou Novi Vinodolski prechádza jadranská magistrála, čiže pláž pod cestou a apartmáni nad cestou
Predpokladám, že je dosť frekventovaná.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palčo Pozri príspevok
Predpokladám, že je dosť frekventovaná.
predpokladáš dobre! nie je to čo kedysi, ale predsa. je to pekná cesta popri mori koho nudí cesta po dialnici - vnútrozemie, tak ide popri mori.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Mne sa jedná o to, či nie je problém cez ňu (cestu) prejsť k moru v spomínanom meste..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palčo Pozri príspevok
Mne sa jedná o to, či nie je problém cez ňu (cestu) prejsť k moru v spomínanom meste..
myslím, že tým by problém nemal byt. čím ta oslovila táto dedina?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Boli sme na jednom mieste 5x. V Zatone. Síce v rozmedzí asi 10 rokov, veľmi sa mi tam páči, ale už tam nemám čo spoznávať. Nuž som naďabil na túto dedinu(?). Nemám rád veľké mestá. Keď som išiel v Zatone ráno po pečivo do obchodu, tak sme sa s miestnymi obyvateľmi zdravili, ako keby sme sa poznali roky. A to ma neskutočne upokojuje. V meste to tak isto nie je.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palčo Pozri príspevok
Boli sme na jednom mieste 5x. V Zatone. Síce v rozmedzí asi 10 rokov, veľmi sa mi tam páči, ale už tam nemám čo spoznávať. Nuž som naďabil na túto dedinu(?). Nemám rád veľké mestá. Keď som išiel v Zatone ráno po pečivo do obchodu, tak sme sa s miestnymi obyvateľmi zdravili, ako keby sme sa poznali roky. A to ma neskutočne upokojuje. V meste to tak isto nie je.
my sme na tom podobne, my 10rokov chodíme do Kožina to je prvá dedina za Zadarom smerom na Zaton, tiež nie je čo spoznávat každý rok 2týždne ale u mňa Novi Vinodolski určite nie bojím sa íst inde tu viem čo ma čaká, market ten istý, tá istá predavačka a pod. ale je tam božský klud a to je na tom to úžasné aspoň pre mňa možno by som išla južnejšie tak po Split, ale určite nie makarska a spol., ale ako sa hovorí 100 ludí 100 chutí
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Palčo, porozmýšľaj aj o južnejšom cieli ........ Novi Vinodolski a susedný Senj sú najveternejšie miesta na chorvátskom pobreží, ak zafúka bóra, aj vám strechu nad hlavou odnesie (obrazne povedané).
Z dlhodobých skúseností (z každodenného sledovania "Dobro jutro Hrvatska" v ch. televízii) okolo Zadaru je vždy najteplejšie, aj more aj vzduch.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Vďaka, podumám.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Rozalka Pozri príspevok
Palčo, porozmýšľaj aj o južnejšom cieli ........ Novi Vinodolski a susedný Senj sú najveternejšie miesta na chorvátskom pobreží, ak zafúka bóra, aj vám strechu nad hlavou odnesie (obrazne povedané).
Z dlhodobých skúseností (z každodenného sledovania "Dobro jutro Hrvatska" v ch. televízii) okolo Zadaru je vždy najteplejšie, aj more aj vzduch.

my sme raz išli do Chorvátska autom a prvá cesta viedla do Senju. Ostali sme tam 10minút, lebo fúkalo jak šialené a išli sme radšej na ostrov Krk.
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Neviem poradit s konkretnymi miestami, presne na tychto miestach som nebola, ale mozno by ti pomohli stranky :
www.chorvatsko.cz
www.chorvatske.cz
www.orbion.cz / su tam rozne krajiny, informacie, recenzie a fotogalerie
My sme doteraz boli vzdy v Dalmacii - od Zadaru nizsie a prialo nam pocasie.
K tym destinaciam by som povedala len tolko, ze co sa tyka prirody, plazi a stalosti pocasia, asi by som skor volila Podgoru. Na Istrii je vo vseobecnosti aj drahsie.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako sa hovorí "100 ľudí 100 chutí "a to platí aj s HR. ja by som volila tiež od Zadaru nižšie, podľa mňa čím nižšie tým krajšie inak 10 rokov trávim 2týždne v lete pri Zadare
tiež záleží na tom či chceš prežívať na pláži "hromadné dekovanie", alebo mat klídek
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Ešte som zabudla napísať, tiež rozmýšľame nad Čiernou horou - hotel Palma. Lenže to je autobusom s deťmi dosť ďaleko...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

V Podgore som bol v 2008 a z Makarskej r. sa mi najviac pozdávala.Bol som aj južnejšie ale tam už sú sladkovodné jazerá a to znamená že sa už objavili aj komáre,nie veľa ale mne na dovolenke vadí aj jeden a ježkov tam bolo prekvapujúco málo.Dajú sa tam nájsť aj maličké pláže s pieskom a pre deti je na Makarskej asi všade rovnako, základ je zvoliť si stredisko kde magistrála je ďalej od mora.Odporúčam program Google zem (Google earth),dá sa pozrieť na stredisko z "hora" a sú tam aj fotky.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Južnejšie - určite južnejšie ... vlani boli známi v Pule a v mori sa kúpali s krpcami iba 1x za 10 dní (zvyšok v hotelovom krytom bazéne) !
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

clare11 Pozri príspevok
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
My chodime do Puly uz roky, pretoze tam mam vydatu spoluziacku, i ked mame zjazdeny aj juh Chorvatska. Ale mozem tiez potvrdit predchadzajuce info, ze ked chces ist s malymi detickami, tak radsej sa rozhodni pre juznejsie casti Chorvatska, su tam lepsie plaze pre deti ( juh je aj lacnejsi ). V Ciernej Hore sa nam pacila priroda, ale uz menej mentalita ludi, to len moj nazor. Prajem peknu a slnecnu dovolenku.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

juh je síce lacnejší, ale samotná Podgora patrí medzi najdrahšie strediská celého Chorvátska....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať