Zavrieť

Porady

samozdanenie DPH a tretie krajiny...

ahojte....
velmi velmi surne by som potrebovala poradit... uz som asi nacisto zblbla, ale potrebujem sa uistit, ci je to spravne takto....
mam fakturu z tretej krajiny.... na tej fakture nie je vystavena ziadna DPH... samozdanim...?? ak by tam bola DPH, tak s tym nic nerobim... ??
cim skor, tym lepsie... budem cakat
dakujem a prajem pekny vecer
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JE to za tovar?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

vicik Pozri príspevok
ahojte....
velmi velmi surne by som potrebovala poradit... uz som asi nacisto zblbla, ale potrebujem sa uistit, ci je to spravne takto....
mam fakturu z tretej krajiny.... na tej fakture nie je vystavena ziadna DPH... samozdanim...?? ak by tam bola DPH, tak s tym nic nerobim... ??
cim skor, tym lepsie... budem cakat
dakujem a prajem pekny vecer
samzdaňuješ len tovar nadobudnutý v rámci EU
0 0
vicik vicik

vicik je offline (nepripojený) vicik

nie ide o sluzbu...
0 0
vicik vicik

vicik je offline (nepripojený) vicik

takze tretie krajiny sa vobec neriesia v tejto suvislosti....?? iba EU.... aj to iba za tovar....?? za sluzby nie...??
0 0
ivoviz ivoviz

ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

vicik Pozri príspevok
ahojte....
velmi velmi surne by som potrebovala poradit... uz som asi nacisto zblbla, ale potrebujem sa uistit, ci je to spravne takto....
mam fakturu z tretej krajiny.... na tej fakture nie je vystavena ziadna DPH... samozdanim...?? ak by tam bola DPH, tak s tym nic nerobim... ??
cim skor, tym lepsie... budem cakat
dakujem a prajem pekny vecer
Ak je to za tovar musiš mať JCD s vyrubením cla a DPH. Ak je to za niečo iné a nie sú to služby podľa par. 15 zak o DPH tak s tým nič nerobíš lebo to nie je plnenie v ramci SK. Pozor na služby uvedené v par 15 ods8. Tam by ti vznikla povinnosť zaplatiť daň a potom aj možnosť odpočtu.
0 0
vicik vicik

vicik je offline (nepripojený) vicik

§69 ods. 3 hovori...
Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

ja - kedze tieto sluzby, o ktorych som hovorila, spadaju do §15 ods. 8 - som si to vysvetlila tak, ze to je potrebne samozdanit... aj ked ide o sluzbu.... alebo to chapem zle...??

dakujem
0 0
ivoviz ivoviz

ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

vicik Pozri príspevok
§69 ods. 3 hovori...
Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

ja - kedze tieto sluzby, o ktorych som hovorila, spadaju do §15 ods. 8 - som si to vysvetlila tak, ze to je potrebne samozdanit... aj ked ide o sluzbu.... alebo to chapem zle...??

dakujem
Chapeš to presne treba samozdaniť
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Mám prosbu s riešením platby do Spoj.arab.emirátov, uhrádzali sme zálohu na materiál, ktorý bude použitý na stavbách, ktoré bude stavať firma v SAE. Faktúru za materiál, resp.tovar nemám, len sumu, ktorú dal konateľ uhradiť, úhrada bola zo slov.účtu v USD a faktúra bude v dirhamoch ? - asi.
No a teraz neviem, ako riešiť DPH nakoľko materiál sa nedovezie na územie SR, teda nemôže byť ani JCD, stavba bude v SAE, taktiež sa tam zakúpi aj linka na výrobu betónu, ktorá bude používaná na stavby našej firmy, ale bude aj prenajímaná na výrobu betónu pre odberateľov priamo v SAE. Prosím o pomoc pri tomto probléme, či už s materiálom, alebo so strojným zariadením, nikde som na Porade tento problém nenašla. Pomôže mi aj odkaz na link, ak toto bolo už niekde riešilo. Vopred ďakujem za pomoc.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ondrejvla Pozri príspevok
Mám prosbu s riešením platby do Spoj.arab.emirátov, uhrádzali sme zálohu na materiál, ktorý bude použitý na stavbách, ktoré bude stavať firma v SAE. Faktúru za materiál, resp.tovar nemám, len sumu, ktorú dal konateľ uhradiť, úhrada bola zo slov.účtu v USD a faktúra bude v dirhamoch ? - asi.
No a teraz neviem, ako riešiť DPH nakoľko materiál sa nedovezie na územie SR, teda nemôže byť ani JCD, stavba bude v SAE, taktiež sa tam zakúpi aj linka na výrobu betónu, ktorá bude používaná na stavby našej firmy, ale bude aj prenajímaná na výrobu betónu pre odberateľov priamo v SAE. Prosím o pomoc pri tomto probléme, či už s materiálom, alebo so strojným zariadením, nikde som na Porade tento problém nenašla. Pomôže mi aj odkaz na link, ak toto bolo už niekde riešilo. Vopred ďakujem za pomoc.
Nepodlieha DPH - nie je predmetom dane v zmysle § 2 zák. 222/2004.

A ohľadom obdobnej dane v SAE je potrebné informovať sa tam.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
benka Pozri príspevok
Nepodlieha DPH - nie je predmetom dane v zmysle § 2 zák. 222/2004.

A ohľadom obdobnej dane v SAE je potrebné informovať sa tam.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, oceňujem. Ale ešte moja poznámka ohľadne daní v SAE, je tam Offshore, pretože SAE je krajina, kde žiadne dane nie sú, žiadne dane akéhokoľvek druhu a neexistencia daňových úradov, neexistencia podávania daňových priznaní, neexistencia výmeny daňových informácií s inými daňovými jurisdikciami, takže vychádzajúc z týchto informácií, nebudeme pravdepodobne platiť žiadnu daň v SAE, konkrétne v Dubai. Ale ako vystavovať faktúru za práce a služby vykonané na území SAE ? - tu by som tiež asi vychádzala zo zákona 222/2004, §2, či vari nie?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ondrejvla Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, oceňujem. Ale ešte moja poznámka ohľadne daní v SAE, je tam Offshore, pretože SAE je krajina, kde žiadne dane nie sú, žiadne dane akéhokoľvek druhu a neexistencia daňových úradov, neexistencia podávania daňových priznaní, neexistencia výmeny daňových informácií s inými daňovými jurisdikciami, takže vychádzajúc z týchto informácií, nebudeme pravdepodobne platiť žiadnu daň v SAE, konkrétne v Dubai. Ale ako vystavovať faktúru za práce a služby vykonané na území SAE ? - tu by som tiež asi vychádzala zo zákona 222/2004, §2, či vari nie?
Určite si miesto dodania služby, §15. Keďže sa jedná o stavebné práce, tak konkrétne §15/2. Miestom dodania služby bude SAE, služba nebude predmetom dane (DPH) v SR.
0 0
andrea0 andrea0

andrea0 je offline (nepripojený) andrea0

prosím ,potrebovala by som poradiť ako mám postupovať v účtovaní pri dovoze tovaru z Ukrajiny. Ešte som to nerobila a mám v hlave poriadnu dieru.

ďakujem Vám
0 0
andrea0 andrea0

andrea0 je offline (nepripojený) andrea0

V PU
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
andrea0 Pozri príspevok
prosím ,potrebovala by som poradiť ako mám postupovať v účtovaní pri dovoze tovaru z Ukrajiny. Ešte som to nerobila a mám v hlave poriadnu dieru.

ďakujem Vám
čo je nejasné ?
0 0
andrea0 andrea0

andrea0 je offline (nepripojený) andrea0

Nejasné mi je všetko

naúčtovanie faktúry, DPH , clo , doteraz som robila iba tuzemko
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
andrea0 Pozri príspevok
prosím ,potrebovala by som poradiť ako mám postupovať v účtovaní pri dovoze tovaru z Ukrajiny. Ešte som to nerobila a mám v hlave poriadnu dieru.

ďakujem Vám
Andrejka pošleme Vás na školenie ...

noo dovážate tovar z ukrajiny, cena tovaru 1000 Sk, clo 100 Sk, DPH 190 Sk zaúčtujete to následovne:

a) nákup tovaru - 1000 Sk 131/321
b) clo - 100 Sk 131/379
c) DPH - 190 Sk 343/379 (DPH si uplatníte až po zaplatení colnému organu)
d) zaradenie toavru na sklad - 1100 Sk - 132/131
e) úhrada cla a DPH colnému úradu 290 Sk - 379/221
f) uhrada faktúry - 1000 Sk 321/221
0 0
andrea0 andrea0

andrea0 je offline (nepripojený) andrea0

ďakujem, zachránili ste ma , mám sa učiť
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

ahojte,

mám obdobný problém. tiež si neviem rady...

Ide o vyhotovený software v tretej krajine, volali sme na DU a tam povedali, ze samozdanenie urcite nie a ze to musi ist cez colnicu, cez JCD... neviem neviem...


prosim o pomoc, ako postupovat.
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

najde sa niekto, kto mi odpovie?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

zuzubalu Pozri príspevok
ahojte,

mám obdobný problém. tiež si neviem rady...

Ide o vyhotovený software v tretej krajine, volali sme na DU a tam povedali, ze samozdanenie urcite nie a ze to musi ist cez colnicu, cez JCD... neviem neviem...

najde sa niekto, kto mi odpovie?
Pripájam sa k prosbe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať